Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy áll most az orosz-ukrán...

Hogy áll most az orosz-ukrán háború?

Figyelt kérdés
Kicsit lemaradtam. Zajlik az ellentámadás? Álló háború van? Az oroszok támadnak inkább?
2023. júl. 1. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
22%

"A Kinzsal vs. Patriot történet az inkább a Patriot-ra nézve szar, hogy 6 darab rakétára 32 légvédelmi rakétát lőttek el, egymás utáni, pár másodperces időközökkel. Pedig egy időben a Patriot-ot is Csodafegyverként reklámozták, és még most vannak, akik vallási hittételként, dogmaként kezelik a működőképességét."


Szóval a Patriotra nézve szégyen, hogy az 50évvel későbbi "szuperfegyvert" letudta lőni? Hát, ezek után ne haragudj, ha a többit inkább el sem olvasom, láthatóan el vagy távolodva a valóságtól.

2023. júl. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# Huscomb


A Patriot-nak valóban sok változata van:



- a MIM-104A (ez mára felejtős);



- aztán a MIM-104B PAC-1,



- MIM-104C PAC-2,



- MIM-104D PAC-2/GEM,



- MIM-104E PAC-2/GEM+,



- MIM-104F PAC-3,



- MIM-104F PAC-3 MSE



Ugyan úgy, mint a szoftver- és hardverfrissítési programok PDB 7, PDB 8, PDB 8.1 változatai alapján szintúgy igaz az, hogy kvázi egy új változata a Patriotnak az adott altípus.


Tehát a Patriot PAC-3-as és az Iszkander / Kinzsál lehetnek pariban. És az megint kinek a problémája, hogy a légvédelmet kell túlterheléses alapon indítani, nem pedig a harcászati rakétát kell spammelni, hogy legyen egy, ami át tudjon törni ?



Te neked mitől van ilyen mértékű frusztrációd, hogy csak úgy záporoznak tőled a buta és bunkó jelzők ?


Ha kívülről néznéd magad, láthatnád, hogy a véleményed tele van személyeskedéssel, és nulla haditechnikai érveléssel.


Neked az okoz fájdalmat, hogy ezek a védelmi meg ellentámadási csodafegyverek nem váltották be a várva várt hatást.

2023. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
0%

"A Patriot-nak valóban sok változata van:" És?


"Tehát a Patriot PAC-3-as és az Iszkander / Kinzsál lehetnek pariban. És az megint kinek a problémája, hogy a légvédelmet kell túlterheléses alapon indítani, nem pedig a harcászati rakétát kell spammelni, hogy legyen egy, ami át tudjon törni ?"


De hát befoghatatlan a kinzsal, aztán még is sikerült. Hogy tudod te ezt úgy intreptálni, hogy ez az USA-ra nézve szégyen? :D Ne viccelj már, senki sem várta, hogy ilyen arányban sikerül majd elfognia, aztán még is.


"Neked az okoz fájdalmat, hogy ezek a védelmi meg ellentámadási csodafegyverek nem váltották be a várva várt hatást." Én röhögök, nekem ez nem okoz semmilyen fájdalmat. Nem is nekem kell a valóságot úgy torzítani, hogy a saját kis hitem igazolódhasson.


"Ha kívülről néznéd magad, láthatnád, hogy a véleményed tele van személyeskedéssel, és nulla haditechnikai érveléssel."


Pont leszarom, és tisztában vagyok vele, hogy lehülyézlek. Mert az vagy. ;)


"és nulla haditechnikai érveléssel." Nyilván tudsz nekem mutatni olyan forrásokat, ahol az USA azt állította, hogy ennél jobb hatásfokkal képes a Patriot elkapni egy Kinzsalt, és nem szalmabábozol, ugye?

2023. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" De hát befoghatatlan a kinzsal, aztán még is sikerült. Hogy tudod te ezt úgy intreptálni, hogy ez az USA-ra nézve szégyen? :D Ne viccelj már, senki sem várta, hogy ilyen arányban sikerül majd elfognia, aztán még is. "


Mindenki, az amerikaiak, a németek, és az oroszok is a saját fegyverükről azt promózzák hogy 100 %-os hatásfokkal működik, nem is értem, ki az, aki felül erre a vonatra.


Én biztos nem, az már más probléma, hogy sokak, többek között te is szemmel láthatóan igen.



" Nyilván tudsz nekem mutatni olyan forrásokat, ahol az USA azt állította, hogy ennél jobb hatásfokkal képes a Patriot elkapni egy Kinzsalt, és nem szalmabábozol, ugye? "


Ez ugyan nem Kinzsal lesz, de az ősöreg Scud kapcsán is ment a hetvenkedés, és a blama.


On February 15, 1991, President George H. W. Bush traveled to Raytheon's Patriot manufacturing plant in Andover, Massachusetts, during the Gulf War, he declared, the "Patriot is 41 for 42: 42 Scuds engaged, 41 intercepted!"[82] The President's claimed success rate was thus over 97% to that point in the war. As a result, the missile system gained a near-perfect, flawless, mythical reputation for effectiveness.


This estimate was later revised down by the US Army to about 50 percent. Even then, it noted "higher" confidence in only about 25 percent of the cases.


A Congressional Research Service employee commented that if the US army had consistently and accurately applied its assessment method, the number would be far lower.


Following a House Committee on Government Operations investigation, not enough evidence was found to conclude that there had been any interceptions at all.


There is little evidence to prove that the Patriot hit more than a few Scud missiles launched by Iraq during the Gulf War," the investigations concluded.


"There are some doubts about even these engagements," it added.


The report, which called for declassifying more information on the Patriot missile and an independent evaluation of the missile defence programme, was crushed under a lobbying campaign by the US army and Raytheon, leaving only a summary publically available.


[link]

2023. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenki, az amerikaiak, a németek, és az oroszok is a saját fegyverükről azt promózzák hogy 100 %-os hatásfokkal működik, nem is értem, ki az, aki felül erre a vonatra."


Erre nyilván van valami forrásod! :3 Amíg ezt nem prezentálod el sem olvasom a többit, és kénytelen leszek hazugsággal vádolni téged. (tipikus érvelési hiba, lásd szalmabábozás)

2023. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

[link]


Eklatáns példa az önámításra.

2023. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
0%
Miért beszélsz mellé, hol van a bizonyíték arra, hogy azt állították hivatalosan, hogy 100%-os hatásfoka van a Patriotnak? Te egy kitudja kicsoda által írt könyvel akarod bizonyítani, hogy hivatalosan mit állítottak róla? Attól tartok, hogy nem vagy vitaképes, mert amint bizonyítanod kéne az állításaid egyszerűen nem megy. ;)
2023. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
A Patriot kapcsán írkáltam angolul, arra csak 97 %-os hatékonyságot mondtak, nem 100 %-osat. De azt is lehet kerekíteni. Vagy gond van az angoltudásoddal ?
2023. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
22%
Szóval Bush mondott valamit, amit később javított is a hadsereg. Ergó rohadtul nem arról van szó, hogy a mai napig azt állította volna az USA, hogy 100%-os. A 97 sem 100 egyébként. Tehát az, hogy te azt állítottad az első kommentjeidben, hogy az amerikaiak szerint 100%-os nettó hazugság volt. Köszönöm a beismerést :3 Ahogy a másik helyen írtam is nem foglalkozom olyannal, aki szalmabábozik, szóval nyugodtan fárassz mást ezentúl.
2023. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A near-perfect az szerinted mit jelent ? :)


És erre alapozva kreáltak egy mitikus hírnevet.

2023. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!