Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnál az...

Ingatlan vásárlásnál az önerőt ellenőrzik honnét származik?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok idáig végig tanultam van két szakmám és lassan lesz egy diplomám is. Dolgozni nem dolgoztam sehol ahol le lettem volna jelentve.

20 millióért szeretnék lakást venni sajnos a városomban nincs garzon (16M) eladó, ha hirdetnek is ritkán 1-2 héten belül.

Van 5-6 millió önerőm ebből 2 millió lakástakarék, 1 millió örökség a nagyszüleimtől, és van 2,5 millió készpénzem amivel nem tudok elszámolni.


Nem tudom azt mondani, hogy a szüleimtől kaptam, mert édesapám keresete 90%-ban elfogy a hó végére így a számlán látszódik, hogy nem tud félrerakni.

Próbálkoztam szerencsejátékkal, befizetem egy tippadó oldalra míg kis tétben teszteltem jó volt majd a második hónap végén elkezdtem nagyobba fogadni és itt jött a bukó széria nekik így porul jártam ezért nem is folytattam.


Ahol dolgozni fogok pár hónap múlva nettó 220 ezret kapok majd ez a hitelhez elég, de hogy azt mondja, hogy ezt tettem félre az nem lehetséges, mert élnem is kell, ha nem otthon lakok ez papíron sem jönne ki.


Tudom, hogy időnként kijönnek ellenőrizni az ingatlan, meg megkérdezik miből lett véve legalábbis mamámnál ez volt mikor ismerőstől kért kölcsön, hogy társasházba költözőn majd a családi házat eladva mindent visszafizet.


Ha valaki volt hasonló helyzetben vagy van ötlete az kérem írjon akár névtelenül privátban.



2021. okt. 20. 23:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%

29 évesen még egy napot nem dolgoztál ráadásul 2 szakmával meg egy diplomával most fogsz kapni nettó 220-at xd

Szerintem eddig is mindent elcsesztél az életedben ne tetézd ezt még egy hitelfelvétellel. Eddig ráértél, most miért olyan sietős ez?

2021. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
53%
Te jo buta vagy, miert lenne baj hogy nem dolgozott? tanult. TANULT. Az fontosabb mitn a munka ha jo allast szeretnel
2021. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
26%
Kőműves iskola 3 éves. Az országban legjobban fizető szakma. 17 éves korától dolgozhatna.
2021. okt. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nem ezt írtam, hogy nem dolgoztam, hanem hogy nem voltam lejelentve. Két szakmám egymásra épül elmehetem volna vele dolgozni, de így többet kaptam. Diplomával jóval többet keresnék simán 300e fölött, de még be kell fejeznem. Jelenleg fizetem az egyetemet, albérletet rezsi kaja így havi kb 150 ezer elmegy rá ez mellet tudtam félre rakni és most is tudok.


Hitelt simán tudom fizetni, nem lenne sokkal több mint a jelenlegi albérletem ára , ha kell akkor tudok hétvégén pluszba dolgozni abból kijön a törlesztő részlet.


Mért vennék fel hitelt?


Jelenleg a lakások évente 2 millió forinttal drágult ahol élek.

Albérletem közel 1 millió forintba kerül évente.

Pénzem (5 millió) az infláció miatt 3-5% kevesebbet ér évenként.

NMB folyamatosan emeli az jegybanki alapkamatot és jövőre is fogja míg az infláció nem lesz 3% így a hitelek folyamatosan nőnek.


Magyarul, ha 1 évig most kidolgozom a belem egy gyártósoron akkor ugyan ott tartok majd mint most vagy még rosszabb lesz a helyzetem.

2021. okt. 20. 23:57
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Menj el előzetes hitelbírálatra és akkor mindent elmondanak, erre is rá tudsz kérdezni. Megmondják, milyen igazolások kellenek.
2021. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy időnként kijönnek ellenőrizni az ingatlan, meg megkérdezik miből lett véve legalábbis mamámnál.."


Nem kérdezik meg miből lett véve! Én is szüleimtől vettem meg a házat, mintha lenne 6 millió önerőm. Kijött az adóellenőr, de őt ilyenkor csak az érdekli, hogy reális áron lett-e megvéve az ingatlan, nem pedig jóval kevesebbet írtak a szerződésre a kevesebb illeték miatt. Azt nem kérdezi honnan volt rá pénzed?

2021. okt. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
12%

"Te jo buta vagy, miert lenne baj hogy nem dolgozott? tanult. TANULT. Az fontosabb mitn a munka ha jo allast szeretnel"


Ez a nettó 220 már az a "jó állás" amiért megérte kidobni az élete negyedét a pi**ába?

2021. okt. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%

"Tudom, hogy időnként kijönnek ellenőrizni az ingatlan, meg megkérdezik miből lett véve"


KIK?

2021. okt. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

#7 A kérdés szempontjából lényegtelen, hogy a kérdező milyen döntéseket hozott eddig.


Amúgy 1. ez nem évül el 5 év után 2. valamelyik haverod nem tudja "bevállalni", hogy egy részét ő adta kölcsön? (Nyilván papír nélkül, "mert hülyék voltatok és nem írtatok róla szerződést").

2021. okt. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fogja kérdezni hogy honnan van a pénz, nyugodj meg.

Ez még nem az a kategória.

2021. okt. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!