Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért lett ekkora luxus a...

Miért lett ekkora luxus a lakhatás az országban? Hova emelik még az árakat az eladók?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 22:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
49%

20. Nem, ez itthon is lehetne így amit te írsz. Egy állami bérlakáspiac és egy nagyon jól szabályozott albérleti piac az, aminek szerintem itthon mindenki örülne.


Viszont én a jelenlegi árakon magukat felkúró fiatalokról beszélek (én is fiatal vagyok egyébként, 27), akik nevetni valóak és úgy képzelik el, hogy "régen" mindenkinek lehetett tehermentesen, huszonévesen, egyedül, átlagfizetésből egy saját lakása és most neki csak az utóbbi évek áremelkedése miatt nem lehet. Ja és persze Pesten.

2021. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
1976-os 260 000 Ft sajnos nem tudom mennyi lehet mai értéken, de valószínűleg nem felel meg a mai 30-50 millióknak.
2021. máj. 29. 00:29
 23/32 anonim ***** válasza:

Azt írja 1976-ban BRUTTÓ 3174 forint volt az átlagbér.


[link]


[link]


Jelenlegi bruttó átlagkereset:

[link]

2021. máj. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

22: Mondom, hogy a havi fizetés 30%-át fizetted érte 35 éven át.

Ebből nem tudod?

13 évi fizetés volt egy lakás ára.

Tehát ha most évi 2 milliót keresel nettó, akkor 26 millió.

Most is kb. annyiért lehet megkapni a mi volt lakótelepi lakásunkat, úgyhogy egy az egyben annyi volt akkor is.

2021. máj. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
22: És most megveheted, amikor tudod, csak pénz kell hozzá. Akkor viszont sorba kellett állni érte és csak 3 oda bejelentkezett embernek adtak el egy 2 szobás lakást.
2021. máj. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

20: Az megvan, hogy volt egy olyan 50 évig, hogy Vasfüggöny?...

És Bécs bizony a Vasfüggöny túloldalán van.

2021. máj. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
A 2 szobás 50-es volt ennyi?
2021. máj. 29. 08:28
 28/32 anonim ***** válasza:
2 szoba, 51 nm + erkély, belváros.
2021. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Sokszor megírtam, nyugati albérlet árak lesznek! Kb 1000 euró lesz havonta egy lepukkant másfél szoba! Rossz helyen. Ez addig így lesz amíg nincsen jobb befektetési lehetőség a piacon. Reméljük tovább fogy a népesség és az be dönti ezt a rendszert. De addig mi szopunk. Vagy mindenki ki költözik az erdőkbe sátrakba és hagyunk éhen halni a fő bérlőket, befektetőket és az ingatlanosokat. (Viccet félre téve csak úgy lehet ezt megoldani ha a vevő oldal ne vesz akkor nem éri meg tartani a pozíciót és más bevételi forrás után néznek.)
2021. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

29. A népességfogyás mindegy, ha az ingatlanvagyon a jómódúbb és egyben idősebb emberek kezében koncentrálódik. Egészen sokan már úgy vesznek befektetésnek is ingatlant, hogy nem is akarják kiadni. (Jó, biztos van egy olyan kisnyugdíjas réteg, akinek van +1 lakása és azt kiadja és neki nagyon fontos az abból bejövő pénz, de nem mindenki ilyen.) Mert nem a bérleti díjból akarnak megélni, csak úgy vannak vele a lakásban jó helyen van a pénzük, a lakás(oka)t meg majd megörökli a gyereke, ha van.


Egy haveromék burkolók és múltkor Budapesten egy új építésű társasházban dolgoztak, ahol 6 egymás melletti lakást vett megy jászberényi vállalkozó. Azt mondta nekik, hogy nem is akarja kiadni a lakásokat, mert neki az a lakásonként havi 150-200 ezer forint nem oszt, nem szoroz, hiszen mellette még valószínűleg amúgy is százmilliói vannak.

De egyébként a 60 éves édesapám is megörökölte nagymamám lakását és ott áll a lakás 5 éve kiadatlanul. Mert apa nem akar már ezzel foglalkozni, hogy kiadja, eladni meg nem akarja az emlékek miatt. Neki kellene a pénz, csak nem akar a bérlőkkel se foglalkozni.

2021. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!