Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnál az...

Ingatlan vásárlásnál az önerőt ellenőrzik honnét származik?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok idáig végig tanultam van két szakmám és lassan lesz egy diplomám is. Dolgozni nem dolgoztam sehol ahol le lettem volna jelentve.

20 millióért szeretnék lakást venni sajnos a városomban nincs garzon (16M) eladó, ha hirdetnek is ritkán 1-2 héten belül.

Van 5-6 millió önerőm ebből 2 millió lakástakarék, 1 millió örökség a nagyszüleimtől, és van 2,5 millió készpénzem amivel nem tudok elszámolni.


Nem tudom azt mondani, hogy a szüleimtől kaptam, mert édesapám keresete 90%-ban elfogy a hó végére így a számlán látszódik, hogy nem tud félrerakni.

Próbálkoztam szerencsejátékkal, befizetem egy tippadó oldalra míg kis tétben teszteltem jó volt majd a második hónap végén elkezdtem nagyobba fogadni és itt jött a bukó széria nekik így porul jártam ezért nem is folytattam.


Ahol dolgozni fogok pár hónap múlva nettó 220 ezret kapok majd ez a hitelhez elég, de hogy azt mondja, hogy ezt tettem félre az nem lehetséges, mert élnem is kell, ha nem otthon lakok ez papíron sem jönne ki.


Tudom, hogy időnként kijönnek ellenőrizni az ingatlan, meg megkérdezik miből lett véve legalábbis mamámnál ez volt mikor ismerőstől kért kölcsön, hogy társasházba költözőn majd a családi házat eladva mindent visszafizet.


Ha valaki volt hasonló helyzetben vagy van ötlete az kérem írjon akár névtelenül privátban.



2021. okt. 20. 23:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%
Én nem emiatt aggódnék, hanem hogy 30 évesen 1 nap munkaviszonyom sincs...
2021. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
53%

"nem csaphatsz a hasadra, hogy ez havi 90-100"


Nem a hasamra csaptam, hanem megnéztem a saját bankom lakáshitel kalkulátorát 15 millióra 20 évre, végig fixált törlesztővel.


Nyilván lehet 25-30 évre is felvenni, de ott nem adja meg a bank a végig fix törlesztés lehetőségét és egy törlesztőrészlet változással azért szépe be tudja szopni az egyszeri ember aki amúgy is kicentizve veszi fel egy életre a hitelét.


Bankmonitor:


15 millió hitel, 30 évre, 10 évre fix futamidő 77-80 ezer közötti törlesztőket ad.


Ami így 35-40%-a a fizetésnek, szóval talán átcsusszanna a hitelkérelme valamelyik banknál. De én személy szerint ezt nem centizném ki.

2021. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
49%
Természetesen 30 évre kell fölvenni, 15 év fixszel es 15 év alatt végtörleszteni.
2021. okt. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
30%
Ez miért olyan természetes? :)
2021. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
13%

Egyáltalán nem természetes. Csak vannak ilyen idióták akik kidobják az életüket arra, hogy visszatörlesszenek 1 db hitelt. 18 évesen eltakarodtam dolgozni, most így huszas éveim közepén éppen készülök önerőből lakást venni. Külföld, kemény munka és 2 idegen nyelv meglehet csinálni, nem 30 évesen kell elkezdeni dolgozni ráadásul 220-ért tanulni 10 évet.



És még mielőtt jönne a duma, hogy anyuci meg apuci..... nem soha nem volt anyuci meg apuci :)

2021. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
47%

#23


Ez természetesen papíron nagyon jól hangzik.


Csak 10-ből 9 bank csak 10 évre fixál ilyen távlatban hitelt, és nehéz felvenni olyan hitel konstrukciót ami nincs.


Másrészt havi 220 ezerből nem lesz előtörlesztés. 10-15 év múlva még mindig lesz vagy 10 millió Forintnyi tőketartozása. Megtakarítása meg közel semmi.


Nyilván az elvet értem én magam is úgy vagyok, hogy 20 évre tudtam hitelt felvenni a bejelentett jövedelmem után, viszont kézbe nem annyit kapok, így várhatóan 6-8 év alatt vissza tudom fizetni amellett, hogy nem vajas kenyéren élek.

2021. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%
Hát pedig ha 10 évre fix akkor is jobban megéri mint albérletezni vagy 40 éves koraig a szülők nyakán maradni és megőrülni tőlük. A fizetések névérteke nyilvan nőni fog, 5-10 év múlva nem 220 nettója lesz, a havi 70 et simán kiperkálja és előtörleszt. Ha nem is fizeti vissza 10 év alatt, a tőketartozasa jóval kevesebb lehet, ha igyekszik. Ne felejtsük el hogy nyugodtan befizethet havi 100 at is átlagban, nem kell a 70 nél maradni, ami kötelező.a cél, hogy megkapja a kölcsönt. Ez egy járható út. 10 év múlva pedig nem ennyibe fognak kerülni a lakások, a mostani önereje pedig folyamatosan romlani fog, mert ahogy elnézem, nem profi befektető a kérdező.
2021. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ így már nem aggódok érte.


17-es


Tudom, hogy bank válogatja mennyit kér ezzel tisztában vagyok.


Illetékre 4% ügyvédre 1% erre félre van rakva 1 millió, de az illetéket részletfizetésre szeretném majd.


Nincs számomra fix csak 5 évre amit feltudok venni ebben az estben a törlesztő kb 77.000Ft (25év) lenne ami a fizetésem 35% lenne így szerintem megkapnám.

Másfél év múlva meglenne a mérnöki diplomám jelenleg a kezdő fizetés nettő 330 ezer forint így itt már tudnék félre tenni és évente szeretnék kb 2 milliót pluszban törleszteni nyilván az évek alatt amint van 2-3 éves napasztalatom ugrani fog a fizetésem. Ha úgy számolom, hogy 30 hónap után törlesztek 2 milliót és utána évenként ezt ismétlem akkor 7 és fél alatt visszafizetném, de a kamatláb változni fog 5 év után így több lesz de akkor is 10 éven belül vissza lenne fizetve a hitel.


Sajnos szerintem normális kiszámítható lehetőség nincs számomra jelenleg várhatok 2 évet meglesz a diplomán jobban hitel képes leszek, de nem hinném hogy az ingatlanok értéke megállna vagy a THM nem emelkedne és jobb hitelt kapnék. Most meg legrosszabb esetben haza költözök aztán aki kiveszi a lakást fizeti a törlesztőt, de nem hinné, hogy ilyenre sor kerülne.

2021. okt. 22. 01:30
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Tudtommal 29 évesen csak 2% az illeték.
2021. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
15 millió alatt 2%.
2021. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!