Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ismert akár magyar politikusok...

Ismert akár magyar politikusoktól szeretnék idézeteket! Küldenétek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 A kérdező kommentje:
és az anyakorúakat is lájkolom :D
2011. aug. 27. 22:29
 72/89 anonim ***** válasza:
56%

Na, jól van, kislány, ezt már szeretem. :)

Látod, nem olyan nehéz kedvesnek és barátságosnak lenni. :)


Na, akkor menjünk szépen, sorban:


1. Akkor sok türelmet neked a tanuláshoz! És tényleg jó, ha már előre tanulsz. Nálatok is 5 tantárgyból lesz az érettségi egyszerre? Melyik lesz a szabadon választottad?

Amúgy hogy megy a tanulás? Milyen jegyeid voltak év végén?


2. A Budapesten levő Pázmányra gondolsz?

A szlovák szakkal mit tudsz kezdeni majd? Tanítani, vagy tolmácskodni? Keresett szakmák, tehát el tudsz majd helyezkedni?


3. Megüt az anyukád hapsija??? Ez nálatok nem tilos? Magyarországon ezt gyermekbántalmazásnak hívják, és bűncselekménynek számít. Bár te már nem vagy kisgyerek, de akkor is... Hogy a csudában lehet így élni? Min tudtok összeveszni ennyire? És anyukád miért hagyja? Bocsi, de az ilyenektől nagyon ki tudok akadni.

4. Hát, pedig kitartónak és erősnek kell lenned, másképp nem fog sikerülni normál testsúlyt elérni. Kevés kaja, az is zsiradék- és szénhidrátmentes, vagy diabetikus; sok folyadék; zöldségek és gyümölcsök bővebben. Szerintem keress valami jó diétát; csak vigyázz, mert a hirtelen fogyást ígérők nem jók a szervezetnek. És sok mozgás: bicaj, görkori, bármi; sok séta, gyaloglás, torna, aerobic - bent a lakásban is lehet. Itt meg arra kell figyelni, hogy eleinte nehogy túlterheld magad. Tehát nyúzni kell egy kicsit, de nem túlságosan; ha már feszítenek az izmok, akkor még pár percig szenvedj, de utána pihenés. És bármikor lehet mozogni, szinte egyfolytában. Én pl. most épp hasalok, gépelek; de ettől még nyugodtan lehet lábat hintáztatni, lógázni, bokakörzés, izomfeszítés, ilyesmik.

Szégyen alatt mit értesz?

5. Szegények. :( A szíved a súlyod miatt problémás, vagy más miatt? Dereng, hogy nem jársz tornaórára, ezek összefüggenek?

6. Ajjaj. Gondolom, a családod a fő oka... :(

Erre most nem jut eszembe semmi sajnos. Gondolom, nem tudnál máshova menni. Azért próbálj meg kicsit vidámabb lenni, vedd észre mindenben a szépet és a jót; és ezekre gondolj többet, mint a rossz dolgokra.


Na, jó éjt, Eszter lány; bár valószínűleg már alszol...

2011. aug. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 A kérdező kommentje:

1. igen 5 tárgyból érettségi, és mind az 5ből emelt szinten. kötelező a magyar,angol,szlovák, és plusz a egy tötelezetten, és plusz még egy szabadon választható, ezek nekem, töri és társadalomismeret.

hát alapból. max hármasig szoktam elmenni, de most tavaly a 2.félévben nagyon leromlottam, bár volt 4 javítás, mégis becsúszott a bizibe 2 (nálunk ez a négyes)kettes.. de eldöntöttem h tanulok, keményen

2.nem a pestire, hanem a bölcsészkaron Piliscsabán. igazából, mint szlovák alapszakos bölcsész, nem tudom, mihez kezdenék ha sikerülne, akár tanár, vagy vmi egyéb.. de szeretném ezt tanulni, magyar vagyok, de itt élek, és szeretem mind2 országot, mindkét nyelvet.

3. Igazából a megüt.. helyesebben fogalmazva verekedés.. amikor sikerül oda vissza alapon. 12 éve vannak már együtt, az években nagyos sok történéssel. most maradjunk annyiban h bármin veszekszünk, többnyire ezek komoly, súlyos viták szoktak lenni. Anya meg, nem egyszer kijelentette rokonok, ismerősök füle hallatára h ő neki a legfontosabb, mert én csak kihasználom, és h ha valami történne vele, akkor menne utána a túlvilágra gondolkodás nélkül, mert úgy nem lenne értelme, és nem is akarna élni. jah, és csak az elmúlt 3 évben,már 3 szor volt úgy h költözünk, 1 alkalommal, már a ruhák, és egyebek is a dobozokba voltak. péntek este volt, szombat reggel 9re jöttek volna, a költöztetők, de az éjszaka lebeszélte róla... stb.. kn 1,5 hét után újra kidobta(csak szóban)..


tehát most többet nem is mondok... :(


...sokan nevetségesnek tartják, de 19 évesen, sok sz@rságot átéltem már... kegyetlenséggel tetézve.. 6. szval elég sok ok miatt...

2011. aug. 28. 01:24
 74/89 A kérdező kommentje:
jaj és az 5ös :) hát talán azért, de igyekezni fogok... :( csakhát vhogy kevés a motiváció.. és tényleg nem járok tesire, már 7 év lesz így...
2011. aug. 28. 01:32
 75/89 anonim ***** válasza:
56%

Pfff... Ez kemény... :((

Hát akkor én biztosan meggondolnám, hogy meddig tűrjem.


Pontosabban én nem tűrtem volna már eddig sem.

Nekem nem voltak ilyenek tinikoromban otthon, mégis alig 18 évesen elköltöztem, a saját lábamra álltam. Azt hiszem, túl önálló voltam mindig is. Voltak kemény időszakok az életemben, de túléltem, és még mindig megvagyok... :)


A suli miatt szerintem regisztrálj be a felvi.hu-ra; ott meg tudod nézni az idei ponthatárokat, ill. tudsz számolgatni a kalkulátorral, hogy saccra mennyi pontod lesz. De erről majd még beszélhetünk.


Most viszont javaslom, hogy olvasd át ezeket:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__21165..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__21338..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A tiédhez hasonló helyzetek; az első kettőben is lehet, hogy találsz valami okosságot; a 3.-ban pedig különös figyelmedbe ajánlom Freya válaszát (2. oldal).


Na, és most már tényleg jó éjt!

2011. aug. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:
Köszi, hát ez van...
2011. aug. 28. 21:13
 77/89 anonim ***** válasza:
56%

Szívesen. :)


Csak nem értem, hogy mire gondoltál azzal, hogy "hát ez van". Valszeg az otthoni balhéra. De azért remélem, találtál érdekeset a linkekben. Nekem tényleg nagyon tetszett Freya sztorija, erős, bátor lány; nem hagyta, hogy elnyomják, ill. tönkretegyék az önbecsülését.


Minden jót neked!


Aztán lehet, hogy most a vasárnap után megint megélénkül itt az élet; majd ne legyél mérges miatta, jó? :)

Majd keresek megint valami szépet. Mondjuk, van egy nagyon jó angol versem. Küldjem? :)


Tényleg, javasoltam neked az idézetek fordítását, nem volt kedved hozzá? Pedig jó gyakorlás lenne... :)

2011. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
56%
2011. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 A kérdező kommentje:
majd ha hangulatilag is úgy lesz, akkor fordítok, stb.. most valóban nem volt erre hangulatom-bocsi
2011. aug. 28. 21:56
 80/89 anonim ***** válasza:
69%

Hello, Eszter!


Gondoltam, benézek, megkérdezem, mi újság van veled.

Tegnap egész nap mellőzted a netet? Vagy csak ezt a kérdést?


Eszembe jutott egy érdekes vers, bemásolom ide az eredeti angolt. Van több magyar fordítás is, de nekem nem igazán tetszenek. Persze nem mondom, hogy én jobbat tudnék, mert ez nem lenne igaz... :)


James Elroy Flecker (1884-1915): To a poet a thousand years hence


I who am dead a thousand years,

And wrote this sweet archaic song,

Send you my words for messengers

The way I shall not pass along.


I care not if you bridge the seas,

Or ride secure the cruel sky,

Or build consummate palaces

Of metal or of masonry.


But have you wine and music still,

And statues and a bright-eyed love,

And foolish thoughts of good and ill,

And prayers to them who sit above?


How shall we conquer? Like a wind

That falls at eve our fancies blow,

And old Mæonides the blind

Said it three thousand years ago.


O friend unseen, unborn, unknown,

Student of our sweet English tongue,

Read out my words at night, alone:

I was a poet, I was young.


Since I can never see your face,

And never shake you by the hand,

I send my soul through time and space

To greet you. You will understand.


Ma keveset leszek gépnél, inkább csak este, de majd írd meg, hogy tetszett. :)

2011. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!