Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kerül a nemevre az...

Hogyan kerül a nemevre az ingatlan?

Figyelt kérdés

Első ingatlan vásárlásom.

A teljes vételárat megfizettem. A kérdésem az lenne hogy hogyan tovább?

Ügyvéd továbbítja a tulajdon szerzési papírt a foldhivatalnak,vagy nekem mi a teendőm most?

Közműveket át írni gondolom még nem tudok.



tegnapelőtt 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Az ügyvédnek kellene intézni mindent, de ha ott voltál, miért nem beszéltétek meg, hogy hogy lesz?

Közműveket majd csak a tulajdoni lappal tudod intézni.

tegnapelőtt 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéddel beszéld meg, általában ő viszi be a földhivatalba, de kérdezz rá, nem neked kell-e. Földhivatal írja a nevedre.


Közműveket az adásvételi szerződéssel és az eladóval közösen aláírt, letanúzott átadás-átvételi jegyzőkönyvvel, ami tartalmazza az óraállásokat, már át tudod íratni.

tegnapelőtt 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ügyvéd intézi a földhivatal felé, azt külön fizetni kell, ezt előre meg kell beszélni. (pár ezer Ft)

Ha nem, akkor neked kell az adás-vételivel intézni.

Kb 2 hét mire bekerülsz véglegesen a tullapba. Legalábbis nekem az ügyvéd azt mondta, elég 2 hét után érdeklődni, ha addig nem kapok értesítés a foldhivataltól.

tegnapelőtt 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Meg se fordult a fejembe ilyet intézni azért fizetem az ügyvédet. Igazából fel sem merült ez . Az ügyved maga mondta hogy intézi. Közmű átíráshoz elég az adásvételi.
tegnapelőtt 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd szokta intézni. Azért ne 2 hétre számíts a földhivatalnál. Mi Budapesten vettünk lakást, közeledett a 6 hónap, akkor írtam én egy érdeklődő e-mailt,hogy mi van már a bejegyzéssel. Fővároson kivül valamivel jobb a helyzet de szinte sehol nem gyors a földhivatali ügyintézést. A közműveket írják, adásvételi, ha tudtok menjetek együtt az eladóval, és az elkészített birtokba adási jegyzőkönyvvel ami a mérőóraállásokat tartalmazza. Szintén Budapest..de ha esetleg haszonélvezeti jog is kerül az ingatlanra a haszonélvező hozzájárulása is kell a közművek átírásához (mármint hogy Ő nem akarja lakni a lakást, hozzájárul ahhoz,hogy a tulajdonos saját nevére írassa a közműveket)
tegnapelőtt 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Szóval fizettél egy ügyvédnek párszázezer Ft-ot, de a megbízáshoz tartozó kérdéseiddel nem hozzá fordulsz, hanem laikusoktól akarsz ingyenes tanácsot..? Nem semmi... XD

Mire vetted fel az ügyvédet szerinted? :)))

tegnapelőtt 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os,aki nem volt ilyen helyzetben nem törvényszerű hogy tudja. Ezt,éppen,nem kérdezte meg az ügyvédtől.
tegnap 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!