Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Na most lett végleg elegem az...

Na most lett végleg elegem az LMBTQ dologból? (!)

Figyelt kérdés
Hetero vagyok, mindenkit elfogadok. Viszont olyan szintre süllyedt az LMBTQ hogy megkérdőjelezik, hogy van-e tisztán hetero ember. Komolyan, eddig semmi bajom nem volt az LMBTQ-val, de ezek után ha bárki is jön a hatalmas Love is love, stb dologgal, akkor rendesen ideges leszek. Mi az hogy nincs tisztán heteroszexualitás? Az LMBTQ-nak mi a célja? Az hogy minden hetero bizonytalanodjon el a saját szexuális orientációjávan? Nagyon magas lovon ül ez az egész LMBTQ dolog, de hogy már a tisztán heteroszexualitást is kétségbe vonják, az már túlment a toleranciámon. Mi az LMBTQ VALÓDI célja? (A nagy fogadjunk el mindenféle szexuális orientáción lépjünk túl. Az emberek többségének eddig sem volt baja velük.)
2022. jún. 17. 17:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező, én meg azon röhögök, amióta megnyitottam a kérdést, hogy “most” lett eleged végleg az LMBTQ-ból. Kinsey skála mond valamit? Persze hülye kérdés, ha mondana, nem kapnál agyf@szt egy 80 (!) éves szociológiai kísérleten, amit megjegyzem, azóta többször megismételtek, mindig ugyanazzal az eredménnyel, vagyis tudományosnak tekinthetjük a mért adatokat.


Ami a te konkrét problémádat illeti, attól tartok a jövőben is kell majd még magyaráznod bőven. Nem azért, mert ezrével rohangálnak azok, akik nem fogadják el, hogy nem vagy biszex, hanem azért, mert neked vannak “furcsa” elképzeléseid a szexuális orientáció definíciójáról. Isten engem úgy segéljen, ezt tényleg nem értékítéletnek szánom, puszta megállapításnak. Ha nem hiszed, kérdezz meg 10 heterót, hogy szerintük mit jelent az a kifejezés, hogy “szexuális orientáció”. Garantálom neked, hogy 10-ből 10-nek az lesz a válasza, hogy “azt jelenti, hogy valaki férfihoz, vagy nőhöz vonzódik”.

Az, hogy te ezt tovább szűkíted, természetes, mindenki tovább szűkíti, de ez már a személyes preferencia tárgykörébe tartozik, és nem a szexuális orientációhoz.

Röviden, az hogy te 100% hetero vagy, abból nem az következik, hogy kizárólag heterókhoz vonzódsz, hanem az, hogy kizárólag férfiakhoz. A legfrissebb biológiai kutatások pedig azt igazolják, hogy a biszexuális férfi is férfi. ;)

2022. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%
#61: Kinsey kutatásait azóta már alaposan megkritizálták. Részrehajlónak tartják, mivel maga is biszexuális volt.
2022. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
63%
Nem nagyon lehet itt értelmesen beszélgetni, mert minden LMBTQ-kérdést ellepnek a liberátorok és LMBTQ-aktivisták. Gondolom, jó fizetést kapnak érte.
2022. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
35%

Valóban kritizálták, és ez így is van jól, így működik ez a tudományos világban. Attól még ugyanazokat az eredményeket kapták, amikor megismételték a méréseit. Maximum a metodika maga lehet kérdéses, de azóta más, sokkal szélesebb körű, hasonló kísérletek is hasonló eredményeket hoztak, hogy mást ne mondjak az internetes keresőmotorok kiértékelése például.


Lövésem sincs, mire célzol utolsó, szerintem mindenki teljesen értelmesen beszélget a kérdezővel. Vagy szerinted az, hogy valaki a személyes preferenciái és a szexuális orientáció közé egyenlőségjelet tesz, nem furcsa? Kiemelem, itt most nem arról van szó, hogy kivel tud elképzelni hosszútávú kapcsolatot, még jó, hogy ott millió egyéb kritérium közbeszól. Itt most kizárólag arról van szó, hogy kit tekint ösztön szinten szexuálisan vonzónak.

2022. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy, hogy megnyugtassalak kérdező, az nekem is rejtély, hogy ha valakinek a közeledését visszautasítom (mondjuk egy szórakozóhelyen) azzal, hogy bocs, de nem vagy az esetem, miért akadnak olyan alanyok, akik erre megkérdezik, hogy de miért? Engem mondjuk nem dühít fel, csak csodálkozom, mert értelmetlen kérdésnek tekintem, hiszen az ösztönös vonzalom egy pillanat töredéke alatt dől el.

Ez viszont nem LMBTQ kérdés, a társadalom minden szegmensében vannak értetlenek/logikátlanok.

2022. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
6%
65! Mondjuk ha nem tudod megindokolni akkor pont te vagy a logikátlan meg az értetlen, csak nem akarod észrevenni.
2022. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
17%
De mégis miért kellene egy random idegennek megindokolni, hogy miért nem jön be? Ezzel kivételesen egyetértek a kérdezővel. Persze más a helyzet, ha egy ismerős vall spontán szerelmet, vagy próbál rámászni az emberre, azzal talán vagyok olyan viszonyban, hogy jár neki egy bővebb magyarázat, de egy kocsmában rámflörtölő idegennek miért nem elég magyarázat az, hogy “nem vagy az esetem”? Mit kellene ezen tovább ragozni?
2022. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
76%
Olyan vagy, mint a pasim, aki felháborodik azon, amit nem is csináltam. Kb. "b*szodj meg a létráddal együtt" kategória. XD
2022. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
76%

"Hetero csak heterot tart vonzónak és kész."

Igazából nem teljesen, mert ha te nőként heteró vagy, akkor az azt jelenti, hogy a férfiakhoz vonzódsz, de annak a férfinak nincs meghatározva a szexualitása, így akár lehet az biszex is, amiről lehet, hogy nem is tudsz, ha nem mondja el neked. A szuper heteró az, aki csak heterókkal hajlandó összejönni.

2022. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 A kérdező kommentje:
Én az vagyok. Hetero nő létemre nem.akarok biszex férfit sem, csak kizárólag hetero férfit.
2022. júl. 2. 19:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!