Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet saját otthonom?

Hogyan lehet saját otthonom?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, tanárként dolgozom. Most január óta 364 ezer a nettó fizetésem, előtte 260 volt. Korábban nem tudtam annyiból megtakarítani, most egy picit jobb a helyzet.


Budapesten élek albérletben, január óta sikerül félretennem kb. havi 40 ezret. De ez egy évben még mindig csak kevesebb, mint fél millió forint.


Sajnos az albérlet viszi el a fizetésem nagy részét, de lakni muszáj valahol. Családi segítségem nincs és örökölni nem fogok soha, mert a szüleim kitagadtak, amikor megtudták, hogy leszbikus vagyok.


Szóval itt vagyok teljesen egyedül a világban és kétségbe vagyok esve. Ha valami történne velem, pl. hosszabb betegség miatt nem dolgozhatnék, még az albérletem is elveszteném, utcára kerülnék.


Nem tudom, hogy tudnék saját lakáshoz jutni, pedig az minden álmom. Az sem lenne baj, ha egy 10nm-es pincelakás lenne, csak lenne valami biztonságos hely, amit nem vehetnek el tőlem. De még a penészes, romos, apró szuterének is 17-20 milliónál kezdődnek...


Hogy lehet a mai világban saját lakáshoz jutni? Annyira tehetetlen szarnak érzem magam, mikor látom, hogy velem egykorú ismerőseim gyönyörű családi házakat vesznek, én meg egy szuterén gödröt sem tudok.



aug. 15. 08:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
6%
Sehogy😂😂😂😂😂😂😂😂 miért várod el, hogy bárkit is érdekeljen a fajtád? A kormány nagyon helyesen a heteroszexuális, kisgyerekes családokat támogatja, akik jövőt adnak az országnak.
aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
42%

"A kormány nagyon helyesen a heteroszexuális, kisgyerekes családokat támogatja, akik jövőt adnak az országnak."


Akkor miért van rekord alacsony születésszám?

aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Senior Séf ***** válasza:
51%

"A valóság az, hogy "bezzegrégen" még sz@rabb volt, scak az már régen volt és könnyű hazudni róla, a fiatalok meg elhiszik."

Én az átkosban átkosban voltam fiatal. Kezdő házasként olyan albérletben laktunk, hogy reggelre befagyott a víz a pohárban, ha este 10-kor már nem tudtam hátraverekedni magam a derékig érő hóban az olajos hordókig. Mégis valahogy más volt minden. Az első gyerekkel kaptunk egy garzont, amit aztán a második gyerekkel nagyobbra cseréltünk. Mindezt persze részletre. Másod-és harmadállást vállaltam, kőműves mellé, hétvégén sírköveshez jártam, és lassan meglett mindenünk.

Csak éppen a gyerekeim csak látásból ismertek! És ennek most iszom a levét.

aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
38%

"Én az átkosban átkosban voltam fiatal. Kezdő házasként olyan albérletben laktunk, hogy reggelre befagyott a víz a pohárban"


Remélem nem lep meg, ha azt mondom, hogy az országban több százezren élnek így most is. Az ország TÖBBSÉGE társadalmi minimum alatt él, harmada pedig a létminimum alatt. Csóró is az ország európai viszonylatban, de erre még két lapáttal tesz az, hogy az egyenlőtlenség is óriási, a társadalmi mobilitás pedig nagyjából nulla. Értsd: aki szegénynek születik, az kevés kitéveltől tekintve, ha fejre is áll, akkor is csórón hal meg.

aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
13%

Pár évtizeddel ezelőtt mindenki a kapitalizmusra szavazott, hát most itt az eredménye. Egyesek vegetálnak, mások milliomosok lettek, nincs szociális háló, az emberek utálkoznak, gyűlölködnek. Vannak akik nyaliznak, tepernek, hogy előrébb jussanak, ez van.

Lakáshelyzetről meg annyit, egy ingatlanos mondta meg a tutit, hogy a magyarországi lakáspiacot a lakosság kb 10 %-a mozgatja, ebben vannak gazdagok, befektetők stb. Amíg van aki ilyen áron is megveszi az ingatlant, az ingatlanosnak meg van munkája, senkit se érdekel a nyomorod. Nekünk egy házunk van és két lakásunk. És sokan mások is igy vannak, baráti körben van aki ezzel nagyobb befektetési szinten játszik. Ez van, ezzel kell együtt élni.

aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
51%

"Pár évtizeddel ezelőtt mindenki a kapitalizmusra szavazott, hát most itt az eredménye. Egyesek vegetálnak, mások milliomosok lettek, nincs szociális háló, az emberek utálkoznak, gyűlölködnek. Vannak akik nyaliznak, tepernek, hogy előrébb jussanak, ez van."


Régen se volt jobb, nyugi. Nem azért rossz most, mert rossz a kapitalizmus, hanem mert maradt ugyanaz a félnyomorék társadalom, ugyanazzal a maffia vezetéssel. Sz.rból nem lehet várat építeni.

aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
59%

"Akkor miért van rekord alacsony születésszám?"


Ezt meg látom az összes fideszes nyomorult csicska leszavazta, gondolom bántja az igazságérzetüket. Már ha van nekik olyanjuk.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
36%

27:

Azért szavazták le, mert az Ő médiájukban nem esik erről szó!

Így amiről ott nem beszélnek az nincs is! :)

Fantasztikus a Goebbelsi propagandájuk! Sőt azt bőven túlszárnyalta már!

aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 NTBS ***** válasza:
100%
Tanárként írom, hogy vidéken kicsit több esélyed van. El kellene rajta gondolkozni.
aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
28 milyen pontokban vonsz párhuzamot a goebbelsi propagandával és miért?
aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!