Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek is mi vagyunk a...

Szerintetek is mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám, vagyis problémánk a barátom főbérlőjével lenne. 3 hónappal ezelőttig csak hétvégente volt időnk találkozni, viszont a munkám most úgy néz ki, hogy hétvégén otthonról (apukámtól) járok dolgozni, hétközben pedig 2-3-nagyon durva esetben 4 napot nála vagyok az albérletben, ahonnan iskolába megyek egy másik településre.

A rezsi fix, nem lépjük túl, nem főzünk a lakásban olyan sokat, nem használunk légkondit, a számlákon nem lett észrevehető jele, hogy már a főbérlőnek kellene ráfizetni.


Kb. egy 2 hónapja véletlenül én voltam itthon egy zárcserénél és a főbérlő teljesen elkattant. Az elmúlt 2 hónapban olyan dolgai voltak, hogy random megjelent a lépcsőházban, mivel egy unatkozó nyugdíjas, aki sajnos 1-2 utcára lakik innen, napközben a postára sem tudok lemenni a pszichoterrorja miatt, mert folyamatosan errefelé kódorog és ha meglát, olyan megjegyzéseket tesz, hogy “Már megint itt vagy?” és azt lesi, hogy mit mikor hogyan csinálok.


Ebben a városban nekem senkim és semmim nincsen, a barátom miatt vagyok csak itt. Az egyetlen öröm, ami ér(ne) itt engem, az az, hogy amikor véletlenül egy délelőttöt itt vagyok, lemennék egy közeli konditerembe, ha nem járkálna folyamatosan errefelé a főbérlő.


Ezek miatt a dolgok miatt több pánikrohamom is lett. Szinte naponta elkap a sírógörcs, hogy nekem ez az életem, hogy ha van is egy kis szabadidőm, egy vén szatyor terrorizál. Nem merek kimenni az utcára sem. 2 hónapja azzal rágom a barátom fülét, hogy költözzünk el innen közösen, ahol tényleg ketten vagyunk bejelentve és nincsen probléma belőle, ha itt vagyok. De sajnos nem történt eddig semmi előrelépés. Mi is lassan már csak veszekedünk minden este emiatt. Azt mondja, hogy túlreagálom, meg hogy úgyis ott fogom hagyni. (Ami sajnos valószínű, ha nem történik valami…)


Tegnap amikor a lakbérért jött, össze is szólalkoztak. A főbérlő olyanokat mondott, hogy adjunk neki zsebbe pénzt, meg hogy feljelent minket, ránk hívja a fiát, stb…

A zaklatásán kívül pedig olyan simlis dolgait is észrevettem, hogy egy 3/4 ezer forintos kínais zárat rakatott be a lakásba, alapból 1 darab másolt(!) kulcsot adott, az 5 db eredetivel nem tudott elszámolni.


Mit tegyek szerintetek? Tényleg én vagyok a f*sz? Lassan a pszichiátriára kerülök már, úgy érzem…



2023. jún. 15. 08:00
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
40%

"De ha úgy nézzük: az én lakásomat egy egyetemista bérli, akinek hétfőtől csütörtökig vannak az órái, így vasárnap estétől csütörtök reggelig szokott a lakásban tartózkodni, napközben ezeken a napokon is az egyetemen van. Akkor most ő sem lakik ott életvitelszerűen, és ne fizessen lakbért sem, vagy szerződés nélkül lakjon itt, vagy mi?"


Ennek kb. semmi köze a kérdéshez. Te kiadtál egy lakást, ő meg kivette és kifizeti érte a bérleti díjat, így jogot formál a 100%-os ott tartózkodásra, maximum nem él vele. Én is béreltem sokáig úgy lakást, hogy heti 2x aludtam ott általában, de be is b..szott volna, ha valaki beszólt volna nekem azért, mert mondjuk volt olyan hét, hogy amikor én ott voltam a két napban, akkor mindkét nap volt vendégem. 100%-ban nem csak én voltam ott, hanem még egy ember. Te ezért képes lettél volna szólni a tulajnak és verni a tamtamot önként, hogy ugyan már, te inkább 2x-es árat akarsz fizetni, mert hát 2 napot volt itt még valaki? :D Röhej.

Heti 3 éjszaka, az legyen mondjuk nagyvonalúan 3*12 óra. Az 36. Egy hét pedig 168 óra. Tehát a teljes bérleti idő 21%-ában ott van a bérlő párja. Akit ez zavar, az inkább ne lakáskiadással foglalkozzon, mert ennél csak sokkal cifrább dolgok történhetnek vele. :) "Jaj ne, a pontosan fizető, lakást rendben tartó bérlőm néha megdugja a barátnőjét, segítség!" :O

2023. jún. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
40%

"Mennyit szabad nemiéletet élni egy albérletben?"

Nagy ívben tesz rá mindenki, hogy hányszor szexel a bérlő. Nincs is hozzá köze a tulajdonosnak. Ahhoz viszont van, hogy ki lakik a lakásában. Tök mindegy, hogy aki jogszerűtlenül lakik ott, az szexelni szokott a lakásban vagy barkochbázni.


"Sőt, egy egészséges albérlő-bérbeadó viszonyban ez fel sem tűnne a bérbeadónak sosem" Nem, egy egészséges viszonyban a bérlő bejelenti, hogy más is beköltözne a lakásba, és ennek megfelelően kéri a szerződés módosítását. Ha a bérbeadó nem szeretné módosítani, akkor meg felbontják a szerződést.

2023. jún. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
63%

"Ennek kb. semmi köze a kérdéshez. Te kiadtál egy lakást, ő meg kivette és kifizeti érte a bérleti díjat"

Igen, a kérdező esetében is ez a helyzet igaz a kérdező PÁRJÁRA. NEM a kérdezőre.

2023. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a bajom, mint amit a 31-es válaszoló ír és köszönöm, hogy végre megérti valaki a problémámat.


Huszadjára is leírom, hogy nekem a büdös életbe nem jutna eszembe ideköltözni, nemcsak ebbe az albérletbe, de még ebbe a városba sem. Sajnos mivel a munkáltató más településen lévő albérletbe nem száll be, így sajnos ő is kénytelen itt lakni, itt kivenni albérletet, pedig ő sem szereti ezt a várost. Csak a munkáját. (A szerződést úgy mondom, ahogy én tudom. Nyilvánvalóan nem végeztem jogi egyetemet - mint itt mindenki egyébként, persze-, hogy minden idevágó paragrafust ismerjek.)


“Jaj ne, a pontosan fizető, lakást rendben tartó bérlőm néha megdugja a barátnőjét, segítség!" :O“


Na, ez a bajom!!! Nagyon maximum vagyok csak itt 4 napot, azt is úgy kell elképzelni, hogy éjfélre hazaesek és reggel hatkor már nem is vagyok ott. Van néhány ruhám, meg ételem a hűtőben, hogy pont ne dögöljek éhen és ennyi… Alapvetően apukámnál vagyok az időm nagy részében.


A kérdés arra irányult, hogy normális-e, hogy egyszer vérszemet kap a főbérlő és olyanokkal fenyeget minket, hogy idehívja a két ajtós szekrény fiát, meg szól a helyi ingatlanosnak, hogy ne adjon ki nekünk semmit. Hát b*sszus, van olyan ismerősöm, aki november óta nem látta a főbérlőjét, nemhogy minden nap odakoslasson!

2023. jún. 16. 07:25
 35/59 A kérdező kommentje:

Na mindegy, az a megoldás, hogy nézünk másik lakást olyan szerződéssel, amiben ketten szereplünk.


Leírtam, hogy a főbérlő az, aki nem akar szerződést módosítani, csak hogy zsebbe adjunk neki “valamennyit”. Pedig én nyitott lettem volna rá, hogy jogilag védje legyek ezért az átlagban nagyon kemény heti 2 napért, amit itt merészelek tölteni. (Nem mellesleg amiben nem az ablaküveget töröm be vodkás üveggel, hanem a barátomnak segítek rendben tartani a háztartást, de mindegy.)


2,5 éve lakik itt a barátom. Én 2-3 hete voltam itt heti több (=3) napot esetleg. Akinek ez fáj, meg szerinte lehúzom azt a főbérlőt, aki korábban is mindenfélével fenyegette a barátomat, ha át merészelt hozzá jönni barátja vagy kollégája, az nem tudom, hogy hol él. A k*rva anyját a barátomnak is, hogy 2,5 év alatt felmerült benne, hogy fenntartson egy kapcsolatot, meg ne adj isten, lefeküdjön velem aludni egy tető alatt. Nem jelentette be a nyugdíjas, unatkozó főbérlőnek hogy netalántán 22 decibellel még beszélgetni is fogunk lefekvés előtt. Meg talál egy felbotott pufirizst az asztalon, ha illetéktelenül napközben odakoslat, ahogy mindennap(!) szokott.

2023. jún. 16. 07:42
 36/59 anonim ***** válasza:
73%
Már nem azért, de minden hoszabb távra tervezett kapcsolatban van ismerkedési fázis, ami a néha/hétvégente ottalvással jár...Bocsi, de emiatt nem fogok a bokorban d.gni, hogy ne fájjon a tulajnak, és a bérleti szerződésbe se bevenni egy másik embert, akit csak pár hónapja ismerek és lehet, hogy pár hónap múlva szét is megyünk. Ha megszüleik a döntés, hogy összeköltözünk, onnantól tartozik a tulajdonosra. Én ilyen szituban elköltöztem, mert a 28 nm-es garzon nem lett volna kényelmes 2 embernek, hogy életvitelszerűen ott lakjon. Előtte viszont egy kb évig fejárt a párom heti pár alkalommal, senkit nem érdekelt.
2023. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
71%

"Nem, egy egészséges viszonyban a bérlő bejelenti, hogy más is beköltözne a lakásba"


A kérdés alapján senki sem költözött sehová. Az, hogy valakinek a barátja vagy barátnője néha tölt időt a párja lakásán, nem jelenti azt, hogy ott él. Akkor sem, ha basznak egyet és utána ott alszik. Egyszerűen olyan, mintha el sem olvasnád, amit írok, így meg aztán nincs túl sok értelme a vitának.

De akkor kérlek, definiáld pontosan, hogy >SZERINTED< heti hány órát lehet szexelni, vagy vendégként lenni egy lakásban? :)

Plusz arra is kíváncsi vagyok, hogy VALAHA bárki hallott-e olyanról, hogy a nem lakásban élő párját valaki bejelenti a főbérlőnek, hogy "Lajos figyu má, összejöttem a Gizivel, heti 2-3 nap át fog jönni és jót mulatunk, másik 2-3 nap meg én megyek át hozzá. Oké részedről, vagy szakítsunk?".

2023. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
27%
#37 Te vagy az, aki nem bírod felfogni, hogy aki heti 3-4 napot itt van, az nem vendég.
2023. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
79%
Ja egy normális tulaj sem várja el, hogy XY akkor ne ismerkedjen, vagy ha mégis merészel azt intézze a lakáson kívül. Mégha egyedül is költözik be épeszü ember belátja, hogy ez valószinűleg nem fog így maradni örökre. Az ottlakás más kérdés, de a néha ottalszik valaki és van ott egy papucsa, meg egy fogkeféje, az nem életvitelszerű ottartózkodás. Vicces is lenne, ha be kellene számolnom a tulajdonosnak a magánéletemről, párkapcsolati kudarcaimról, stb...Az én életemben pl olyan szitu volt, hogy anyukám lakott nálam 2 hónapig mert eltörött a lába és ő egy lift nélküli házban lakott a harmadikon, én meg a földszinten béreltem lakást. Erről amúgy tudott az akkori tualjdonos, de teljesen természetesnek vette.
2023. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
74%

"#37 Te vagy az, aki nem bírod felfogni, hogy aki heti 3-4 napot itt van, az nem vendég."


Az éjjel ott alszik 2-3 napot, az vendég. Nem oda megy haza, nem oda van bejelentve, az ideje döntő többségét nem ott tölti, nem ott vannak a személyes tárgyai.


De akkor leírom ezredszerre: hogyan fogalmaznád meg ezt a kitételt egy albérleti szerződésbe jogszerűen? Mennyi az az egzakt mennyiség, aminél valaki már a szemedben ott lakik?

Vagy beleírod, hogy hány alkalommal aludhat ott valaki egy hónapban és erről köteles e-naplót vezetni? És akkor ez per főre vonatkozik, vagy meghatározol egy maximális vendégórát?


Már elképzelem ezt magam előtt: "Figyu Gézu, az van, hogy mégsem tudjuk nálam megnézni a meccset, mert elértem a havi vendégóra keretemet."


Nem látom azt az életszerű megoldást, ami fair lenne a bérlővel szemben, azt meg pláne nem, ami betartható. Bekamerázod a lakást? Vagy teszel be forgóajtót, ami számolja, hogy hányan mentek be? :D

2023. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!