Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor minősül közszeméremsérté...

Mikor minősül közszeméremsértésnek ha valaki a saját kertjében meztelenül járkál?Ha a bejárati ajtómmal szemben teszi annak számít?

Figyelt kérdés

2023. aug. 3. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
19%

#19-29

Apafej!

Itt kell turkálni: njt.hu

De egyszerűbb hívni a Telefontanú ingyenes telefonszámát, és ott jogi végzettségű kollégának is átkapcsolják a hívást, ha szükséges.

De a neten is van ingyenes jogi tanácsadás számtalan webhelyen.

Van még kérdés? Nincs? Az jó, mert nem vitatkozni, hanem tanácsot adni jöttem ide.

2023. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
100%

Ez így már megbízható

és használható tanács.

Én sem vitatkoztam, csak igyekeztem kérdezni, mert érdekelt a kérdés.

Gazdasági vonalon mozogva ennyit tehettem.

2023. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 mooti ***** válasza:
74%

Sziasztok

A Közszemérem sértést közterületen lehet elkövetni vagy olyan helyen ahova belátni és szexuális indíttatással vetköznek le. Ezt nagyon nehéz beazonosítani. Ha napozás vagy bárminemű tevékenység folytatása közbem meztelen valaki és semmilyen szexuális indítatása jincs akkor magánterületem szabad meztelenül lenni. Azért azt ajánlom, hogy a közeben ne legyen iskola, ovoda, közintézmény. Hogy miért? Erkölcsileg gondolom.

Én naturista férfi vagyom és én nem

Levetkőzöm meztelenre hanem egyszerűen nem öltözök fel. Nem mutogatom magam csak jól érzem magam textil mentesen. Ilyenkor egyfajta leki és természetesen testi szabadságot érzek.

Aki ki se próbálta az nem tudja milyen jó így úszni, napozni, pihenni, dolgozni.

Aki meg fényképet készít magánterületről, azon lévő emberekről az engedélye nélkül, az büncselekményt követ el. Lehet, hogy ki fog menni a rendőrség és megkérdezik az illetőt, miért van meztelenül, de bizonyítani kell, jogy szexuális megfontolásból meztelen az ember. Azonnal fel lehet jelenteni a közegnél ismeretlen tettesként azt az illetőt aki a fényképeket készítette.

Köszönöm

2023. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
9%

Magánterületen is el lehet követni a szeméremsértő tevékenységet, ha a magánterületre be lehet látni a közterületről és/vagy egy másik magánterületről, mert nincs eltakarva a belátás a magánterületre.

Ha valaki közterületről készít felvételt egy onnan belátható magánterületről, ahol valaki meztelenül van, az máris közszeméremsértés, teljesen mindegy hogy a saját magánterületén látható a közterületről.

Ha valaki figyelmezteti írásban és/vagy szóban (felvétellel bizonyítva) a szomszédját, hogy fejezze be az ilyen irányú "tevékenységét", mert pl. kiskorú és/vagy fiatalkorú is él a szomszédban (szomszédokban) ahonnan át lehet látni hozzá, vagy csak egyszerűen zavarja a szomszédot a másik szomszéd meztelenkedése, akkor vagy abba kell hagyni azt a tevékenységet, vagy gondoskodni kell az öncélú meztelenkedést "kedvelő" szomszédnak a telkére való belátás meggátolásáról a saját költségén még akkor is, ha a másik és/vagy a többi szomszédja felé nem ő kötelezett a (belátást is gátló) kerítés építésére a hatályos építési törvények szerint.

Magánterületről is lehet készíteni másik magánterület felé hang- és képfelvételeket, ha azok egy nyilvánvaló jogsértést hivatottak bizonyítani, és a felvételeket készítő szomszéd azt csak a hatóságoknak szolgáltatja ki bizonyítás céljából, és harmadik félnek azt nem adja át.

Ebben az esetben az eljáró hatóság(ok) és/vagy hivatalos személynek minősülők, mint pl. a település jegyzője, az ügyfél megbízott ügyvédje, járási hivatal szabálysértési osztálya, kormányhivatal szabálysértési osztálya, rendőrség, stb., nem számít harmadik félnek, azok csak az ügy szempontjából inkompetens civil szervezet(ek), magánszemély(ek) lehet(nek).

2023. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
100%

24

nehéz téma ez.

eleve szeméremsértésnek ez a magatartás elvileg nem minősülhetne, mégis első fokon vszínű annak ítélik, és majd lebbezgetni kell felfelé egy darabig, amíg képesek különbséget tenni "szexuális célzat" és sima meztelenség között. nagyon nem ugyanaz a kettő.

de egyébként igen, ha belátnak a magánterületre, ugyanúgy megvalósul a tényállás, volt is erre elég sok példa csak a közelmúltban is.

2023. szept. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
47%
Közterületről vagy csak a saját telkedről látod? Ha csak egyetlen személyt zavar(hat) a magatartása, az még nem "köz".
2023. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
67%

Öszintén szólva, szerintem nem kellene a szomszédba átnézegetni. Ha meg annyira zavar - habár ezek szerint vannak bokrok meg fák, amik takarnak -, akkor állíts oda valami nagyobb növényt, vagy tegyél belátásgátlót a kerítésre.

Ez olyan kérdésnek tünik, hogy ha nagyon akarsz leskelödni, akkor látod a szomszédot és csak veszekedni akarsz.

2023. szept. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
34%

Melyik szomszéd az, aki eltűrné azt, hogy a szomszédja meztelenül mutogassa magát pl. a kiskorú gyerekei előtt?

Szerintem egyik sem. Éppen ezért nagyon részletesen szabályozza a törvény a közszeméremsértést is. Sajnos, egyre több ilyen eset van, és egyre több irányul kiskorúak és fiatalkorúak ellen.

Másrészről, egyetlen személy is "köz"-nek számít jogi szempontból, ugyanis egyetlen személy ellen is el lehet követni a közszeméremsértést, és még nagyon sok más "közellenes" bűncselekményt is.

2023. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:

Hol volt szó kiskorúakról? A kérdező 70 éves.


Egyetlen személy ellen sem lehet elkövetni a közszeméremsértést, ilyen bcs ugyanis nincs.

2023. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
0%

#25 Még csak nem is kell bizonygatni semmit sem, hogy milyen célzattal történt, történik, elegendő ha a sértett azt vallja, hogy sérti az emberi méltóságát.

#26 A törvényt nem tesz különbséget közterület és magánterület között, bárhol megvalósíthatja azt az elkövető, és akár egyetlen személy ellen is.

Sokan félreértelmezik a "köz" szó jelentését, és azt hiszik, hogy a szeméremsértés kizárólag közterületen valósulhat meg, és csak több ember előtt. Ez nagy tévedés.

#27 És mi van akkor, ha a terasz, az úszómedence, a napozó, a filagória, stb. a szomszéd telek irányába van építve? Akkor üljenek a szomszéd telkének háttal a másik telek tulajdonosai, hogy ne lássák a teraszukról a szomszéd meztelenkedését? Egyébként megkérdeztem az egyik jogász unokatesómat, és azt mondta nem csupán bűncselekmény, de polgári peres úton is perelhető a szomszéd több Ptk.-s jogszabály megsértése miatt is. Sokan nagyon lazán értelmezik (vagy sehogy) a jogszabályokat, és még az együttélés legegyszerűbb (íratlan) szabályait sem ismerik. Magyar mentalitás: "az én házam, az én váram"...

A nagy büdös lóf.szt!


Szeméremsértés

205. § (1) Aki magát nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából más előtt szeméremsértő módon mutogatja, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából tizennegyedik életévét be nem töltött személy előtt szeméremsértő magatartást tanúsít, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki mással szemben olyan szeméremsértő magatartást tanúsít, amely a sértett emberi méltóságát sérti.

2023. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!