Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet saját otthonom?

Hogyan lehet saját otthonom?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, tanárként dolgozom. Most január óta 364 ezer a nettó fizetésem, előtte 260 volt. Korábban nem tudtam annyiból megtakarítani, most egy picit jobb a helyzet.


Budapesten élek albérletben, január óta sikerül félretennem kb. havi 40 ezret. De ez egy évben még mindig csak kevesebb, mint fél millió forint.


Sajnos az albérlet viszi el a fizetésem nagy részét, de lakni muszáj valahol. Családi segítségem nincs és örökölni nem fogok soha, mert a szüleim kitagadtak, amikor megtudták, hogy leszbikus vagyok.


Szóval itt vagyok teljesen egyedül a világban és kétségbe vagyok esve. Ha valami történne velem, pl. hosszabb betegség miatt nem dolgozhatnék, még az albérletem is elveszteném, utcára kerülnék.


Nem tudom, hogy tudnék saját lakáshoz jutni, pedig az minden álmom. Az sem lenne baj, ha egy 10nm-es pincelakás lenne, csak lenne valami biztonságos hely, amit nem vehetnek el tőlem. De még a penészes, romos, apró szuterének is 17-20 milliónál kezdődnek...


Hogy lehet a mai világban saját lakáshoz jutni? Annyira tehetetlen szarnak érzem magam, mikor látom, hogy velem egykorú ismerőseim gyönyörű családi házakat vesznek, én meg egy szuterén gödröt sem tudok.



aug. 15. 08:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
25%

Sajnálom nagyon, aki a mai világban fiatal és önállóan kéne lakást szereznie. Én egy húszassal vagyok nálad idősebb, anno sem volt könnyű ingatlant szerezni, manapság viszont szinte a lehetetlennel egyenlő.


Így, ebben a formában, egyedülállóként és szülői támogatás hiányában szerintem nem lesz lakásod. Ha lesz párod, férjed, ketten talán picit könnyebben. Meg ugye a népszerű támogatások - csok, babaváró - az azzal járó kedvező kamatozású hitelek, amik a gyerekszám növelésre volnának hivatottak. Egyedülállóknak nincs támogatás és önerő is min. 20% kell.

aug. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Mad Max2 ***** válasza:
27%

Erre a kérdésre Magyarországon, sokan keresik a választ


Talán lehetne kezdeni ott hogy nem kellene mindig az Orbánra szavazni...

aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%

Bocsánat, férjed nem lesz. Párod.

1-es voltam.

aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nem lesz mindenkinek saját lakása egyedül, ez sehol nincs így és nálunk se volt soha.

Akkor lesz rá esélyed ha nem egyedül leszel és ketten már többet tudtok félretenni, majd hitelt felvéve azt tudjátok együtt fizetni.

Sajnos a tanári szakma ilyen volt mindig is - én is tanár vagyok - nem fizetnek sokat. Ezt te is tudtad, én is tudtam amikor tanárok lettünk. Most egy kicsit javult a helyzet és van rá esély, hogy kicsit jobb lesz még ennél is, de a tanárok soha nem lesznek olyan jól megfizetve, hogy annyit tudjanak félretenni amiből egyedül lakást tudnak venni.

aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
35%

Nem bántásból, de most azon keseregsz, hogy átlag alatti fizetéssel hogyan lesz az átlag feletti árazású városban saját lakásod: az életed jelenlegi konfigjával sehogy.

Vagy lejjebb adod az igényeid, vagy jobban fizetett szakmára váltasz, vagy eltartott leszel. Ezek közül választhatsz.


Én amúgy kicsit értetlenül állok a jelenség előtt, hogy az utóbbi 10-15 évben miért akar egy egyedülálló ember saját lakást. Régen ez ritkaság számba ment, hogy fiatal emberek egyedül laknak. Még a szociban sem járt nekik semmi.

aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
40%

#5 Megy a médiában ezerrel a hülyítés, hogy most minden IS sz@r, bezzegrégen...

A valóság az, hogy "bezzegrégen" még sz@rabb volt, scak az már régen volt és könnyű hazudni róla, a fiatalok meg elhiszik.

Közben nem veszik észre azt, hogy ugyanazok próbálják elhitetni velük, hogy nekik ITT nagyon rossz az életük, mert nem tudnak 28 évesen tanári fizetésből lakásra eleget félretenni, akik közben meg nyomatják, hogy bezzegnyugaton senki nem akar lakást venni, itt is ugyanúgy mindenkinek bérlakásban kellene laknia, mint ott.

Pedig bezzegnyugaton is saját lakást szeretnének az emberek, de ott még egy középosztálybeli sem tudja megfizetni az ingatlan árakat, azért van annyi bérlakás, mert az emberek többsége nem tudja megvenni csak bérelni.

aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
59%
Bezzegrégen, én 20 éve voltam ennyi idős és bár akkor sem volt könnyű, de ennél sokkal inkább elérhető volt a saját otthon, mint manapság.
aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Több pénzt kell keresni + társsal összedobni.

Nálad pl nyárra gyerekfelügyelet vagy korrepetálás

aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Miért ragaszkodsz Budapesthez? Próbáld meg vidéken!
aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
#9 Jogos a felvetés. Az egyik kollégám pont azért jött az iskolánkba 2 éve, mert a mi városunkban tudtak neki szolgálati lakást ajánlani nagyon alacsony bérleti díjért ha ide jön tanárnak. Korábban kolléganőm nyugdíjas koráig ugyanezért dolgozott itt.
aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!