Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlásnál lehet egy...

Lakás vásárlásnál lehet egy teljesen új bankkártyára utalni a kívánt összeget amit félre tennék míg összegyűlne?

Figyelt kérdés

Szeretnék bele kezdeni a lakásvásárlásba.

Viszont nem szeretném azt, hogy a lakásra szánt összeg a saját bankkártyámon legyen valahogy jobb lenne szerintem ha az külön helyen van és nem kísértene a pénz, hogy azt is elköltsem onnan míg az összeg ki nem alakul egy szép darabig.

És közben a sima kártyámra is megy a pénz amit ugye a munkámért kapok így nekem is közben marad kis összeg erre arra de közben gyűjtenék lakásra.

OTP junioros kártyám van így nem tudom milyen kártyát kapnék ha ilyen célt szeretnék elérni. Minden hónapban utalnék rá egy bizonyos összeget.

Lehetséges lenne ez így?



2021. júl. 2. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Azt ugye tudtad, hogy alapból nem a kártyádon, hanem a számládon gyűlik a pénz? Csinálj valami alszámlát, gyűjtsd arra.

Vagy lehet akár két különböző bankban is, ha neked úgy könnyebb szétválasztani a dolgokat.

2021. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.köszönöm. :)

igen tudtam csak így írtam valahogy.

2021. júl. 2. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem rakd be Máp+-ba vagy autonyereménybetétkönyvbe. Ne számlán tartsd a pénzed, hanem valamennyit hozzon vissza
2021. júl. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem nyitsz egy állampapírszámlát? Mért hagyod elinflálódni a megtakarításaid? Tudtad, hogy a pénzed értékének 5%-át évente elveszíted az infláció miatt? Átutalnád minden hónapban és lekötnéd, így nem férsz hozzá könnyen, hogy elköltsd.
2021. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!