Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem jelentett be minket a...

Nem jelentett be minket a főbérlő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A főbérlőnk az itt tartózkodásunk kb másfél éve alatt nem szándékozott bejelenteni se engem se a páromat. Értelemszerűen adóznia kellett volna ha bejelent, ezert nem tette,ergo fű alatt laktunk itt(emiatt pl en BP-i lakoskent fogorvosi szolgáltatás se vehettem igénybe). Mindemellett hitelre vette ezt a lakast, aminek pontosan annyi a berleti díja, mint a havi részlet(úgy tudom igy lakast kiadni cseppet sem legális, talan a bank engedelyevel igen).


Szerintetek ebből lehet baja a főbérlőnek? Remelem igen, ugyanis fenyegetőzik mert hatarozatlan ideju szerződést keptelen ertelmezni, es meg van sertodve hogy nem szóltunk elore hogy 1 honap mulva koltoznenk el.


Köszi a válaszokat!



2020. aug. 8. 13:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

"bejelentes alatt ugy ertettem, hogy az állam/nav tud róla, hogy kiadja ezt az ingatlant alberletbe"


Hányan és hányféleképp írjuk le, hogy nem létezik ilyen?

Ha nem hiszed, hívd fel a NAV-ot!

2020. aug. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kicsit el vagy tévedve.


1. Bejelentés miatt nem kell adózni. Te magadat a bérleti szerződéssel felszerelkezve bármikor bejelentheted; egy ideje ehhez már nem kell a tulajdonos engedélye, ha a szerződést fel tudod mutatni.


2. Adózni a NAV fele kell, ez téged nem érint, ergo nem tudod, hogy adózik-e, vagy sem.


3. Miért ne lehetne hiteles lakást hiteltörlesztő összegért kiadni? A CSOK-nak vannak olyan feltételei, hogy ott kell lakni, a sima hitelnek nem.

2020. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 xswerdy ***** válasza:
100%

"bejelentes alatt ugy ertettem, hogy az állam/nav tud róla, hogy kiadja ezt az ingatlant alberletbe"


a bérbeadónak csak adóznia kell, semmit nem kell bejelentenie. Az adóbevallásban önálló tevékenységből származó jövedelem soron kell szerepeltetni. Pár éve van egy plusz sor, hogy az önálló tevékenységből mennyi volt az ingatlan bérbeadás, de hogy ez milyen ingatlanra vonatkozik, az még az utólagos adóbevallásból se derül ki. Tehát semmilyen hatóság nm tudja se előre, se utólag, hogy ez a konkrét lakás ki van/volt adva.

2020. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!