Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnál az...

Ingatlan vásárlásnál az önerőt ellenőrzik honnét származik?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok idáig végig tanultam van két szakmám és lassan lesz egy diplomám is. Dolgozni nem dolgoztam sehol ahol le lettem volna jelentve.

20 millióért szeretnék lakást venni sajnos a városomban nincs garzon (16M) eladó, ha hirdetnek is ritkán 1-2 héten belül.

Van 5-6 millió önerőm ebből 2 millió lakástakarék, 1 millió örökség a nagyszüleimtől, és van 2,5 millió készpénzem amivel nem tudok elszámolni.


Nem tudom azt mondani, hogy a szüleimtől kaptam, mert édesapám keresete 90%-ban elfogy a hó végére így a számlán látszódik, hogy nem tud félrerakni.

Próbálkoztam szerencsejátékkal, befizetem egy tippadó oldalra míg kis tétben teszteltem jó volt majd a második hónap végén elkezdtem nagyobba fogadni és itt jött a bukó széria nekik így porul jártam ezért nem is folytattam.


Ahol dolgozni fogok pár hónap múlva nettó 220 ezret kapok majd ez a hitelhez elég, de hogy azt mondja, hogy ezt tettem félre az nem lehetséges, mert élnem is kell, ha nem otthon lakok ez papíron sem jönne ki.


Tudom, hogy időnként kijönnek ellenőrizni az ingatlan, meg megkérdezik miből lett véve legalábbis mamámnál ez volt mikor ismerőstől kért kölcsön, hogy társasházba költözőn majd a családi házat eladva mindent visszafizet.


Ha valaki volt hasonló helyzetben vagy van ötlete az kérem írjon akár névtelenül privátban.



2021. okt. 20. 23:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Idén vettünk ingatlant hitel+önerő. A kutya nem kérdezte, honnan van az önerő. Csak az érdekelte a bankot, hogy mennyi az önerő, és időben elutaljuk az eladónak. Az eladó leigazolta a banknak, hogy megkapta az önerőt, a hitelrészét utána utalta a bank. És nem, nem jönnek ellenőrizni az ingatlant. Nyugodtan vegyél lakást ennyi önerővel, a kutya nem fogja megkérdezni, honnan van.
2021. okt. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel senkit hogy honnan lett a pénz. Ez nagyon kevés pénz, nem foglalkoznak ennyivel. Ezen ne rágódj. Kölcsönt viszont csak akkor kapsz ha van bejelentett munkahelyed hatarozatlan időre, túl vagy a próbaidőn, és az se mindegy, mennyi a fizetésed.
2021. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Pff, ugyan már, senkit nem érdekel, honnan van pár milliód. Ez (sajnos) nem akkora összeg, hogy egyáltalán számítson.


Senki, ismétlem, SENKI meg nem kérdezi egyik hatóságtól sem, hogy honnan van a pénz, amiből lakást/házat vettél. Aki ilyet állít, hazudik. Vagy félreérti az értékbecslőt.

2021. okt. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

27 éves vagyok, volt tavaly 7 millió forintom félretéve és Magyarországon még sosem dolgoztam a hitelfelvételkor. Külföldön dolgoztam 2 évet és abból lett a félretett pénzem, tavaly vettünk lakást nekem a szüleimmel közösen. Kb 20 millió önerő (ebből én raktam bele 5 milliót), 5 millió hitel és a hitelt a szüleim vették fel de én fizetem a törlesztőt.


Már bocs, de ezt a baromságot honnan vetted, hogy majd érdekli őket, hogy honnan van a pár milliód? Ilyen nincs, hogy megkérdezik honnan van az önerőd, főleg nem ilyen összegeknél. (Ha lenne 50 milliód és még hivatalosan sosem dolgoztál, akkor lehet megkérdeznék, de akkor sem a bank és nem a lakásvásárláskor/hitelfelvételkor.)

2021. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

A bankot nem érdekli honnan, mennyi önerőd van. Viszont a szerencsejátékot ne nagyon említsd, mert arra ugranak.


Én legalábbis bárhol csináltam előzetes hiltelbírálatot, mindenhol 3x kérdeztek rá milyen káros szenvedélyem van és űzök-e szerencsejátékot.

2021. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy ahogy írják, a kutyát nem érdekli miből van. A nagyokra nilván rámennek amikor semmiből lesz sok 100 milliós vagyok, de pár millió senkitn me érdekel.


Plusz mindenki tisztában van vele, hogy a fél ország feketén/szürkén kap jövedelmet. Nyilván nem tudják azt mondani, hogy most egyik napról a másikra megszopatnak mindenkit, mert akkor hamar polgárháború lenne.

2021. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy amin el fog bukni a lakásvásárlás:


Bejelentett munkahely kell, 3-6 (nem tudom pontosan) hónapja ott kell dolgoznod és határozatlan idejűre adnak csak.


Illetve 5-6 önerőd van. 20 milliós lakásnak alapból vannak kezdeti költségei, rakás ügyintézés, ügyvéd, apróságok amik viszik a 100 ezreket. Illeték is közel milliós összeg, bár lehet részletfizetést kérni rá.


Viszont kellene 15 millió hitel.


Én vagy fix futamidővel venném fel, vagy legalább addig fixálva, amennyi időn belül vissza tudom törleszteni előtörlesztéssel.


Ez olyan 90-100 ezres havi törlesztő. Viszont csak a fizetésed 30-35 nagyon max 40%-ig mehetsz el a törlesztővel az legyen olyan 75 ezer körüli összeg.


Tehár már nem tudsz felvenni csak olyan 10-12 milliót. Hacsak nincs szülőd aki beszállna kezesként.

2021. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
65%
Elfelejted utolsó hogy 70 éves koráig felveheti a hitelt. Tehát a futamidőtől is nagyban függ a törlesztő, nem csaphatsz a hasadra, hogy ez havi 90-100.
2021. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elfogadták a készpénzt és nem kérdezte a bank, hogy honnan van.

Annyi kikötésük volt, hogy fizessem be a számlámra.

Amit nem szoktak elfogadni önerőnek az a személyi hitel mert törvényileg nem fogadhatják el de azt is van aki trükkösen felhasználja.


Kérjél előzetes hitelbírálatot és akkor biztosra megmondják, hogy mit fogadnak el és milyen feltételekkel adnak hitelt.

2021. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

Szülőtől, nagyszülőtől, tesótól kaptad részletekben, apránként szülinapra, névnapra, karácsonyra, blabla. Nem olyan sok pénz ez, hogy bárkit is érdekeljen. A bank nem csekkol semmit. Azt nézi, hogy szerződés szerint mennyi pénzt tolsz bele saját forrásból és ő ehhez képest mennyi hitelt hajlandó adni az adott ingatlanra.

A NAV rádszállhat, persze, de ilyen ügyek miatt nem fárasztja magát, ne aggódj.

2021. okt. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!