Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy áll most az orosz-ukrán...

Hogy áll most az orosz-ukrán háború?

Figyelt kérdés
Kicsit lemaradtam. Zajlik az ellentámadás? Álló háború van? Az oroszok támadnak inkább?
2023. júl. 1. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
17%

"És volt ilyen céljuk a háború során ? Nem."

Örülök, hogy ennyi maradt meg benne abból a három mondatból. Try again :D


"Amit beidéztél tőlem, az még mindig a harckocsikra vonatkozott, nem is tudom, hogy tértél át a repülőkre"


Nem, az már a Szu-25-ökre vonatkozott. És a modernizálás vs szétvágás darabszámainak mérlegelésekor érdekes ha szembejön egy olyna adat, ami szerint évente annyi F-35 készül, amennyi az oroszok teljes Szu-25 állománya. Háború előtt valami 190db volt de elvesztettek néhányat, nyugodtan kijelenthetjük hogy a háború kirobbanása óta másfélszer annyi F-35 jött le a gyártósorról, mint ahágy Szu-25öse volt az oroszoknak. Nem a két gép képességein van a hangsúly, mert nem ugyanarra valók hanem a gyártási mennyiségeken. Egy komolyabb gépből több újat gyártanak évente, mint amennyit az oroszok modernizálni tudnának. Ebben a szegmenben brutálisan nagy ipari fölénye van az amcsiknak.


Ha a Krímnél megálltak volna akkor a világ már tényleg rég elfelejtette volna.

2022-t én is hasonlóan tippeltem, mint az amcsik: max néhány hét. Erősen túlértékeltek volna az oroszok, de talán az helyesebb megfogalmazás: rettenetesen szarul használták ki a rendelkezésükre álló fegyvereket és lehetőségeket. Egy jobb vezetéssel/koncepcióval a rendelkezésükre álló eszközökkel simán meg tudták volna reccsenteni Ukrajnát pár nap alatt.

2023. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
16%

"évente annyi F-35 készül, amennyi az oroszok teljes Szu-25 állománya."


Ettől eltekintve az F-35 egy túlbonyolított és túlárazott, komoly harctéri körülmények között kevésbé életképes fejlesztés lett. Attól még, hogy gyártják? Jól lehúzzák vele a vásárlókat. Gyártották az F-104-et is gőzerővel a NATO számára. Utólag bevallható, nem voltak elbűvölve tőle. És curva sokat vesztegettek, mert a nyugati típusú demokrácia politikusai is corrupt szarkák Belgiumtól Japánig. A vesztegető neve valami Lockheed cég...valahonnét ismerős még, mintha napjainkban is gyártanának valami vadászgépet. Bassz.s, pont az F-35-öt. Á, ez biztos véletlen:)

2023. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
22%
Mármint a hasonló név biztosan "csupán a véletlen műve".:) Mint az am-i filmekben.
2023. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
0%

Az F-104 egy teljesen más érában készült, teljesen más követelmények szerint. Az a korszak volt az egyik legszebb a vadászgépgyártás terén, mert minden gyártó piacra tudott dobni valamit.


A hadiiparban van korrupció? Nahát? :D


"Ettől eltekintve az F-35 egy túlbonyolított és túlárazott, komoly harctéri körülmények között kevésbé életképes fejlesztés lett."


Ez az érv mindig arról az oldalról hangzik el, amik még negyedik gen gépeket sem tudtak normálisan sikeresen hadrendbe állítani. Az F-35-öt Izrael már bevetette élesben és újakat is rendelt.


Az F35 az biztosan túlbonyolított egy MIG-29-hez képest, de túlbonyolított lenne a többi 5.gen vadászgéphez képest is? Ki is gyárt még ilyet? Várjunk csak.. senki? :D


Szóval, ha az általad felvetetteket végigvesszük, akkor a Lockheed mindenkit megken, hogy a konkurencia helyett az ő 5. generációs gépket vegyék. Na de ki a konkurencia? Kik gyártanak még 5. generációs gépet? Azért kell mindenkit megvesztegetni, mert senki más nem kínál ilyet a piacon... Érzed már a logikai bukfencet? :D


A túlárazott is érdekes felvetés. A közgazdaságtan szerint a nagy sorozatban gyártott dolgok egységára olcsóbb, mint azon hasonló termékeké amiket kis sorozatban gyártanak. Jelenleg az F-35 egységára olcsóbb, mint a Gripené. :)

2023. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" Az F-35-öt Izrael már bevetette élesben és újakat is rendelt. "


Izrael az F-22-es Raptor-t szeretett volna olyan alapon, hogy annak idején fullos F-15-ös Eagle-t kapott, nem pedig a Lite verziót. Ez most nem jött be.


A Rafale nem lopakodik, ugyanakkor teherbírása, és műszerezettsége nyomán simán felveszi a versenyt az F-35-ös ellen. És az orosz - kínai kooperáció is összehoz valamit, mert köztudott, haditechnikában egymásra vannak utalva.

2023. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
28%

"Jelenleg az F-35 egységára olcsóbb, mint a Gripené. :)"


Előfordulhat, de nem az alapár a lényeg, hanem mondjuk egy 30 éves életciklus alatti költség. Adok neked 3 millióért Ford Mustangot, csak aztán minden igényelt alkatrész 1 millió Forint:)

2023. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
38%

Tehát egy két hajtóműves gép ami 9500kg fegyverzetet képes hordozni az felveszi a versenyt egy olyan egyhajtóművessel, ami 8200kg-ot tud. Csúnya lenne, ha két hajtóművel legalább ezzel nem lenne vesenyképes.

Viszont az F-35 belső bombaterébe befér 4db Amraam és így megmarad a lopakodó képessége, ami az említett Rafalenak nincs. Nem mellesleg a Rafale drágább is darabonként 35 millió dollárral.


"És az orosz - kínai kooperáció is összehoz valamit"

És akkor itt hívnám fel, hogy ne csaljunk. Az agyonfitymállt 5. generációs F-35-ből már legyártottak közel 1000 darabot, amik szolgálatba is álltak. Az oroszok hány darab 5. generációs vadászgépet állítottak szolgálatba? Csak nem nullát? :D


Nemrég egy másik kérdésnél pont a gyártási kapacitásokról volt szó és a legoptimistább változat szerint mire legyártják az utolsó Szu-57-et, addigra az F-22-ket már rég rég kivonják hadrendből. Jelenleg az orosz vadászgépgyártás nem tud felmutatni egyetlen egy teljesen 5. generációs vadászgéptípust sem. Majd összehoznak valamit? Mikor? Miből? :D

2023. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
68%

A szír légtérben egy elavult légvédelemmel szemben alkalmazták őket. Az orosz bázisokat nem támadták.


Majd miután Irán kézbe vette a szír légvédelmet -állítólag tervezik, hogy komolyan beszállnak és nyilván a saját szállítmányaik, embereik védelmében, no meg távoli pajzsot húzva az anyaország elé, eszközöket, központokat is telepítve, átveszik arrafelé az ilyen irányítást- szóval azután reálisabb képet kapunk a Lockheed Martin-féle ötödik generációs többfeladatú vadászrepülőgép teljesítményéről.

2023. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
68%

"Az F35 az biztosan túlbonyolított egy MIG-29-hez képest, de túlbonyolított lenne a többi 5.gen vadászgéphez képest is? Ki is gyárt még ilyet? Várjunk csak.. senki? :D"


A MiG-29 túlhaladott ügy. Oroszországban már nem számolnak vele. Csak a kevésbé jelentős, szegény országoknak kell, ők tartják üzemben. Jellemző, hogy Irán sem lelkesedik a 29-es gyártásáért, pedig szerintem az oroszok most eladnák nekik a javított változat összeszerelési jogát, vagy akár teljes licencét. Kínában pedig gőzerővel folyik a J-20 sorozatgyártása, valamint a továbbfejlesztése.

2023. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Az F-35-ös alapmodellűen 2 x AMRAAM-et és 2 x Sidewinder-t hordozhatott. Gyorsan rájöttek, módosítgatták, hogy ez édeskevés, feltornászták 4 x AMRAAM-re, csak akkor meg nulla Sidewinder-t hordozhat. És most kidolgozás alatt van egy Sidekick nevű modifikáció, ami engedélyezi, hogy 6 x AMRAAM-et és 2 x Sidewinder-t hordozhasson, csak jó kérdés, hogy erőszakolják bele a belső fegyverhordozóba.


Amit az F-22-es Raptor eleve tud, tervezésétől fogva, azt az F-35-ös csak kínkeservesen fogja tudni. Sok rendszeresítő rá is jött, hogy látatlanban vettek egy olyan típus, ami a beígért képességek felét nem tudja, ezért mindenki önerőből próbál 5. generációs repülőt fejleszteni, a brit - német - olasz kooperáció, a törökök, a koreaiak, és a japánok, nem pedig egyszerűen megelégedni az F-35-össel.


Az F-35-ös az egy bombázásra optimalizált repülő, korlátos légiharc képességgel.


Ezzel szemben a Rafale vagy a Flanker az hordozhat 8 x MICA / Meteor / R-77-est, 2 x rövid hatótávú légiharc rakétát, és 2 x ECM podot is.



" És akkor itt hívnám fel, hogy ne csaljunk. "


Nem csalok. A kínaiak azok mindmáig orosz fegyók knock-offjaival élnek, legyenek repülők, helikopterek, légvédelem, és szárazföldi erők. Persze loptak maguknak F-16-ost is, de az megint nem saját szellemi termék.


A J-20-as az, ami kérdéses, mert annál is kering mindenféle történet.


Az F-22-es Raptorból terveztek 800-at is az amik, de 2009-ben bejelentették, sehol az ellen, megelégszünk 200-al, és köszönik szépen a gyártást. A gyártósorokat lekonzerválták és ment a sivatagba, a gyártás kifutása után. Öntvénynegatívok, szerszámgépek, stb... Felmerült, hogy újraindítsák a sorozatgyártás, kimentek értük, és pont balszerencséjükre azok tűntek el a pecsétes ládából az új-mexikói sivatagból. Rossz nyelvek szerint eladták a feketepiacon Kínának, és íme a J-20-as, amerikai rendszerek, amik még mindig Szaturn AL-31-essel repülnek.


Miért okoz ekkora nehézséget egy sugárhajtómű tervezése, vagy ha tervezni nem tudnak, gyártása is, és akkor inkább importálnak oroszból ?

2023. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!