Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor minősül közszeméremsérté...

Mikor minősül közszeméremsértésnek ha valaki a saját kertjében meztelenül járkál?Ha a bejárati ajtómmal szemben teszi annak számít?

Figyelt kérdés

2023. aug. 3. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:
10/10 anonim: Nem.Egy 45 éves TANÁRember, akinek van 2 felnőtt és egy kiskorú gyereke.Én 70 éves vagyok.
2023. aug. 5. 08:26
 12/80 anonim ***** válasza:
9%

Kedves kérdező!

Baromi egyszerű a megoldás.

Először menj át hozzá, és jó szomszéd módjára közöld vele, hogy szüntesse meg ezt a számodra (és valószínűleg mások számára is) kellemetlen állapotot, egyébként kénytelen leszel megtenni a szükséges intézkedéseket.

Ha ennek ellenére sem szünteti meg a közszeméremsértés klasszikus esetét, akkor készíts néhány felvételt a közterületről és/vagy a saját magánterületedről, ahonnan látni a meztelenkedését, aztán már hívhatod is rá a yardot.

Ha más tanúk is vannak a cselekményre, akkor érdemes feljegyezni a neveiket és a személyes adataikat, valamint hogy mikor, illetve hány alkalommal látták a közszeméremsértést.

Két évvel is büntethető ez a cselekmény...

2023. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
74%
12: magánterületen meztelenkedőt fotózni legalábbis véleményes. Mondasz erre jogszabályt is?
2023. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
79%
Ha mást a saját telkén fotózól, az önmagában büntetendö!
2023. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
9%

Ha látni lehet közterületen (vagy közterületről magánterületen) és/vagy más ember magánterületéről az öncélú meztelenkedést, az közszeméremsértés.

Nem vitatkozni kell tudatlanul, hanem jogszabályt olvasni.

2023. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
60%

#13

Egy bűncselekmény rögzítése bizonyítás szempontjából sosem véleményes, hanem jogos cselekedet, és ez a jog mindenkit megillet.

2023. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
0%
Még elég sokszor fogsz meglepödni, ha ilyeneket hiszel.
2023. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
7%

A hiedelem és a tudás között óriási szakadék tátong.

De ezt hiába is írom le egy olyan embernek, aki még egy magyar szót sem képes leírni helyesen ("meglepő").


Javaslom, olvasd el a jogszabályt, és próbáld helyesen értelmezni.

Hátha sikerül...

2023. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
74%

Apafej, több emberrel beszélgetsz. Én a 13-as voltam, és szánom-bánom, hogy kételkedtem a szakértelmedben. Adtam viszont kiskaput, kérdeztem, melyik jogszabályt érdemes feltúrni az ügyben.

A kérdezőnek ez releváns segítség lehet, mielőtt előveszi a Nikont és vad kattintgatásba kezd.

Odavetni néhány sort tud egy vízszerelő vagy egy btk-guru is, a kérdező azonban nem tud súlyozni a kettő között, ha nincs mankója.

2023. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
79%
... a vízszerelőket természetesen nem nézem le, fantasztikus csodákra képesek, csak éppen nem jogi területen. Egy csőtörésnél meg egy 3/4-es csőnél viszont a jogász vakarja a fejét, ilyen világot élünk.
2023. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!