Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek is mi vagyunk a...

Szerintetek is mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám, vagyis problémánk a barátom főbérlőjével lenne. 3 hónappal ezelőttig csak hétvégente volt időnk találkozni, viszont a munkám most úgy néz ki, hogy hétvégén otthonról (apukámtól) járok dolgozni, hétközben pedig 2-3-nagyon durva esetben 4 napot nála vagyok az albérletben, ahonnan iskolába megyek egy másik településre.

A rezsi fix, nem lépjük túl, nem főzünk a lakásban olyan sokat, nem használunk légkondit, a számlákon nem lett észrevehető jele, hogy már a főbérlőnek kellene ráfizetni.


Kb. egy 2 hónapja véletlenül én voltam itthon egy zárcserénél és a főbérlő teljesen elkattant. Az elmúlt 2 hónapban olyan dolgai voltak, hogy random megjelent a lépcsőházban, mivel egy unatkozó nyugdíjas, aki sajnos 1-2 utcára lakik innen, napközben a postára sem tudok lemenni a pszichoterrorja miatt, mert folyamatosan errefelé kódorog és ha meglát, olyan megjegyzéseket tesz, hogy “Már megint itt vagy?” és azt lesi, hogy mit mikor hogyan csinálok.


Ebben a városban nekem senkim és semmim nincsen, a barátom miatt vagyok csak itt. Az egyetlen öröm, ami ér(ne) itt engem, az az, hogy amikor véletlenül egy délelőttöt itt vagyok, lemennék egy közeli konditerembe, ha nem járkálna folyamatosan errefelé a főbérlő.


Ezek miatt a dolgok miatt több pánikrohamom is lett. Szinte naponta elkap a sírógörcs, hogy nekem ez az életem, hogy ha van is egy kis szabadidőm, egy vén szatyor terrorizál. Nem merek kimenni az utcára sem. 2 hónapja azzal rágom a barátom fülét, hogy költözzünk el innen közösen, ahol tényleg ketten vagyunk bejelentve és nincsen probléma belőle, ha itt vagyok. De sajnos nem történt eddig semmi előrelépés. Mi is lassan már csak veszekedünk minden este emiatt. Azt mondja, hogy túlreagálom, meg hogy úgyis ott fogom hagyni. (Ami sajnos valószínű, ha nem történik valami…)


Tegnap amikor a lakbérért jött, össze is szólalkoztak. A főbérlő olyanokat mondott, hogy adjunk neki zsebbe pénzt, meg hogy feljelent minket, ránk hívja a fiát, stb…

A zaklatásán kívül pedig olyan simlis dolgait is észrevettem, hogy egy 3/4 ezer forintos kínais zárat rakatott be a lakásba, alapból 1 darab másolt(!) kulcsot adott, az 5 db eredetivel nem tudott elszámolni.


Mit tegyek szerintetek? Tényleg én vagyok a f*sz? Lassan a pszichiátriára kerülök már, úgy érzem…



2023. jún. 15. 08:00
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
25%

"Nincs, ugyanis ha megpróbálsz visszaemlékezni, akkor egy órája sem írtad azt, hogy itt csak "néhány" troll szerint nem normális az, hogy a bolond tulaj vénasszony zaklatja a lakót és a barátnőjét."


Már a 2 nappal ezelőtt is leírtam, hogy annak ellenére hogy a bérlő véleményem szerint helytelenül és szabálytalanul járt el, a tulajdonos ilyen jellegű viselkedése akkor sem elfogadható.

2023. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
32%

"a bérlő véleményem szerint helytelenül és szabálytalanul járt el"


Ettől függetlenül te hivatkoztál előszört a "többségre". Azért nincs igazam, mert csak troll vagyok, ahogy a többi válaszoló is, aki nem ért veled egyet. Ez aztán a vitakultúra, biztosan roppantul komolyan leszel véve innentől. :)


Na de akkor most itt a lehetőség, kb hatodszorra írom le: miben hibázott a kérdező vagy a párja? Mik a KONKRÉT adatok, aminél már nem elfogadható a párkapcsolat? Hányszor szexelhetnek, írd már meg neki, meg a többi bérlőnek légyszi. :)

2023. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:

#45:


Olvasd már vissza, kérlek, amit írtam: szerdán összeveszett a főbérlővel a barátom. Aznap este leültünk nézni új lakásokat és másnap kaptunk is időpontot hétfőre új lakást nézni. Vagy 5 alkalommal írtam le ezt az információt. Muszáj ilyen nyomorult lustának lenni?

2023. jún. 17. 22:03
 54/59 anonim ***** válasza:
0%

"Ettől függetlenül te hivatkoztál előszört a "többségre"."


Most vagy hazudsz, vagy összekeversz valakivel. Te hivatkoztál a 46 hszben a többségre ("2-3 pojáca után jött kb. 10 értelmes válaszoló..."), én erre reagáltam a 47-ben (a számozás elcsúszott, töröltek egy választ azóta). Ezt megelőzően soha nem hivatkoztam semmire, csak a saját véleményemet írtam le.

2023. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
13%

"Most képzeljük csak el, hogy Jancsi és Marcsi járnak. Na akkor itt kimondja majd a fogyatékos tanács, hogy 3 dugás per hét, az már ott élés. Milyen jó is ez, majd mehet be Marcsi az okmányirodába, hogy ő ezentúl két lakcímet szeretne, mert hát Jancsival gyakran szexelnek és megmondta a bérbeadója, hogy ez ott élésnek számít. :)"


Vegyünk 2 példát:

1. Jancsi és Marcsi járnak. Jancsi egyedül, kimondottan egy főre bérli a lakást. Marcsi heti 4 éjszakát tölt nála, délután/este megérkezik, esetleg vacsoráznak, dugnak, majd reggel megy a dolgára. Tehát julcsi 4 éjszakát tölt az albérletben, estétől reggelig. Ez szerinted még nem probléma.


2. Pista, Béla és Dezső melósok, akik Borsodban laknak. Mivel ott fos a fizetés, inkább Győrbe akarnak menni. Pista egyedül, kimondottan egy főre bérel egy lakást Győrben. A brigád hétfőn hajnalban beül az autóba Borsodban, Győrben lenyomják a 12 órás műszakot majd elmennek az albérletbe. Másnap reggel mennek munkába, esete vissza. Péntek reggel összepakolnak, műszak után egyből mennek haza hétvégére Borsodba. Béla és Dezső 4 éjszakát töltenek az albérletben, estétől reggelig.

Akkor a te logikáddal ez sem probléma? Vagy ha igen, mi a különbség? Ha Pista, Béla és Dezső nem csak kollégák, hanem egyébként melegek is és minden este hármasban nyomják, akkor belefér? Egyébként meg nem?

2023. jún. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
76%

Valóban nem te voltál, sajnos nehéz megkülönböztetni az embereket, mióta még csak a százalékot sem írja ki az oldal, csak a pipák számát.

Egy korábbi válaszoló hivatkozott arra, hogy neki van igaza, mert az ő véleményét támogatók vannak többen (ami amúgy nem igaz) és erre írtam egy szarkasztikus választ, ahol ugyanezt mondtam, ellentétes előjellel.

2023. jún. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 A kérdező kommentje:

Na, megszületett a megoldás: júliusban költözni fogunk.


Amúgy egyik nap a barátom megmutatta a pontos szerződést, amit kötöttek. A következők derültek ki:

a) Azon az áll, hogy az öregasszony fia a főbérlő, így már alapból fura, hogy az anyját küldi minden hónapnak “behajtó szervnek”.

b) A szerződésben az szerepel, hogy a bérlő nem adhatja ki a lakást harmadik személynek bérbe, illetve hogy CSALÁDTAGJAIT VENDÉGÜL LÁTHATJA.


Na most… Szerintem a végszó az, hogy a főbérlő sumák. Meg most ki számít családtagnak? 1, lassan 1,5 éve tartós párkapcsolatban élünk, de papíron nem vagyunk házasok. Ezek szerint akkor a barátom az öccsét meg az anyukáját vendégül láthatja papíron, de engem nem, mert nem vagyunk házasok? :)


Barátom mondta neki a költözést, akkor pedig fotókkal fenyegetőzött, amiket ő csinált a lakásról valamikor, hogy odahívja az ingatlanost kulcsátadásnál, hogy ellenőrizze le. Az ingatlanos erre azt mondta, hogy nem is érti, miről beszél, ő nem szokott kijönni kulcsátadáshoz…

2023. jún. 20. 22:05
 58/59 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a te logikáddal ez sem probléma? Vagy ha igen, mi a különbség? Ha Pista, Béla és Dezső nem csak kollégák, hanem egyébként melegek is és minden este hármasban nyomják, akkor belefér? Egyébként meg nem?"


Azért eléggé béna példa ez.

A szexuális élet szabad megélése egy alapjog, ez pedig bizony azzal jár, hogy amennyiben nem az utcán csináljátok, bizony valakinek az ingatlanjában fog megvalósulni. Mivel te életvitelszerűen használsz ez esetben egy lakást, amiért valószínűleg elég szép summát tejelsz, ezért minden jogod megvan arra, hogy helyben végezd ezt a teljesen hétköznapi tevékenységet.

Ha te nem látod eközött és a munkásszálló létesítés között a különbséget, akkor hagyd ott a férjed/nejed/barátod/barátnőd, aztán költöztesd be magadhoz a Pistát, Bélát meg a Dezsőt, hiszen szerinted teljesen ugyanaz a kettő.


És akkor még ezeregyedszerre sem sikerült válaszolni:

1. Hány órát vagy hány napot szabad/kell/lehet/érdemes egy albérletben vendégként tartózkodni? Ez a szám fejenként értendő vagy összesen? 4 napot nem lehet nálam Julcsa, mert sajt. De ha csak 3 napot van, akkor az oké? Ha nem, akkor miért nem? Ha igen, akkor miért igen?

2. Ha Julcsa csak 3 napot van nálam (és tegyük fel, hogy az neked is oké), de átjön Dezső kártyázni és a kanapén alszik, akkor ez már 4 nap és Julcsa és Dezső közösen együtt ott laknak?

3. Ha Gézukához minden nap átjön délután 4 órát beszélgetni meg sakkozni a dédöreganyja, tehát havi szinten 120 órát van ott, ami régen több, mint a Julcsa dugásaival járó idő, akkor már Gézuka dédöreganyja is ott lakik? Akkor már négyen laknak ott?


Amíg nem tudod objektíven és következetesen meghatározni, hogy mitől "lakik" ott a Julcsi, aki heti párszor baszna a barátjával és mikor van az, amikor nem "lakik" ott, addig ez csak vergődés, hisztizés és balf..szkodás. Könyörgöm az egy életre, hogy aki már attól befeszül, hogy a bérlőjének kapcsolata van, az adja el a p..csába a lakását/lakásait, aztán tegye a pénzt állampapírba, részvénybe vagy nyisson egy fagyizót, de ne foglalkozzon hosszútávú lakáskiadással. Akinek stresszfaktor az, hogy a bérlő bejön és képes a lábával koptatni a járólapot, meg a valaga miatt elvásik a wc ülőke, a Gézuka meg szétfekszi a kanapét, a Julcsa meg biztos ott lakik, mert van egy fogkeféje, az NE csinálja ezt.

2023. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
77%

"Na, megszületett a megoldás: júliusban költözni fogunk."


Jól teszitek. Ha van szíved, akkor a leendő bérlőjelölteknek lakás nézéskor súgd meg, hogy a kiadó nem komplett...

2023. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!