Háborús bűncselekményt követett el a NATO, Oroszország, Ukrajna az erőművek, transzformátorállomsáok, áramvezetékek, olajfinomítók, üzemanyagtárolók bombázásával?
Ezzel a stratégiával akár meg is lehet bénítani egy ország működését. Viszont ez nem csak a hadiiparra, hadseregre, állam működésére igaz, hanem a civil lakosság normális élete is ellehetlenül áram, üzemanyag hiányában, ez is része a nyomásgyakorlásnak a háborúban.
A NATO is 1999-ben így tudta elérni Szerbia kapitulációját.
Oroszország is próbálkozik ezzel a stratégiával Ukrajna ellen a 2022 óta folyó háborúban, de kevés sikerrel, nem hozta közelebb a háború végét.
Ukrajna is átvette ezt és már ő is pusztítja az oroszországi erőműveket, transzformátor alállomásokat, olajfinomítókat, üzemanyagtárolókat, de valószínűleg ő sem tudja elérni Oroszország kapitulációját.
Tekinthető annak is, de ez mindig vitatott.
Az amerikai, brit, orosz, ukrán vezetők sosem ismerték el igazán nyíltan, hogy terrorista módszereket alkalmaztak, alkalmaznak a győzelem érdekében. A hivatalos álláspont az, hogy a bombázások célja, hogy az ellenség hadiipara, ipara, hadserege ne tudjon megfelelően működni és szenvendjenek vereséget, érjen véget a háború.
Viszont a szerbiai, ukrajnai, oroszországi lakosság szempontjából ezek a bombázások terrornak számítanak és joggal tekinthetik háborús bűncselekményeknek, mivel az energetikai infrastruktúra kettős felhasználású, a megsemmisítése őket is nagyon sújtja, nem beszélve a bombázások okozta stresszről, félelemről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!