Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elenzed az abortuszt?

Elenzed az abortuszt?

Figyelt kérdés

Ha igen elmondanád

hány gyereked van,

hogy védekezel,

mennyit költesz védekezésre?


2010. febr. 27. 20:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy csak 73 %-os vagyok (ITT), de: szerinted is "gyilkos vagyok", mert elvetettem a gyerekem? VÉDEKEZÉS MELLETT, JÓVAL TÚL A 40-EN, ELŐSZÖR ÉLETEMBEN, KÉT GYERMEK ANYJAKÉNT! Talán jó lenne, ha a harcos abortusz ellenzők nem általánosítanának... :S
2010. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
16%
Ne haragudj,de igenis az vagy.Védekeztél?
2010. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
86%
14.21! Te vagy egy gyilkos... Nem tudsz olvasni? NAGY BETŰKKEL ÍRTAM, HOGY VÉDEKEZTÜNK! Kívánom, hogy kerülj hasonló helyzetbe, akkor majd befogod azt a nagy ítélethozó szádat. Az ilyenek, mint, mindig pálcát törnek más felett, de csak addig, amíg nem kerülnek hasonló helyzetbe, akkor meg lapítanak.
2010. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
14%
Figyelj,ezért most hamut szórok a fejemre fáradt vagyok,nem olvastam el rendesen.Bocsi.Ettől függetlenül is elítélem.A másik két gyereked mennyi idős?Mit fognak szólni,amikor nagyobbak lesznek,és felfogják majd,hogy mit tettél?Hogy megölted a testvérüket?Elhiszem,hogy volt rá okod,de akkor is embert öltél.
2010. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
80%
15.58! Vége köztünk a párbeszédnek. Nem értesz semmit.
2010. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
34%

30 éves férfi vagyok. 3 éve házas és most várjuk az elsőt. Amíg nem szerettünk volna babát, néha gumival, néha kibújással védekeztünk.


A terhességi vizsgálatokon egy érdekes dolgot figyeltem meg. Minden vizsgálaton, ami a terhesség alatt zajlik, ellenőrzik, minden rendben van-e. Mi van ha valami nincs rendben? Mit tudnak tenni? Nagyrészt elvenni a gyereket. A legtöbb vizsgálat (amelyek nagy része nem olcsó) erről szól.


Ha idegesít a szomszéd kutyája mert hónapok óta egész éjjel ugatja a holdat és nem tudok aludni tőle, vagy akár a sajátom, és lelövöm, és feljelentenek, simán bevarrnak érte. Ha bárkit gyilkosság miatt bíróság elé állítanak, a legtöbben meg tudják magyarázni, miért is volt elkerülhetetlen a gyilkosság. Talán figyelembe veszik mint enyhítő körülmény. De nem mentenek fel, még akkor sem ha az áldozat down-kóros volt.


Mélységesen ellenzem az abortusz minden formáját. A magzat semmivel sem kisebb rendű lény, mint a szomszéd kutyája, vagy a törtető kollégám a munkahelyen. Sőt, a saját vérem.

Jogom van eldönteni, mikor szülessen? Talán a tulajdonom? Felelősséggel tartozom érte, de nem a tulajdonom, nem rabszolgám, nem tárgy, élő másik személy. És mi van, ha még önállóan nem életképes? Mégjobban rám van utalva, de ettől még érző és létező emberi élőlény, aki küzd az életéért, mint bármelyik kis egysejtű.


Ha végképp lehetetlen felnevelni egy gyermeket, arra akkor sincs jogom, hogy az élettől megfosszam. Ha örökbe adom, és szerető családja lesz, boldog élete lehet. Még ha állami nevelést kap is, lehet boldog élete, de ki vagyok hogy eldöntsem, vajon megérdemli-e az életet? Biztos vagyok benne, hogy nincs semmilyen elfogadható érv arra, hogy valaki a saját vérét legyilkolja, bármilyen sajnálatos és rendkívülinek látszó nehézség is tornyosul előtte.


14-16 éveseknek:

A felnőttek felelőssége, hogy megtanítsák mit mikor mire kell használni. A szexet igen is a házasság keretein belül kell megélni, és erre lehet készülni lelkileg. Ha ez nem megy, és becsúszik a baba, akkor sem lehet egy gyilkossággal mindent helyretenni. Itt az örökbeadás, vagy a család segítsége megoldás lehet, sok ismerősöm van aki sokszor hálás gyermekéért, hogy mikor hezitált tinikorában, mégis megtartotta.


Betegség a láthatáron:

Van jónéhány beteg ismerősöm, akik bár fogyatékkal élnek, mégis sokkal több szeretet van bennük mint bármelyik "normálisban". A teljesítmény-társadalomba talán nem illeszkednek be az elsők közé, de talán éppen abban segítenek, hogy egy kicsit a fontos dolgokra is figyeljünk. Ha pedig egy élő fogyatékost nem lehet fogyatéka miatt lelőni, miért lehet egy magzatot? Van jogom és tudásom eldönteni, mennyit ér az élete?


Nem tudom eltartani:

Ez a legrosszabb kifogás. Végre, születne egy talpraesett gyerkőc, akinek nem nyalják fényesre a poppantyúját, nem veszik meg neki rögtön a legújabb iPodot, hanem megtanulna saját erejéből kilépni, tenni, de ez ugye sérti a büszkeségünket. Ezerszer annyit jelenthet egy gyermeknek a szeretetben eltöltött idő mintha mindenben követné a legújabb trendet. Ettől kevesebbet ér az élete?

És mi van ha 10 éves a gyermek és kitesznek az állásomból. Akkor sem lőhetem fejbe, hogy nem tudom eltartani. Ki lehet biztos ma, hogy nem lesz anyagi problémája? És ha éppen most az van, feljogosít a gyilkosságra? Inkább megteszek mindent, hogy javuljon a helyzet ha kilátástalan, de gyilkolni nem gyilkolhatok.


Jogom van a testemhez:

Tessék elmenni fodrászhoz, maníkűröshöz, vagy lehet fitnesszelni ahogy tetszik. A baba nem a Te tested, sőt még nem is a tulajdonod. Csak egy esély hogy visszaadd amit a szüleidtől kölcsönkaptál, a gondoskodást, vagy még többet.


Megerőszakoltak:

Nem vitatom, hogy ez egy hatalmas krízis egy nő életében. Azt sem, hogy végtelen undor fog el ennek az életnek minden megnyilvánulásától. Az az élet viszont aki fejlődik, minderről semmit sem tud, és semmit sem tehet. Semmivel sem bűnösebb vagy hibásabb az az élet, mint bármelyik anyaméh gyümölcse. Az örökbeadás talán itt lehet

a legcélravezetőbb és érthetőbb reakció. A gyermek megölése viszont pont annyira jogtalan mint más esetekben, mivel semmiről nem tehet.


Jogom van eldönteni mikor legyen baba:

Van egy biztos módszer, ami beválik... Ha ez nem megfelelő, vállalni kell az esetleges következményeket is. Egy normális házasságban egy gyermek nem jöhet annyira rosszul, rosszkor, hogy meg kelljen ölni. (Azon kívül sem, de ott meg nem kell alkalmat adni rá)


Az egy dolog, hogy erkölcs terén mi magunk nem halgattunk a szüleinkre. A megoldás viszont nem biztos hogy az, hogy legalizáljuk a lázadásunkat, és bárki életén keresztül elfogadhatóvá tegyük. A jövőt nem biztos hogy a végtelen teljesítményhajhászásban kellene keresni, talán a gyökereket kellene elővenni és megérteni. A legkönnyebb azt mondani, régen milyen begyepesedett maradi emberek voltak, de ma felvilágosodtunk, XXI. század van, fejlődés. Lehet hogy mobil nem volt régen, de az emberi természet semmit sem változott. Nincs új a nap alatt. Ugyanazt az utat járjuk mint a Római birodalom, ugyanarra a sorsra is jutunk...

2011. febr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
34%
Igen is és nem is. Személy szerint én ellen vagyok, mégis megtettem és most viselem a következményeket. úgy döntöttem, hogy soha többé nem akarom átélni ezt. Iszonyú érzés és gyűlölöm és legszivesebben felakasztanám magam, amiért ilyet tettem!!!
2011. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
03-10 09:53 Mit éreznél ha máshogy alakul ha segitség pénz nélkül lennél egy gyerekkel akit fel kell nevelni ha nem lenne apja. Milyen ember lenne egy apa, anyagi háttér nélküli gyerekből. Boldog és sikeres lenne? Nem, nem így születnek a nyomorékok.
2011. márc. 19. 02:35
 39/43 anonim válasza:
A helyzet az, hogy az apa elhagyott, miután megtudtta, hogy terhes vagyok a gyyerekével. Azt mondta bármit megtenne a saját gyerekéért, de pár nappal később már nem volt kiváncsi a gyerekére. Fel tudtam volna nevelni egyedül is és szerintem nem lett vona szükségünk egy ilyen "apára". Most meg örömmel és odaadással neveli más gyerekét! Akkor szerinted?
2011. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
35%
Előttem szóló! Figyelj, azért ha egy mód van rá, ne akaszd fel magad.:)Nyugi.:) Igen, az abortuszt én személy szerint gyilkosságnak tartom, és nagyon remélem, hogy igenis benne lesz az új Alaptörvényben a magzati élet védelme, sőt a legjobban az írországihoz, vagy a lengyelországihoz hasonló abortusztilalomnak örülnék, mert az abortusz gyilkosság, és egy nőnek sincs "joga" rá. Ugyanakkor fontos leszögeznünk, hogy Te nem vagy eredendően egy szemét aljas alak. Az tény, hogy ott, és akkor egy szemét aljas dolgot tettél, ezen nincs mit szépíteni.Nem változtat ezen az sem, hogy az "apa" szintén egy aljas szemét volt,főleg hogy Te is írtad, hogy meg tudtad volna oldani a felnevelését. Viszont ami megtörtént, azon már nem lehet változtatni. Ha tényleg őszintén megbántad, és a hozzászólásodból nekem ez jött le, hogy igen, akkor utána már próbálj meg nem rágódni rajta életed végéig.Nem tudom, hiszel-e Istenben, én személy szerint igen. És Jézus a Te bűnödért is szenvedett a kereszten, és mindenkiéért, aki megbánja a bűnt, amit elkövetett. Úgyhogy fel a fejjel, és kívánom Neked, hogy mielőbb ismét gyermekáldásban részesülj, és örömöt találj benne.:)
2011. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!