Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor minősül közszeméremsérté...

Mikor minősül közszeméremsértésnek ha valaki a saját kertjében meztelenül járkál?Ha a bejárati ajtómmal szemben teszi annak számít?

Figyelt kérdés

2023. aug. 3. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
0%

A veszett kutyát sem érdekli mit írkálsz azok után, hogy te ismeretlenül nevezel embereket agymosottaknak.

Engem biztosan összekeversz ezen a téren a családod valamelyik tagjával, és annak a fiával, a te magad vagy.

Csak a szövegértéseddel van némi probléma.

Csak az vigasztaljon, hogy ezzel -és még sok más dologgal sem- vagy egyedül.

2023. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:

Btw, vissza a kályhához: a szeméremsértésről szóló törvény tiltja a meztelenkedést.

Persze nem az általad leírt szavakkal (én kérlek elnézést a törvényt megalkotó jogászok nevében), de egyértelműen fogalmaz a törvény, és még a szexuális célzatú meztelenkedésnek sem kell megvalósulnia ahhoz, hogy valakire az emberi méltóság megsértése miatt 2 év büntetési tételt is kiszabhassanak.


Ui.: A helyesírásomat pedig nem a telefon beépített helyesírás ellenőrzőjének köszönhetem, mint ahogy a választékos nyelvezetemben, és az írásaim stílusában sem a telefon beépített prediktív szójavaslatai adnak segítséget.

Nálam ugyanis ezek a funkciók mind ki vannak kapcsolva, és csak magamra, a megszerzett tudásomra támaszkodhatok.

Az elütéseket pedig nem csupán te nem, hanem senki sem tudja javítani, miután "közreadta" a gondolatait.

Csak gondoltam, szólok neked...😉


Kérlek ezt nézd már el

2023. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 mooti ***** válasza:
100%

Köszönöm tartalmas válaszodat.


Nem kívánok veszekedni se veled se mással. A témához szerettem volna csak hozzászólni.

Nem személyeskedésből írtam az agymosottat, de sajnos lehet mondani, hogy minden embert befolyásolnal. Gondoljunk csak bele, egy újszülöttnek semmi tapasztalata nincs itt a Földön. Meztelenül születik és teljesen kiszolgáltatott a környezetére. Egy afrikai benszülöttnek az első tapasztalásai tehesen más mint egy amerikaié, európaié, stb. Nem Ő válassza meg, hogy akar élni hanem a körülményei.

Befolyásolva van az első pillanattól kezdve és a neveltetése valamint a helyi elvárt magatartásra tanítják.

Nem bontakozhat ki úgy, hogy ne kapjon valamilyen iránymutatást. Igen, lehet ez jó, lehet ez kell de az is lehet, hogy ez nem jó, lehet, hogy teljesen más lesz a kis zseniből mint aminek kellene lennie önmagától.

Szabályok kellenek, ezt halljuk mindenhol. Igen, de milyen szabályok kellenek? Amiket X emberek megírtak mert azt gondolták az jó!

És ha nem?

Persze erre sose kapjuk meg a válaszunkat, értem.

Miért nem döntheti e az ember fia mi akar lenni minden külső irányítás nélkül.

Miért nem vehet fel bárki mármit vagy semmit?

Miért?

Miért?

Értem én, hogy vannak törvények amiket be kell tartani.

Az évszázadok során sok törvényt megváltoztattak mert nem volt jó.

Honnan tudjuk melyik törvény a jó?

Mert azt mondtá?


Köszönöm, további szép estét.

2023. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
59%

Hogy melyik törvény mennyire jó?

Erre azt szokták mondani, hogy "minden törvény csak annyit ér, amennyit abból be lehet tartatni".

Én liberális értékrenddel rendelkező emberként egyfelől azt szeretném, ha mindenki a lehető legnagyobb szabadságot élvezhetné az élete során, másfelől viszont a jognak nem csupán követnie és megelőznie kell(ene) a negatív társadalmi változásokat, hanem mindezt úgy, hogy a "szabadságérzet" se sérüljön a túl-, vagy éppen az alulszabályozottság miatt.

A balanszot a legnehezebb megtalálni a tiltás és a szabadság között. Teljes mértékben egyik sem jó önmagában...

2023. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
Még mindig nem sikerült idézni a "meztelenül lenni tilos" paragrafust. Azért, mert ilyen nincs. Te szeretnéd, ha lenne. De nincs.
2023. szept. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:

#65

Te alapból, szándékosan vagy ilyen értetlenkedő, vagy csak kötözködni akarsz? Esetleg csak szimplán élvezed, hogy mivel a törvény nem a te szavaiddal fogalmazva tiltja a mások előtti meztelenkedést, így azt gondolod, hogy ha nincs leírva, hogy "meztelenül lenni tilos", akkor szabadon meztelenkedhetsz bárhol és bármikor?

Elég érdekes gondolkodásod van, nem gondolod? 🤔

Szerintem én itt magadra is hagylak ezzel a beteges gondolkodásmóddal, szenvedj és görcsölj még a témán, vagy felőlem végig is sétálhatsz meztelenül a Váci utcában, hiszen szerinted ha nincs leírva, hogy "meztelenül lenni tilos", akkor ezt is megteheted.

Nagyobb bohócot már ne csinálj magadból, mert ez már régen megtörtént... LOL

2023. szept. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 mooti ***** válasza:
50%

#64

Ezzel teljes mértékben egyetértek veled. 🤔

2023. szept. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 A kérdező kommentje:
65/67 anonim Ha simán napozás céljából vetkőzne le nem zavarna, bár van a telküknek elég olyan része ami mások számára nem látható.Sajnos ez már szexuális dolog nála..Az elmúlt időszakban többször itt volt a lányom aki látta hogy vetkőzik, de a szomszéd észrevette hogy nem én vagyok és felöltözött.Csak akkor bátor ha egyedül vagyok.De igazán az aggaszt hogy ez hová fajulhat.15 éve vagyunk szomszédok és nem tudom mi váltotta ki nála ezt a viselkedést.És ha egyszer csak a tanítványait fogja így zaklatni?
2023. szept. 13. 07:34
 69/80 anonim ***** válasza:

"68

Szerintem nézd át ezt a korábbi kérdést, és az erre érkezett válaszokat.

Talán ez alapján meg tudod hozni a megfelelő döntést a szomszéd öncélú, és szexuális célzatú meztelenkedése ellen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__107810-t..

A rendőrség egyébként ezekben az esetekben nem sokat sz@rozik, még a számítógépét és minden adathordozát szakértő fogja megvizsgálni, hogy a bejelentett szexuális célzatú bűncselekmény mellett találnak-e még más bűncselekményeket, vagy egyéb nyomokat, amik más bűncselekmények elkövetését megalapozzák.

Tulajdonképpen rajtad áll vagy bukik, hogy a szomszédod meddig csinálhatja ezt a cselekményt.

Helyetted más nem fog lépni az ügyben.

2023. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
Jav.: adathordozóit*
2023. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!