Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek is mi vagyunk a...

Szerintetek is mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám, vagyis problémánk a barátom főbérlőjével lenne. 3 hónappal ezelőttig csak hétvégente volt időnk találkozni, viszont a munkám most úgy néz ki, hogy hétvégén otthonról (apukámtól) járok dolgozni, hétközben pedig 2-3-nagyon durva esetben 4 napot nála vagyok az albérletben, ahonnan iskolába megyek egy másik településre.

A rezsi fix, nem lépjük túl, nem főzünk a lakásban olyan sokat, nem használunk légkondit, a számlákon nem lett észrevehető jele, hogy már a főbérlőnek kellene ráfizetni.


Kb. egy 2 hónapja véletlenül én voltam itthon egy zárcserénél és a főbérlő teljesen elkattant. Az elmúlt 2 hónapban olyan dolgai voltak, hogy random megjelent a lépcsőházban, mivel egy unatkozó nyugdíjas, aki sajnos 1-2 utcára lakik innen, napközben a postára sem tudok lemenni a pszichoterrorja miatt, mert folyamatosan errefelé kódorog és ha meglát, olyan megjegyzéseket tesz, hogy “Már megint itt vagy?” és azt lesi, hogy mit mikor hogyan csinálok.


Ebben a városban nekem senkim és semmim nincsen, a barátom miatt vagyok csak itt. Az egyetlen öröm, ami ér(ne) itt engem, az az, hogy amikor véletlenül egy délelőttöt itt vagyok, lemennék egy közeli konditerembe, ha nem járkálna folyamatosan errefelé a főbérlő.


Ezek miatt a dolgok miatt több pánikrohamom is lett. Szinte naponta elkap a sírógörcs, hogy nekem ez az életem, hogy ha van is egy kis szabadidőm, egy vén szatyor terrorizál. Nem merek kimenni az utcára sem. 2 hónapja azzal rágom a barátom fülét, hogy költözzünk el innen közösen, ahol tényleg ketten vagyunk bejelentve és nincsen probléma belőle, ha itt vagyok. De sajnos nem történt eddig semmi előrelépés. Mi is lassan már csak veszekedünk minden este emiatt. Azt mondja, hogy túlreagálom, meg hogy úgyis ott fogom hagyni. (Ami sajnos valószínű, ha nem történik valami…)


Tegnap amikor a lakbérért jött, össze is szólalkoztak. A főbérlő olyanokat mondott, hogy adjunk neki zsebbe pénzt, meg hogy feljelent minket, ránk hívja a fiát, stb…

A zaklatásán kívül pedig olyan simlis dolgait is észrevettem, hogy egy 3/4 ezer forintos kínais zárat rakatott be a lakásba, alapból 1 darab másolt(!) kulcsot adott, az 5 db eredetivel nem tudott elszámolni.


Mit tegyek szerintetek? Tényleg én vagyok a f*sz? Lassan a pszichiátriára kerülök már, úgy érzem…



2023. jún. 15. 08:00
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
80%

"tehát a munkáltató kötött a barátom nevére szerződést a főbérlővel"

Akkor meg aztán végképp nem költöztethet oda mást a barátod.

2023. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:

Hát a megoldás az lesz szerintem, hogy nézünk új lakást és úgy próbálunk szerződést is kötni. Hétfőn már megyünk megnézni egyet, ha minden igaz.


Az a baj, hogy sajnos a barátommal is sokat veszekedtem ezen, mert gondoltam, hogy ez nem ilyen egyszerű, hogy én csak random itt vagyok, ha van 1-2 szabadnapom… De már nagyon rámegy az idegeimre ez a dolog, sajnos. Lelkileg pedig ő sem áll ki annyira mellettem, 2 hónapja hozom fel neki ezt a témát és a tegnapi veszekedésükig azt mondta folyton, hogy túlreagálom és tévképzeteim vannak…

2023. jún. 15. 13:46
 13/59 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg a pénzedre játszik.


A bérlő,(birtokjoggal rendelkező személy!!!), a lakást rendeltetésének megfelelően használhatja.

Annyi, hogy életvitelszerűen nem lakhatsz ott a barátodnál. 2-3 hét egyhuzamban simán belefér. Amit a bérbeadó csinál az zaklatás. Rendőrségen feljelenthetitek.


Csalás Btk.: 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha...



[link]



Érdemes a zárat lecserélni, hogy ne tudjon csak úgy bemászkálni. (ezt a bérbeadó nem tilthatja meg,ha megtiltja,az akkor érvénytelen) Ha az előzetes engedélyed nélkül bemegy, akkor magánlaksértés bűntettét követi el.

Érdemes a postaládán is lecserélni a zárat, hisz semmi köze a leveleidhez, te laksz ott.


magánlaksértés


221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Ha az általad beszerelt zárat felfúrja, az rongálás bűntette.



Ha ilyen hülyeségekkel zaklat, az zaklatás bűntette.



Zaklatás Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Érdemes lakóhelynek(állandó lakcím) bejelentkezni az ingatlanba. A bérbeadó ezt sem tilthatja meg.



Ha nem engedi, akkor kényszerítés bűntettét követi el.



Kényszerítés


Btk. 195. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, ha más bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Neked is vannak jogai, ismerd meg őket! Nehogy a nyúl vigye a puskát. Te fizetsz egy szolgáltatásért!!!

2023. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
76%
#13 Az, hogy a tulajdonos az általa kötött érvényes szerződést akarja betartatni, semmiféleképpen nem lehet zaklatás. De ezt leírtuk már másik kérdéseknél is neked.
2023. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
64%
#13 Marhaság. Ha ilyet tartalmaz a szerződés az érvénytelen. Javaslom, hogy fejleszd még a jogi tudásodat.
2023. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
65%

Nylvánvalóan kattant a nénnye. Az a gon az ilyennel, hogy hiába jelented fel, még kimagyarázza...

Menekülj/meneküljetek onnan!

Egy vén k..va miatt se bolondulj meg!

És egy ilyen pasi miatt sem bolondulj meg!

2023. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
89%

Ja nagyon fontos: a lakásba csak akkor mehetbe a tulaj ha a bérlő megengedi!!

Hiába a tulaj a tulaj, birtokba adta a bérlőnek, innentől kezdve a tulajdonos nem mehet be engedély nélkül a lakásba!

2023. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
17%

13.

Valami félhülye zúgügyvéd lehet, aki eddig minden perét elvesztette!

2023. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
58%

"Ha nincs olyan megállapodás, hogy nem lakhat vele valaki, akkor nem ti vagytok a hibásak. Ha van, akkor igen."


Fordítva ülsz a lovon. A magyar jog szerint nem ezt kell kikötni, hanem pont ennek az ellenkezőjét. Tehát ha a bérleti szerződés csak a kérdező barátjának nevére szól, és nincs benne róla szó hogy ott lakhat-e a kérdező (akár névvel, akár név nélkül, pl. hogy maximum hány fő lakhat az ingatlanban) akkor bizony a tulajdonosnak van igaza. Tehát ha nincs konkrétan leírva hogy költözhet oda más is, akkor az az albérlet egy személyre van kiadva. És nem fordítva.

2023. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
68%

Közben végigolvastam a kommenteket. Hát közel sem olyan egyértelmű a probléma, mint ahogy a kérdésből tűnt.

-Látni kéne a szerződést, de így látatlanban 99% hogy a kérdésben alapból a tulajdonosnak van igaza. Nem szabályos az, hogy ott laksz. Ennyi.

-Ezzel együtt, ha szabálytalnul is költöztél oda, akkor sem a zakaltás a megfelelő intézkedés a tulajdonos részéről. Egy pár felszólítás belefér, utána fel kéne mondania a szerződést, vagy jogi útra terelni az ügyet.

-Más kérdés, hogy mennyire tekinthető zaklatásnak számon kérni azt hogy miért vagy ott, ha egyszer az ott tartózkodásod nem szabályos (“Már megint itt vagy?”). A többit viszont valóban jogosan kifogásolod.

-Az hogy plusz pénzt kér zsebbe nyilván nem törvényes adózási szempontból, de alapvetően az hogy többet kér 2 lakó esetén mint 1 főre, teljesen normális. Mivel céges a szerződés, ezért lehet hogy egyébként technikailag sem megoldható a bérleti díj hivatalos emelése.

-Az hogy a zár kínai, teljesen lényegtelen. A kulcsokkal a bérbeadó nem köteles elszámolni, főleg nem feléd. Ha van is kulcsa, nem mehet csak úgy be a lakásba, de önmagában (eltérő megegyezés hiányában) lehet kulcsa, ez nem tilos.

2023. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!