Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakáskiadásnál az jogos hogy...

Lakáskiadásnál az jogos hogy az albérlő nem akarja a társasházi közös költség felújítási részét kifizetni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 09:29
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
18%

A berlo vagy kifizeti a teljes koz koltseget vagy rugd ki es akauciot jogosan megtarthatod.


Nincs ilyen kamu hulyeseg.amivel a berlod probalkozik.


Neked is kene par kedves rokon,akik megertetnek vele,h fizetnie kell.

2022. febr. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
81%

Ha már ennyire a közös tulajdont hajtogatod, akkor a bérlő ha kiköltözik akkor vigye magával mondjuk a felújított részekből az építőanyagot? Mivel kompenzálod azt amit ő kifizetett de ott kell hagynia mert nem elvihető?

Ne haragudj, de a bérlő ne fizesse a teljes ház felíjátását. Miért kéne neki azért fizetnie a vízszigetelést? Nem az övé, neki csak ki lett adva. Nyilván ha olyan dolog miatt kell azt az egy tárolót felújítani, javítani mert kárt okozott, akkor azt fizesse ő. Nálunk most az egész házban elektromos hálózatfelújítás lesz, ami igen sok pénz. Én biztos nem fogok abba egy forintot sem fizetni, mert nem az enyém a lakás. Ha kiköltözök akkor nem fogom magammal vinni a lakáshoz tartozó vezetéket. Hála égnek a tulaj nem is várja el, hogy azt én fizessem. Csak a közös költség ami ránk tartozik. A másik meg, az hogy amíg abban a társasházban lakok egy zsák pénzt kifizetek és csinálnak egy teljes felújítást, és mondjuk 10-15 évig nem kell hozzányúlni. Akkor a következő lakó mire fizet felújítási alapot? Arra hogy mondjuk 3 évig ott lakik, de nem történik semmi? A lakó által okozott kár javítását jogos vele kifizettetni, de a felújítási alapot nem.

2022. febr. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
95%

Bármiben meg lehet állapodni, ezért bármelyik verzió mellett érvelhet a bérlő is és te is.

Már elmondták, hogy EBBEN az esetedben megmondhatod, hogy úgy kalkuláltál, hogy ezért az összegért kiadó, tehát ha ki kívánja vennia felújítási alapot, akkor azt hozzáteszed a bérleti díjhoz.


A logika a nemfizetés esetén az, hogy ő csak egy 1 évig fog ott lakni a pl. romos erkélyen, de a TE lakásod _árfolyama_ fog nőni, amikor az az erkély 5 év múlva felújított lesz.

És ha az erkély felújított lesz, akkor pl. 3500 Ft-tal drágábban tudod kiadni a lakást.

A feladat: EGYEZZETEK MEG!

Szerintem ez az üzleti viszony egy párkapcsolathoz hasonlít leginkább: ha nem egyezik az értékrendetek, gondolkodásotok, nem kell egymással megküzdeni, engedd el, keress mást!

Fontos, hogy megértsétek egymást, tudjatok együttműködni, ne legyetek haragban.

2022. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos ha nem akarja fizetni.

Mondjuk ahol én laktam ott is volt ilyen, és tőlem sem kérte a tulaj, mondta, hogy ennyi a közös ktsg, a felújítási alapba menő pénzt ő fizeti.

2022. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!