Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás még idén, a...

Ingatlanvásárlás még idén, a 2025-ös nyugdíjalap feltörése előtt?

Figyelt kérdés
Megvan az önerőm egy lakásra, de nem terveztem idén venni, hogy gyűjthessek még önerőt és ne kelljen akkora hitel. Viszont tartok attól, hogy az új intézkedés hatására 2025-ben még jobban felmennek a lakásarak és az önerőm elértéktelenedik. Mi a véleményetek?

okt. 5. 17:20
A kérdező szavazást indított:
Inkább vásárolj még idén, 2024-ben!
Nyugodtan gyűjtögethesz még akár jövőre is.
Nem tudom.
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A biztosat a bizonytalanért ne add fel.
okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz pontosan, #1?
okt. 5. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
A nyugdíj dolog nem hiszem, hogy sok embert megmozgat, viszont az állampapírokból sokan fognak ingatlanba menekülni jövőre, sztem az többet számít. Szerintem érdemes idén vásárolni.
okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Miért, jövőre jár le egy nagyobb mennyiségű állampapír periódusa? Erről még nem hallottam.
okt. 5. 23:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
egy csomó pmáp most 18% kamaton ketyeg, jövőre ez leesik kb 5%-ra
okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mem várnék, ha mwglenne az önerőm. Ha gyűjtesz még, akkor előtörlesztesz és kész. Máris kisebb lett a hitel. Nem értem őszintén szólva a gondolkodásodat.
okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Leendő első lakás vásárlóként kibaxottul tudnék örülni ha nem baxogatnak az ingatlanpiacot ilyen és hasonló intezkedésekkel. Lassan minden évben van valami. Kezdem nagyon unni ezeket. Régen Fideszes voltam de most ellenük szavazok az tuti.
okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy jövőre drágábbak lesznek a jó helyen és állapotban lévő lakások. Budapesten folyamatosan emelkednek, de valami brutális módon! Havonta egy átlagos fővárosi lakás 250-300 ezer forinttal drágább. Állapot és jó kerület szerint természetesen. Szerintem most vegyél. Jövőre nem szeretnék vevő lenni. Eladó pedig igen, mert tuti megvennék az ingatlanom, ha eladnám. De nem fogom, mert nem csak az én is lakásom ára megy fel, hanem amit néztem nagyobbakat azok is emelkednek nagyon. Inkább felújítok lassan pár év alatt. Még mindig olcsóbb lesz, mint a különbözetet kifizetni mondjuk egy 40 négyzetméteres és egy 50 négyzetméteres lakás között, ami a kerületben már most 10-11 millió forint.
okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az mondjuk johir az átlag embernek , hogy az egyik kerületben elkezdődött az airbnb elleni fellépés. És már máshol is téma. Mondjuk tucat európai nagyvárosban korlátozták már szoval itthon is épp ideje van.
okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Valaki tudna linkelni valamit erről a nyugdíjalap-feltörésről? Nem találok semmit. Nekem eladó telkem lesz, annak várható a drágulása?
okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!