Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakáskiadásnál az jogos hogy...

Lakáskiadásnál az jogos hogy az albérlő nem akarja a társasházi közös költség felújítási részét kifizetni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 09:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Arra gondolsz, hogy jelenleg is valamennyi pénz megy a felújítási alapba is (pl. a 10 ezres közös költségből 3 ezer), vagy pedig arra, hogy a közös költség kb. megduplázódna, mert a társasház most tervez egy felújítást és hitelt is vesz fel rá? Első esetben fizetni szokta ezt az albérlő, nem kérdeznek rá külön hogy a közös költségből mi pontosan hová megy (szemétdíj, felújítási alap, stb.). A második esetben természetesen a tulajdonos fizesse a költségeket.
2022. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Első eset. Most lenne kiadva és kérdezi a bérlő, hogy a ráeső közös költségből mennyi a felújítási alap és a többi költség (szemét, biztosítás, karbantartás stb.) a közös költségbe beépített felújítási alapot nem akarja fizetni. Ez érdekel hogy ez jogos -e. Hiszen amíg ott lakik bérlő is amortizálja valamennyire a házat, sok esetben jobban mint a tulajdonos sajnos.
2022. febr. 7. 09:56
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Én, mint bérbeadó a közös költségnek azt a részét terhelem a bérlőre, ami az üzemeltetésre megye. Szemétszállítás, takarítás, hólapátolás, kertrendezés, lépcsőházi világítás, stb. A felújítási alapba tett pénzt én fizetem.
2022. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
31%
Én is bérlő vagyok, de ilyenről még nem hallottam és ez jó nagy baromság az ő részéről. Normál esetben a tulaj megcsináltat amúgy is mindent, ami elromlik a lakásban és hasonlók, tehát gondoskodik mindenről. Ahhoz már kell pofa, hogy azt a havi párezer forint felújítási alapba menő pénzt ne akarja valaki fizetni.
2022. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Bérbeadóként én erre azt mondanám, hogy rendben, levonhatjuk a felújítási alapba menő pénzt a közös költségből, de akkor ennyivel magasabb lesz a bérleti díj. Ha nem tetszik, keressen mást.

Ha abból indulunk ki, hogy egy házat 30 évente fel kell újítani és a bérlő ott lakik, mondjuk 3 évet, akkor a felújítási költség 10%-át jogosan rá lehet terhelni, hiszen az épület amortizációja arra az időre ennyi volt.

2022. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
A tulajdonos kötelezettsége a társasházi közös költség megfizetése. A bérleti díjat pedig úgy határozza meg, ahogyan az számára megéri.
2022. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van a bérlőnek, azt a részt neked kell fizetni. Mi is kiadunk lakásokat, a Fundamenta hiteleket amiből a homlokzatot felújították azt mi fizetjük. A közös költség többi részét pedig a bérlő fizeti.
2022. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

Jogos.

Nem szokták kérni, de törvény szerint nem neki kell fizetnie.

2022. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem önmagában az jogos, hogy nem neki kellene ezt fizetni. Viszont tényleg mondhatod, hogy te belekalkuláltad az ajánlatodba és akkor a bérleti díj magasabb.
2022. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Aki azt mondja hogy jogos hogy nem a bérlő fizeti, az miért gondolja ezt?

Ameddig ott lakik ő is ugyanúgy használja amortizálja az erkélyt (ha nem jobban mint a tulajdonos), így amikor fel kell újítani az erkélyt akkor felújítási alapból is ki kell vennie a részét.

2022. febr. 7. 10:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!