Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valahol lehetőség lekérdez...

Van valahol lehetőség lekérdezni hogy hogy áll a nyugdíjalapom?

Figyelt kérdés

Még csak 32 éves vagyok, de nem szeretnék úgy járni mint sokan hogy öregségükre olyan kevés a nyugdíjuk hogy éheznek.


Le lehet ezt valahogy kérdezni hogy hogy áll jelenleg, meg hogy milyen összeget kell ott elérni hogy érdemi nyugdíja legyen az embernek mire eléri a nyugdíjas kort?


ma 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Keresd fel a helyet ahol vezeted ezt a nyugdíj alapot és ott kérdezd meg, hogy hogy állsz.


A jövőre meg max. csak jósolni lehet mi lesz addigra elfogadható nyugdíj. Így arra a számolásra nem alapoznék ha van addig még 30 éved legalább.

ma 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az államit kérdezed, akkor nincs.


Magyarországon olyan a nyugdíjrendszer hogy nincs az embereknek befizetett járulékkal arányos központi nyugdíjportfolioja, mint Hollandiában vagy Norvégiában. Itt felosztó-kirovó rendszer van, vagyis mindig a befizetett járulékokból fizetik ki a jelenlegi nyugdíjasokat. A “nyugdíjjogosultság” eléggé bizonytalan az ilyen elmaradott diktatúrákban, mint Magyarország. Az állampárt bármikor módosíthatja a

- nyugdíjkorhatárt: addig emeli, amíg mind meghalunk

- a nyugdíjszámítás módját (a degresszálást szigorítja, a szolgálati idők szorzóin ront, bevezet sapkákat a valorizációs szorzókra, teljesen megváltoztatja a képletet egy másik fszságra a mostani helyett, ami alacsonyabb eredményt ad, stb..)


Majdnem biztosra vehető, hogy semmilyen nyugdíjjuttatásra nem számíthatsz az államtól. Emiatt érdemes minél jobban elkerülni a járulék illetve adófizetést, és saját magadnak nyugdíjmegtakarítást felépíteni.

ma 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először felkacagtam a kérdéseden.

Aztán láttam, hogy 32 éves vagy és magamba roskadtam, de mellé estem.

Felosztó kirovó rendszer van. Ha nincs nyugdíjjárulék befizetés, nincs nyugdíj. Ennek az összege akkor fog kiderülni, amikor kb. 70 éves leszel, mert addigra jó eséllyel kitolják a nyugdíjkorhatárt - hogy kevesebben érjék meg, hogy értelmezhető nyugdíjösszeg legyen.

Mit tanultál és itt éltél eddig, Magyarországon?

ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2

Amíg járuléknak hívják és nem adónak, addig olyan transzfer, amiért cserébe számíthat nyugdíjra - kérdés csak az, hogy mennyi lesz... Ami lehet, hogy a nullával egyenlő, de azért 30-40 év múlva ez még nem áll fenn szerintem.

Mondjuk igazad van abban, hogy ma éjfélről, holnap 0:01-re ki tud jönni egy rendelet, ami alapján már nem járulék, hanem adó lesz...

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!