Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakáskiadásnál az jogos hogy...

Lakáskiadásnál az jogos hogy az albérlő nem akarja a társasházi közös költség felújítási részét kifizetni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 09:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Na de az ugyanolyan, minthogy a lakásban a nagyobb karbantartásokat is te fizeted, pedig azt is amortizálja. Viszont belekalkulálhatod az árba.
2022. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
90%
Tegyük fel ott él egy évig. Egy éven át fizessen azért, hogy talán 5 év múlva felújítsanak valamit?
2022. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
87%

10: A társasház ad pénzt a felújítási alapból az erkélyedre?

Akkor ezt a társasházzal kellene egyeztetni, vagy előtúrni a törvényt, ami erről részletesebben rendelkezik.

2022. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Én bérbeadóként el tudom fogadni, hogy a bérlő nem tartja jogosnak a felújítási alapba való fizetést.

Eleve a kiadott lakás felújítása a tulajdonost terheli, akkor ennek a kiterjesztése az egész házra sem lehet a bérlő kötelezettsége.

Én így gondolom.

2022. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. A ptk szerint a felújítási alap a tulajdonost rerheli, nem a bérlőt.
2022. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért nem egy összeget mondasz, amiben minden benne van? Tök fölösleges ilysen közös költség és hasonlókkal külön macerálni.....
2022. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a bérlő kérése, a törvény is így rendelkezik, olvass utána!

Más kérdés, hogy ezt a bérlők nem szokták tudni, vagy nem hisztiznek havi néhány ezren. Az esetleges felújítás miatt a te lakásod fog többet érni, amit ő a bérleti díjjal meg fog fizetni (mert garantált, hogy emelni fogsz egy idő után, főleg ha pl jelentősen megújult az erkély, lift, akármi ) . Disznóság kétszer kifizettetni vele.

2022. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
74%
A bérbeadók nagy része már nem tudják, hogy pofával merre vannak. Eleve beköltözéskor elkérnek 3 havi lakbért, aztán ha valami esetleg elb.szódik a lakásban akkor könyörögni kell, hogy csinálja már meg. Az ingatlannal nem törődik, csak felmarkolja a lóvét aztán a többit már lesz.rja. Biztos van rendes tulaj is, de én olyanról még nem nagyon hallottam. Teljesen egyet értek azokkal akik szerint jogos a bérlő kérdése. Igaz, akkor valóban a tulaj rádob x összeget mert mi az már, hogy nem kap havonta 180-et hanem csak 170-et...
2022. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
34%
16: Mert a közös költség az folyamatosan emelkedik. Vizet, gázt és villanyt pedig annyit is tud fogyasztani, hogy a lakás ára sem fedezi...
2022. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
19. az rezsi! nem a közös ktsg része...
2022. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!