Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elbaltázott ingatlanvásárlás,...

Elbaltázott ingatlanvásárlás, megbántam és nem tudom megszokni az újat...Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mai ingatlanárak mellett szerettem volna segíteni az egy szem fiamnak. Sajnos nem volt megtakarításom, így arra juttottunk, hogy különköltöztünk és úgy segítek. A drágább északi agglomerációból a délibe költöztem. Ő tudott belőle venni kp-ra egy lakást 55nm-es lakást Budapesten én meg itt Szigetszentmiklóson


Amit vettem ház belterület felújított, de nyaralónak van minősítve, villanyfűzés van és az előzőhöz képest felakkora kert tartozik hozzá... így viszonylag olcsón hozzá tudtam jutni.


Sajnos nem tudom megszokni a környéket és az új házat és el szeretném adni.. félek, hogy nem fogom tudni eladni... hiszen manapság ki vesz nyaralót agglomerációban?... lassan már a sírás is kerülget. Mi lenne a a helyes megoldás? Más is járt hasonlóan?



tegnap 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Add el.
tegnap 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg módszerrel otthonossá tudod tenno
tegnap 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha el is akarod adni, várd meg a 2025-ot, mert sok pénz fog felszabadulni.
tegnap 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a nyaraló miatt jelentős hátrányba vagyok, mert állítólag nem hitelezhető a nyaraló...
tegnap 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Viszont ha jól meg van csinálva, akkor készpénzes vevő is megveheti állandó lakhatásra.
tegnap 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Szigetszentmiklóson igencsak kelendőek az ingatlanok, veszik mint a cukrot, emiatt ne aggódj. Ha most meghírdeted, szerintem két hét múlva el is adod, max. egy hónap. Viszont én is megvárnám 2025-öt ahogy írta itt valaki.
tegnap 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Most az a bajod hogy nyaralónak van minősítve? Örülj neki hogy nem kell albérletet fizetned. Csepeli panel csere érdekel? Komolyan kérdezem. Írj privátot
tegnap 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Furcsa, mert én meg azt olvastam hogy nem igazán szeretik miklóst a vevők. Ez mondjuk biztató.


#7 gondnak nem gond, végülis énis megvettem csak gondolom ha át lenne minősítve akkor többet érne...

tegnap 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:

#4 "Csak az a baj, hogy a nyaraló miatt jelentős hátrányba vagyok, mert állítólag nem hitelezhető a nyaraló..."

Ez nem igaz.

Olyan támogatott hitelek nem vehetőek rá igénybe amik feltétele, hogy lakóházra vegyék fel. De banki hiteleket tudsz szerezni, csak más feltételekkel.

Mihez kell neked, hogy hitelezhető legyen?

"Amit vettem ház belterület felújított, de nyaralónak van minősítve"

A terület maga van nyaralóövezetnek nyilvánítva vagy csak maga a házad? Ha ez utóbbi akkor el kell intézni, hogy átminősítsék és lakóingatlanként szerepeljen. Ennek persze vannak feltételei és azokat előbb teljesíteni kell. Itt leírják utána mi a teendő vele:

[link]

A fiad segítsen neked és lassanként fejlesszétek fel a házadat! Nem kell egyből a magadénak érezned, az kell, hogy te is a része legyél olyasmivel amit megváltoztatsz, megcsinálsz benne vagy épp a magad elképzeléseire formálod. Ahogy a kertet is tudod alakítani és egy kis kert sokszor hasznosabb, otthonosabb egy nagynál ha tényleg odafigyelsz a kialakítására.

A régi házban ott voltak az emlékeid, az új meg még ettől messze van. Ez most csak egy ház, neked kell otthonoddá alakítanod. Itt is lehetnek közös emlékeid a fiaddal a közös munkáról, esetleg barátaiddal is csinálhatsz együtt pl. kertben átalakítást és már akkor erről is lesz emléked, ez is jobban összeköt vele.

Aztán ha sikerül átminősíteni, kicsit az értékét növelni és még mindig nem érzed ott jól magad akkor meg simán eladhatod. Akkor már könnyebb lesz.

tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 köszi a válaszod, nagyon motiváló!


A hitelezhetőséget csak azért tartom fontosnak, mert olyan árak vannak hogy egy földi halandó már nem tud összeszedni ennyit fizetni..bár a mi vevőnk is kp ba rakta le a 80 milliot.


Amugy lakóövezetben Lke-1 vagy mi a kódja, maga a ház nyaraló

tegnap 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!