Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A melegek elítélése mért csak...

A melegek elítélése mért csak egy politikai pozíció? Mért konzervatív "érték"?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat beszélnek arról, hogy rengeteg meleg fiatal követ el öngyilkosságot, mert a környezete elítéli, a szexualitása miatt támadják őket.

Ilyenkor a baloldali pártok benyújtanak olyan "anti-bullying" törvényeket, amikkel megpróbálják megakadályozni azt, hogy az embereknek a szexuális orientációjuk miatt ne essen bántódásuk.

Ilyenkor a jobboldali pártok megpróbálják megakadályozni, hogy ezek a törvények életbe lépjenek, hiszen ők jobboldaliak, akiknek védeniük kell a konzervatív értékeket.

Egy jobboldali pártnak kötelessége megakadályozni azt, hogy a melegeket elfogadja a társadalom?

Amikor valami természeti csapás történik, akkor mért aktivizálja magát az összes párt, hogy segítsen, de ha a melegek életéről van szó, akkor szimpla politikai állásfoglalásnak fogják fel a segítséget/támadást?

Egy átlag ember élete mindig szent, de egy meleg fiatal élete csak politika?


Carla Bruni nemrég azt nyilatkozta, hogy a férje nem ítéli el a melegeket, de ezt nem vállalhatja fel nyíltan, a véleményének az ellenkezőjét kell cselekednie, mert jobboldali politikus.



2013. márc. 15. 22:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 anonim ***** válasza:

Én voltam a 22:53-as.

Szerintem azért van az ,hogy politikai megfontolásbol

mert az átlagos magyr választó annyira zárt és nembefogadó képes ,hogy az már szégyen. Máshol már rég elfogadták és politikailag erővé kovácsolták a meleg és leszbikusok társadalmi helyzetét és ezzel megkapták a szavazataikat.

2013. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/107 A kérdező kommentje:

22:51


Szerintem a melegek sokkal nagyobb diszkrécióval kezelik a szexualitásukat, mint a heterok, de egyeseknek még ez is sok.

Sokan a homofób elnyomásra hívják fel a figyelmet, nem a szexualitásukra.

Ha téged bántanának, te is őrjöngenél.

Az igazságtalanságokra igen is fel kell hívni a figyelmet, nem lehet a szőnyeg alá söpörni.


A szexualitása mindeninek a magánügye, de ha valakit emiatt bántatnak, az már közügy, egy társadalmi probléma.


Összekevered a dolgokat.

Ha egy határon túli magyar felhívja a figyelmet a diszkriminációra (pl. nyelvtörvény) akkor nem a nemzetiségét reklámozza, hanem egy társadalmi problémára próbálja felhívni a figyelmet.

2013. márc. 15. 23:02
 13/107 A kérdező kommentje:

23:02


Világszerte az van, amit fent leírtam, nem csak Magyarországon.

Minden országban egy jobboldali pártnak kutya kötelessége homofóbnak lenni, de nem értem mért.

2013. márc. 15. 23:04
 14/107 A kérdező kommentje:

"Inkább a családját mutogassa, mint a meleg barátját!"


Ha a konzervativizmus a diszkrécióról szólna, ahogy ezt írták, akkor egyiket se mutogatná.

2013. márc. 15. 23:06
 15/107 anonim ***** válasza:
41%

"Sokan a homofób elnyomásra hívják fel a figyelmet, nem a szexualitásukra. "

Ne keverd össze a normális embereket a melegekkel. Bemennél egy faluba úgy, hogy meleg vagy, mindenki rajtad röhögne.

2013. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 A kérdező kommentje:

23:07


Ha ezen röhögnek, akkor ez az ő szegénységi bizonyítványuk.

2013. márc. 15. 23:10
 17/107 anonim ***** válasza:
69%

Én jobboldali szavazóként abszolút támogatom a házasságukat. Mindig felmegy bennem a pumpa, amikor megy a hiszti a meleg házasság ellenzői részéről.

Ez nem jobboldali érték, hanem egy baromság. Azért nem támogatják, mert azzal túl sok szavazót veszítenének.

2013. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
51%
Nézd kérdező, szerintem a nemi kapcsolat férfi és nő között normális, biológiailag természetes. Férfi férfi között nem az. Nem azt kérem, hogy valtozzatok meg, tudom hogy azt nem lehet. Viszont azt lássátok be, hogy bizonyos dolgokban nem lehettek egyenlőek. Kompromisszummos megoldás kell. Pl:nyílt utcan, gyerekek előtt legyetek szivesek nem mutogatni, otthon zárt ajtók mögött csináljátok. Ne akarjatok gyereket örökbefogadni, és ne akarjatok hazasodni. Egyedül az élettársi kapcsolatot tartom elfogadhatónak. A lényeg: a természet törvényeit nem kéne felrugni, ám ha mégis megteszitek, akkor legalább ne reklamozzatok.
2013. márc. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van sokkal diszkrétebbek vagytok szexuális téren mint mi! Példa rá a meleg felvonulás. Van 1-2 ismerősöm aki valószínűleg meleg. Nem 100%,én nem kérdezem, ő nem erőlteti rám. Tudod miért? Mert tudja hogy nem érdekel!! Az a politikus amelyik meg csak a szavazatért "szimpatizál" veletek azt meg is érdemlitek!!
2013. márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 anonim ***** válasza:
34%

"Ha ezen röhögnek, akkor ez az ő szegénységi bizonyítványuk."


Egyetértek a homárság nem mulatságos hanem siralmas. Ilyen szégyenen nincs mit nevetni.

2013. márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!