Mi igaz abból, hogy az európai országok nem tudnák megvédeni magukat az oroszoktól, mert - szinte majdnem minden - fegyvert, tankot stb. az ukránoknak adtak?
Kedves Jeffrey Spender!
IDÉZLEK: "Oroszországot a nyugati mércével, és módszertannal méregetik, közben elfelejtik, hogy a látens gazdaságuk reálértéke sokszorosa mint amit mi el tudunk képzelni."
Bocs, de ezt nehéz komolyan venni.
Apám majd 5 évig élt Oroszországban, aminek a vége belelógott Putyin uralmába, tehát ismerte az orosz valóságot.
Egy jó barátom pedig orosz, aki szintén sokat mesélt Oroszországról.
Oroszország szerinted mitől lenne sokkal erősebb gazdaságilag, mint amit látunk?
Az orosz gazdaság egy tipikus, nyersanyagexportra épülő "primitív" gazdaság, azaz nem magas hozzáadott értékű késztermékeket exportálnak elsősorban, hanem nyersanyagokat és enrgiahordozókat.
Jelenleg Oroszország a világ high tech exportjából mindössze 0,1 %-os aránnyal rendelkezik, amely egy borzasztó elmaradott, torz gazdaságszerkezetre utal.
Az # 50 állításodat is tévesnek tartom.
Oroszországnak egyszerűen nincs katonai ereje egy szuperhatalomhoz méltó módon gyorsan szétverni Ukrajnát.
Kedves Jeffrey Spender!
A britek is 4 db (Vanguard, Victorious, Vigilant, Venegeance) ballisztikus rakéta-hordozó atomtengeralattjárót építettek 1990 után, további 3 db (Dreadnought, Valiant, Warspite) pedig jelenleg is épül, 1db pedig megrendelés alatt áll (King George VI).
Ettől még nem szuperhatalom Nagy-Britannia.
Angliának van 4 darab SLBM-es tengeralattjárója.
Az oroszoknak 6.
Az USA-nak 18.
De nem áll meg itt a tudomány, Légierő is van.
Az oroszoknak van
- 66 Tu-22M Backfire,
- 42 Tu-95 Bear,
- és 15 Tu-160-as Blackjack
Az USA-nak van
- 72 B-52-es Stratofortress,
- 43 B-1-es Lancer,
- és 18 B-2-es Spirit.
Angliának ilyen képessége nincs.
Ezeket megfelszerelik 10 - 15 robotrepülővel és indulhatnak is a bevetésükre.
A stratégiai bombázós képesség terén fényévekkel elhúz az USA és Oroszország Anglia előtt ?
Korrupció terén Oroszország az Ukrajnával áll a ranglista utolsó helyéért vívott küzdelemben, mindkettőt a 130. helyre szokták sorolni, és rajtuk Argentína, és a fekete-afrikai országok tesznek túl.
A korrupció pedig a rendelkezésre álló erőforrások semmire nem vezető elpazarlása.
"Az orosz gazdaság egy tipikus, nyersanyagexportra épülő "primitív" gazdaság, azaz nem magas hozzáadott értékű késztermékeket exportálnak elsősorban, hanem nyersanyagokat és enrgiahordozókat."
Meg fegyvereket is exportálnak.
És az eladott T-80-asokban, T-90-esekben, és Szu-30-asokban meg magas értékű késztermék van, vagy talán külföldön állítanak össze ilyen műszerezettséget ?
Vagy mosógép-chipekkel működnek ezek ?
Olaszország hol képes 660 - 750 EF Typhoon legyártására és összeszerelésére, addig Oroszország a Szu-30MK ++ Flanker-ből tud ennyit, csak az eladások vannak rosszul ?
Nem Pakisztánt, Indiát, meg a sok más jegyezhetetlen harmadik világbeli országot kéne fegyverezni ezekkel, hanem maguknak is mehetett volna.
# 54
Oroszország high tech exportja a fegyverekkel együtt teszi ki a világ high tech exportjának 0,1 %-át.
Oroszország pont azért kénytelen eladni a legyártott korszerű fegyverzet többségét, mert szegény és kell a bevétel, annyira kell, hogy muszáj eladni a high tech fegyverzet olykor többségét is.
# 54
GDP/fő:
Orosz: 14 665 dollár
Olasz: 34 777 dollár
Olaszországban az életszínvonal messze az orosz fölött van.
# 53
Az USA ma közeljövőben fog rendszeresíteni 100 db B-21 Raider lopakodó nehézbomnbázót. Az oroszoknak nincs ilyesmire kilátásuk.
Az orosz légierő valós képességei az ukrajnai tapasztalatok alapján több, mint szerények. Képtelennek bizonyult egy modern légi háborúra.
Az átlag orosz és ukrán fegyverkereskedő az AKM-ekkel, Iglákkal, meg T-55-ösökkel kereskedett Afrikában, és kapott ellentételezésként gyémántokat és társait ...
Az orosz állam meg Szu-30-as Flanker-t ad el Ugandának vagy Indonéziának, és az ellentételezés ugyanaz.
Melyik csinál a kettő közül jobb üzletet ?
Az ótvar cuccokkal való trükközés, mint az R-77-es hordozására képessé moderinzált MiG-21-esek és MiG-23-asok elpasszolása is nem járható út ?
A világon kik exportálnak még High-Tech dolgokat ?
Kína az világéletében egy paraszti jellegű társadalom volt, Maó is többet ártott, mint használt, Teng Hsziao Ping alatt indultak fejlődésnek, de attól még a kínaiak azok másolásban jeleskednek.
A japán fegyverek tudtommal nem futottak be exportsikert.
Szerintem az USA meg a franciák uralták le a Hi-Tech exportot, meg esetleg Izrael.
"Az orosz légierő valós képességei az ukrajnai tapasztalatok alapján több, mint szerények. Képtelennek bizonyult egy modern légi háborúra."
600 + robotrepülő ellövése az szerény dolog ? Mennyit kéne ellőni mégis ?
Min múlik, hogy az ilyen mennyiségű robotrepülőt már február 24.-i kezdéssel, és azt követő 40 nap alatt lövik el, vagy várnak egy fél évet ezek bevetésével ?
Ha a hidakat elvágnák az oroszok, az mire vezetne ?
Vagy ha a trafók helyett a komplett energetikát bombáznák porig, egy győztes orosz háború esetén meddig tartana nekik az energetikai hálózat újjáépítése ?
És maguknak a közigazgatási épületeknek a bombázása mihez vezetnek ?
És olyan városi harcokba bonyolódni jó-e, mint amiben Mariupolnál beleszaladtak ?
A saját szemszögeikből kockázatosak, mármint nem a hidak összeomlasztása okoz nehézséget, hanem ha eszetlenül összeomlasztanák, hogy tudnák az adott várost elfoglalni ? Nem egy város épült a Dnyeper mindkét partjára, vagy az adott város, mint közigazgatási központ meg épp a Dnyeperen túl van ...
Kürasszír, a B-21-es Raider az B-2-es felélesztése, modernizáltan, és továbbfejlesztve. És meg is van az oka.
A robotrepülők hanyag ránézésre feleslegessé tennék a B-2-es Spirit-et. Csakhogy megnézzük Oroszország térképét, 1,500 - 2,000 kilométer nem sok egy ekkora országban, főleg hogy ritkán lakott, aránytalanul koncentrálódik a lakossága, még egy stand-off fegyvereket hordozó repülőnek is alaposan be kell repülnie, hogy indítási pozícióba kerüljön.
A B-52-est és a B-1-est már a Barents-tenger / Jeges-tenger / Csendes-óceán / Arab-tenger fölött elfognák és lelőnék a MiG-31-esek és Szu-30-asok. A B-2-es viszont jó eséllyel besunnyogott volna a megfelelő távolságra, hogy indíthassa a robotrepülőit, és a B-21-es Raider-rel ezt a vonalat kívánják visszaállítani.
Az oroszok meg a Szarmatával / Rubezzsel / és Bulavával kívánják elrettenteni a másikakat, csak túlszaladnak a költségeik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!