Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek is mi vagyunk a...

Szerintetek is mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám, vagyis problémánk a barátom főbérlőjével lenne. 3 hónappal ezelőttig csak hétvégente volt időnk találkozni, viszont a munkám most úgy néz ki, hogy hétvégén otthonról (apukámtól) járok dolgozni, hétközben pedig 2-3-nagyon durva esetben 4 napot nála vagyok az albérletben, ahonnan iskolába megyek egy másik településre.

A rezsi fix, nem lépjük túl, nem főzünk a lakásban olyan sokat, nem használunk légkondit, a számlákon nem lett észrevehető jele, hogy már a főbérlőnek kellene ráfizetni.


Kb. egy 2 hónapja véletlenül én voltam itthon egy zárcserénél és a főbérlő teljesen elkattant. Az elmúlt 2 hónapban olyan dolgai voltak, hogy random megjelent a lépcsőházban, mivel egy unatkozó nyugdíjas, aki sajnos 1-2 utcára lakik innen, napközben a postára sem tudok lemenni a pszichoterrorja miatt, mert folyamatosan errefelé kódorog és ha meglát, olyan megjegyzéseket tesz, hogy “Már megint itt vagy?” és azt lesi, hogy mit mikor hogyan csinálok.


Ebben a városban nekem senkim és semmim nincsen, a barátom miatt vagyok csak itt. Az egyetlen öröm, ami ér(ne) itt engem, az az, hogy amikor véletlenül egy délelőttöt itt vagyok, lemennék egy közeli konditerembe, ha nem járkálna folyamatosan errefelé a főbérlő.


Ezek miatt a dolgok miatt több pánikrohamom is lett. Szinte naponta elkap a sírógörcs, hogy nekem ez az életem, hogy ha van is egy kis szabadidőm, egy vén szatyor terrorizál. Nem merek kimenni az utcára sem. 2 hónapja azzal rágom a barátom fülét, hogy költözzünk el innen közösen, ahol tényleg ketten vagyunk bejelentve és nincsen probléma belőle, ha itt vagyok. De sajnos nem történt eddig semmi előrelépés. Mi is lassan már csak veszekedünk minden este emiatt. Azt mondja, hogy túlreagálom, meg hogy úgyis ott fogom hagyni. (Ami sajnos valószínű, ha nem történik valami…)


Tegnap amikor a lakbérért jött, össze is szólalkoztak. A főbérlő olyanokat mondott, hogy adjunk neki zsebbe pénzt, meg hogy feljelent minket, ránk hívja a fiát, stb…

A zaklatásán kívül pedig olyan simlis dolgait is észrevettem, hogy egy 3/4 ezer forintos kínais zárat rakatott be a lakásba, alapból 1 darab másolt(!) kulcsot adott, az 5 db eredetivel nem tudott elszámolni.


Mit tegyek szerintetek? Tényleg én vagyok a f*sz? Lassan a pszichiátriára kerülök már, úgy érzem…



2023. jún. 15. 08:00
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
70%
10: Nem kell zsebbe, lehet egy külön szerződést írni, hogy a Kérdező mennyit fizet.
2023. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
75%
A korrekt az lett volna, hogy amikor a heti egyszeri látogatásból 55% + ottlakás lett, akkor a barátodnak szólnia kellett volna a tulajdonosnak, hogy szeretne a barátnője ideköltözni, és szeretnétek neki is kulcsot kérni akkor, és ez lehetséges-e, illetve szeretne-e bérleti díjat emelni akkor.
2023. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm annak az indulatos valakinek, aki “odaólálkodott” egy privit.


Én értem, hogy akkkkkora baj, hogy ez most egy 3 hete így mer alakulni. De már leírtam, hogy keresünk másik lakást közösen lepapírozva, az a megoldás.


Nem tudom, aki a kommentelők közül még albérletben él, az több év alatt 1x nem látott vendégül valakit, vagy nem lett párja/lett más párja, nem lett kutyája, nem volt hogy az anyját mondjuk 2-3 hétig ápolnia kellett és pont oda esett a dolog?


ÉN MEGÉRTETTEM, HOGY MINDEN A MI HIBÁNK. Szóval huszadjára nem kell leírni. Pláne úgy, hogy már épp eleget veszekedtem a barátommal is azon, hogy költözzünk el erről a putris, semmirevaló településről, ahol 1(!) darab munkahely van, ahol mindenki dolgozik, aki egy bizonyos nyelvet beszél (és az nem az angol), a többiek pedig 120k-ért feketén árufeltöltők vagy nyugdíjasok. Épp elég kín ez az életembe, nemhogy még az is elő legyen adva, hogy egy áldott, jóravaló öregasszonyt még én használok ki (akitől már korábban is menekültek mások) és szorultak volna anyámba…

2023. jún. 15. 19:58
 24/59 A kérdező kommentje:

*szorultam volna…


Úgy beszélnek itt egyesek, mintha csak nem 6x írtam volna le, hogy ÁTMENETILEG 2-3 hete van ez, hanem mintha itt élősködnék vagy 20 éve, meg ide pottyantottam le grátiszba még 3 pulyát is…

2023. jún. 15. 20:00
 25/59 anonim ***** válasza:
59%

#23 Az a baj, hogy megint túlreagálod a dolgot.

Ne bántódj meg rajta, nem rosszindulatból mondom, de ez nagyon hisztinek tűnik amit itt csinálsz.

Nem kell magyarázkodnod nekünk, nem kell védekezned, semmit nem kell - egyszerűen kérdeztél valamit mi meg válaszoltunk.

Mindegy mióta van, mindegy mennyit laksz ott, a lényegen nem változtat - van egy szerződéses viszony a párod és a lakás tulajdonosa között, a szerződést meg ráadásul a cége kötötte, nem is ő - bár ez nem tiszta.

Ami válasz nem tetszik azt hagyd figyelmen kívül - ez egy anonim oldal, itt az válaszol aki akar és ebben mindenféle van a hasznostól a kedvesen át a totál baromig.

Nem azt mondtuk neked, hogy minden a ti hibátok, hanem leírtuk, hogy bizony, nem úgy működik a dolog ahogy elképzelted. sokan leírtuk és sokféle javaslatot mondtunk amivel megoldhatod. De te újra meg újra alakítod a sztorit, mintha nem az érdekelne hogy oldd meg a helyzetet, hanem hogy mi itt neked adjunk igazat.

Nem kell! Se az nem kell, hogy mi igazat adjunk, se az nem fontos, hogy tetszik-e nekünk amit csinálsz. A fontos az hogy mi leírtuk mit javaslunk - te meg el tudod dönteni, hogy megfogadod-e vagy sem.

Az meg emeletes butaság amit a barátoddal csinálsz, már megbocsáss! Minek kell ezen hisztizni meg veszekedni VELE? Most akkor vele akarsz lakni vagy azt akarod hogy megbánja és elküldjön? Ha neki is olyan butaságokat beszélsz, mint amit nekünk leírtál az utolsó két kommentedben, akkor csoda hogy még nem rakta ki a cuccaidat.

Ha neked az egy "putris, semmirevaló település" akkor mi a fenét keresel ott? Ez az ő lakása amibe te költöztél be vendégként, ráadásul csak pár hete és elvárod, hogy dobjon el mindent és költözzön a kedvedért máshová azonnal?

Nyilván ezt sem fogod megérteni, és nem is fogod megfogadni, de ha meg akarod tartani ezt a kapcsolatot akkor mostantól szépen nyugodtan elviseled amit a tulaj csinál, elmondod a párodnak milyen javaslatai voltak másoknak akiket kérdeztél, hogy megoldódjon a helyzet és megvárod, hogy a párod átgondolja, majd eldöntse, hogy mi legyen. Mert most ebben nem neked kell döntened hanem neki. És jobb ha figyelsz, mert dönthet úgy is hogy a lakás marad, te meg mész!

Mielőtt belekezdenél szólok, hogy nem pasi vagyok, több, mint 30 éve élek ugyanazzal a férfival, felneveltem több gyereket, van állatunk is és rendszeresen vannak nekünk is vendégeink meg a fiaméknak is akik szintén albérletben laknak. Csak mielőtt abba ringatnád magad hogy beszól neked valaki akinek fogalma sincsen a dolgokról.

2023. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
27%

"mintha csak nem 6x írtam volna le, hogy ÁTMENETILEG 2-3 hete van ez"

A kérdésben még két hónap volt.

2023. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvastam végig tüzetesen minden választ, de én azért kicsit ledöbbentem.

A kérdező leírása szerint heti 3, maximum 4 napot van a barátjánál. Ez mit jelent? Azt, hogy minden másnap ott alszik. Vélhetően mindketten felnőtt emberek. Az, hogy valaki összejár nemi életet élni a barátjával és ennek végeztével éjszaka 11-kor még nem caplat haza, nem életvitelszerű ott tartózkodás. Akkor sem, ha van ott értelemszerűen emiatt pár ruhája, meg egy fogkeféje.

Ti most komolyan azt hiszitek, hogy amikor kiadtok egy felnőtt embernek (vagy akár egy kamasznak...) egy lakást, akkor ő sosem fog felhozni senkit? Hogy ott csak ő fog úgy élni, mint egy remete? Sose lesz nála vendég, aki ad absurdum, a párja és ott alszik? Ne már...


Nem volt és jelen állás szerint a büdös életben nem is lehet olyan szerződést írni ebben az országban egy albérlet kiadás kapcsán, amiben ezt megtilthatod. Ilyen nincs. Akkor ez nem albérlet, hanem maximum munkásszálló vagy még az sem.


Kb 6-7 évig éltem életemben kollégiumban egyetem mellett, plusz 5-6 évet albérletben, nagyon sok barátommal vagy ismerősömmel egyetemben. Még csak elvi szinten sem merült fel soha sem a kollégiumoknál, sem az albérleteknél, hogy nem lehet vendéget fogadni, kiváltképp, ha az az ember párja. Ez totálisan nonszensz, nem értem milyen álomvilágban él itt mindenki.

2023. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
62%

"Ti most komolyan azt hiszitek, hogy amikor kiadtok egy felnőtt embernek (vagy akár egy kamasznak...) egy lakást, akkor ő sosem fog felhozni senkit? Hogy ott csak ő fog úgy élni, mint egy remete? Sose lesz nála vendég, aki ad absurdum, a párja és ott alszik? Ne már..."


Nyilván ezt senki nem gondolja. Jelen esetben sem az a baj, hogy a bérlő egyszer-egyszer felvisz valakit. Tudod a remete élet és a minden másnap ott van valaki között van egy elég széles átmenet.

2023. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
65%

"A kérdező leírása szerint heti 3, maximum 4 napot van a barátjánál. Ez mit jelent? Azt, hogy minden másnap ott alszik. Vélhetően mindketten felnőtt emberek. Az, hogy valaki összejár nemi életet élni a barátjával és ennek végeztével éjszaka 11-kor még nem caplat haza, nem életvitelszerű ott tartózkodás."

DE! Ez bizony már bőven életvitelszerű ott tartózkodás! Oké, a hét hét napjából "csak" 4-et van ott, az kapásból több, mint a fele. De ha úgy nézzük: az én lakásomat egy egyetemista bérli, akinek hétfőtől csütörtökig vannak az órái, így vasárnap estétől csütörtök reggelig szokott a lakásban tartózkodni, napközben ezeken a napokon is az egyetemen van. Akkor most ő sem lakik ott életvitelszerűen, és ne fizessen lakbért sem, vagy szerződés nélkül lakjon itt, vagy mi? Időben kb. ugyanannyi, mint amennyit a kérdező ír.


"Hogy ott csak ő fog úgy élni, mint egy remete? Sose lesz nála vendég" De lesz nála vendég. De a kérdező ebben az esetben nem vendég, hanem ő is ott lakik.


"Nem volt és jelen állás szerint a büdös életben nem is lehet olyan szerződést írni ebben az országban egy albérlet kiadás kapcsán, amiben ezt megtilthatod." Nem is a vendégfogadás van megtiltva, hanem az, hogy más odaköltözzön. Azt pedig meg lehet tiltani, pontosabban nem is konkrétan tiltani kell. Egyszerűen a szerződésben benne van, hogy kik között jön létre, ki a bérbeadó és ki a bérlő. A bérbeadó a bérlőnek adja ki a lakást, senki másnak.

2023. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
59%

De az, hogy - most bocs a megfogalmazásért - valakinek a párja odamegyek heti 3x mondjuk (a kérdező leírása alapján ez az átlag, a 4 pedig a kiugró szám) szexelni és akkor már nyilván reggel onnan megy munkába, az mitől lesz életvitelszerű ott tartózkodás? Mennyit szabad nemiéletet élni egy albérletben? :) A heti 4 nem oké. A 3 még mehet? A 2 már tuti rendben van? Vagy a havi 1 is sok?

Ne röhögtessetek már ki, ez nevetséges. Sőt, egy egészséges albérlő-bérbeadó viszonyban ez fel sem tűnne a bérbeadónak sosem, mert normális esetben havi 1x találkoznának egymással. Sajnos ez egy olyan lecke, amit minden bérlőnek meg kell tanulnia: ha közel lakik a tulajdonos, akkor nem szabad kivenni a bérleményt, mert ha zakkant, akkor a közelség miatt megszívod. Ha távol lakik, akkor hiába paranoiás, nem fog naponta utazgatni téged kémlelni.


De tudjátok mit, ha mindent félreteszek és igazatok is van abban, hogy heti 3 ott alvás, az már életvitelszerű ott tartózkodás (ami szerintem nonszensz), akkor is: ki a franc venné ezt észre? Melyik épeszű ember figyelgeti, hogy hányszor alszik ott valaki valahol. A szomszédomban lakó fiatal lánynak tudom hogy van barátja, de ha valaki agyonvágna egy bunkósbottal, akkor sem tudnám megtippelni sem, hogy hányszor járnak össze egy héten. Nem leskelődök egész álló nap.

2023. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!