Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek is mi vagyunk a...

Szerintetek is mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám, vagyis problémánk a barátom főbérlőjével lenne. 3 hónappal ezelőttig csak hétvégente volt időnk találkozni, viszont a munkám most úgy néz ki, hogy hétvégén otthonról (apukámtól) járok dolgozni, hétközben pedig 2-3-nagyon durva esetben 4 napot nála vagyok az albérletben, ahonnan iskolába megyek egy másik településre.

A rezsi fix, nem lépjük túl, nem főzünk a lakásban olyan sokat, nem használunk légkondit, a számlákon nem lett észrevehető jele, hogy már a főbérlőnek kellene ráfizetni.


Kb. egy 2 hónapja véletlenül én voltam itthon egy zárcserénél és a főbérlő teljesen elkattant. Az elmúlt 2 hónapban olyan dolgai voltak, hogy random megjelent a lépcsőházban, mivel egy unatkozó nyugdíjas, aki sajnos 1-2 utcára lakik innen, napközben a postára sem tudok lemenni a pszichoterrorja miatt, mert folyamatosan errefelé kódorog és ha meglát, olyan megjegyzéseket tesz, hogy “Már megint itt vagy?” és azt lesi, hogy mit mikor hogyan csinálok.


Ebben a városban nekem senkim és semmim nincsen, a barátom miatt vagyok csak itt. Az egyetlen öröm, ami ér(ne) itt engem, az az, hogy amikor véletlenül egy délelőttöt itt vagyok, lemennék egy közeli konditerembe, ha nem járkálna folyamatosan errefelé a főbérlő.


Ezek miatt a dolgok miatt több pánikrohamom is lett. Szinte naponta elkap a sírógörcs, hogy nekem ez az életem, hogy ha van is egy kis szabadidőm, egy vén szatyor terrorizál. Nem merek kimenni az utcára sem. 2 hónapja azzal rágom a barátom fülét, hogy költözzünk el innen közösen, ahol tényleg ketten vagyunk bejelentve és nincsen probléma belőle, ha itt vagyok. De sajnos nem történt eddig semmi előrelépés. Mi is lassan már csak veszekedünk minden este emiatt. Azt mondja, hogy túlreagálom, meg hogy úgyis ott fogom hagyni. (Ami sajnos valószínű, ha nem történik valami…)


Tegnap amikor a lakbérért jött, össze is szólalkoztak. A főbérlő olyanokat mondott, hogy adjunk neki zsebbe pénzt, meg hogy feljelent minket, ránk hívja a fiát, stb…

A zaklatásán kívül pedig olyan simlis dolgait is észrevettem, hogy egy 3/4 ezer forintos kínais zárat rakatott be a lakásba, alapból 1 darab másolt(!) kulcsot adott, az 5 db eredetivel nem tudott elszámolni.


Mit tegyek szerintetek? Tényleg én vagyok a f*sz? Lassan a pszichiátriára kerülök már, úgy érzem…



2023. jún. 15. 08:00
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
86%

".Az én életemben pl olyan szitu volt, hogy anyukám lakott nálam 2 hónapig mert eltörött a lába"


Amikor albérlő voltam, akkor nekem is volt egy 2-3 hónapos időszak, amikor öcsém átmenetileg nálam lakott, mert se szó, se beszéd kidobtak mindenkit az egyetemi kollégiumokból. Akkor felhívtam a bérbeadót és mondtam neki, hogy ez a helyzet, természetesnek vettem hogy szólok neki, ő meg természetesen nem élt semmiféle kifogással és még csak ötlet szintén sem merült fel, hogy emiatt lakbért emelne.

Van egy barátom, aki havi 2-3-4 éjszakát nálam volt anno albiban, mert másik városban élt és így tudunk találkozni. Eszembe nem jutott volna erről szólni a tulajdonosnak. Egyszer egy beszélgetés során megemlítettem neki a dolgot, de nyilván nem volt problémája vele, hiszen ez a lakás rendeltetés szerű használata.


Azért ez a kategória nagyon el tud harapózni. Sokan azt hiszik, hogy azért mert kiadnak egy garzont, ők valami élet-halál urai lettek, és megszabhatják a vendégfogadási rendet is. :D

2023. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
87%
Nem is értem. Én 3 éve lakom ugyanott eddig 2* láttam a tulajdonosokat, akkor is én szóltam nekik megoldandó probléma miatt. Mindent utalással/online intézünk. Baromira nem érdekli őket ki van nálam amíg normálisan fiezetek és miden rendben van. Konkrét odköltözést természetesen megbeszélnénk de a többi nem tartozik rájuk (hála égnek szerintük sem). Pedig mégcsak nincsenek is messze tőlem, kb félórányira laknak kocsival. Igaz egy dolgozó 40-es pár, nem unatkozó nyugdíjasok...
2023. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Ahh de jó, hogy fiatalok is elkezdtek írni a kérdéshez.😅😄


Akkor jól gondoltam, bármi is történjék, alap esetben normális embereknél sem az a norma, hogy a főbérlő naponta odakoslat és strigulákat húz, hogy ki mikor és miért van ott. Meg leszólít az utcán, hogy sokáig maradok-e még…


Hozzáteszem, nem csak velem volt ilyen problémája a főbérlőnek. Amikor barátomhoz a 2 év alatt 1-2x átjöttek a kollégái vagy a barátai, akkor is a rendőrséggel fenyegetőzött.


Rendkívül megdöbbentő és antihumánus számomra, hogy leírom többször, hogy a főbérlő azzal fenyeget, hogy szól az ingatlanosnak (hogy ellehetetlenítse a további lakáskeresést), meg a 40-es fiát idehívja rendezkedni és mégis ez lenne a normális valaki fejében… Hogy teljesen jól van ez így. Milyen maffiaállam normái szerint élnek egyesek…?


Amúgy pedig a barátom sem punk, vagy ilyesmi… Normális, rendet tartó irodista, aki hétvégén is otthon takarít csomószor valami más program helyett.


Ez a vén szatyor meg amikor idejön a bérleti díjért, amiatt veszekedik vele, hogy el van-e mosogatva, meg le vannak-e pucolva az ablakok…

2023. jún. 17. 07:45
 44/59 anonim ***** válasza:
70%

"Akkor jól gondoltam, bármi is történjék, alap esetben normális embereknél sem az a norma, hogy a főbérlő naponta odakosla"


Persze hogy nem, ez így élhetetlen. Nem is tudom, hogy barátod eddig miért nem mondta fel a szerződést vagy minimum miért nem ordította le a haját a fejéről. Szép is lenne, naponta a bérelt otthonomnál koslatni...

2023. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
12%

Látod kérdező, csak érdemes volt megvárnod, míg 72 olyan válasz után ami nem neked adott igazat, előjött 2 ami viszont igen. Máris biztos lehetsz benne hogy úgy a helyes ahogy gondoltad.

Most már csak az a kérdés miért laktok még abban a lakásban? Hiszen mi tévedünk és annak van igaza - szerinted - akik azt mondják ez elviselhetetlen, tarthatatlan, nem szabad így legyen, onnan menni kell. Akkor tehát menni kell. Semmi gond, jelzitek a tulajnak, hogy kerestek mást és költöztök.

Vagy még sem ilyen egyszerű?

2023. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
66%

"míg 72 olyan válasz után ami nem neked adott igazat, előjött 2 ami viszont igen"


Megfordítom: 2-3 pojáca után jött kb. 10 értelmes válaszoló, aki szerint nem normális, hogy egy bolond vénasszony azt nézegeti, hogy milyen vendég jön egy felnőtt ember lakásába. :)

2023. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
29%

#47

Hát nem egészen. Néhány troll kivételével a többség azt írrta, hogy ugyan nem elfogaható a tulajdonos viselkedése, de alapvetően jogosan kifogásolja hogy a kérdező szó nélkül odaköltözött.

2023. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
38%

"Hát nem egészen. Néhány troll kivételével a többség azt írrta"


Én nem tudom mit hallucinálsz, hogy mit írt a többség, de a te százalékod láthatóan a béka büdös valaga alatt van arany bogaram. :)

És hadd hívjam fel arra a nyilvánvaló tényre is a figyelmedet, hogy nem lesz semmi attól megkérdőjelezhetetlen igazság, hogy a többség azt írja. Ha 2 ember azt állítja, hogy 1+1 az 3, te meg egyedül maradsz velük szemben, akkor nekik lett ettől igazuk? :) Ezt azért sikerül megugrani számodra is remélem.


Továbbra is várom az egzakt számot, hogy hány órányi lakásban tartózkodás számít ott élésnek. Nehogy kiderüljön baszki, hogy a fűtésszerelőm is az volt anno, amikor egy hónapban háromszor jött vissza.

2023. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
10%

"Én nem tudom mit hallucinálsz, hogy mit írt a többség, de a te százalékod láthatóan a béka büdös valaga alatt van arany bogaram. :)


És hadd hívjam fel arra a nyilvánvaló tényre is a figyelmedet, hogy nem lesz semmi attól megkérdőjelezhetetlen igazság, hogy a többség azt írja. Ha 2 ember azt állítja, hogy 1+1 az 3, te meg egyedül maradsz velük szemben, akkor nekik lett ettől igazuk? :)"


Tehát nem lesz valami attól igaz hogy a többség szerint az, de velem szemben az az első érved hogy a százalékom annyi amennyi, ami ugye a többség véleményét tükrözi. Nincs ebben egy kis ellentmondás?

2023. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
69%

"Nincs ebben egy kis ellentmondás?"


Nincs, ugyanis ha megpróbálsz visszaemlékezni, akkor egy órája sem írtad azt, hogy itt csak "néhány" troll szerint nem normális az, hogy a bolond tulaj vénasszony zaklatja a lakót és a barátnőjét. Egyébként szerinted meg teljesen rendben van az, hogy nem élhet valaki nemi életet egy albérletben.


Egyébként továbbra is várom, hogy te hogy és milyen formán írnál bele szerződésbe olyat, hogy ki mennyit lehet fent a lakásban. És hogy próbálnád utána ezt kiadni, úgy mint albérletet és nem mint munkásszállót. :)

Na tehát a további szófosás helyett azt javaslom neked és a többi hibbantnak, hogy az ostoba "trollok" okulása végett írják le, hogy akkor hány nap vagy hány óra fér bele havonta vagy hetente és hogy afölött milyen kivégzési módszert javasolnak a bérlő megbüntetésére.


Most képzeljük csak el, hogy Jancsi és Marcsi járnak. Na akkor itt kimondja majd a fogyatékos tanács, hogy 3 dugás per hét, az már ott élés. Milyen jó is ez, majd mehet be Marcsi az okmányirodába, hogy ő ezentúl két lakcímet szeretne, mert hát Jancsival gyakran szexelnek és megmondta a bérbeadója, hogy ez ott élésnek számít. :)

2023. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!