Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem jelentett be minket a...

Nem jelentett be minket a főbérlő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A főbérlőnk az itt tartózkodásunk kb másfél éve alatt nem szándékozott bejelenteni se engem se a páromat. Értelemszerűen adóznia kellett volna ha bejelent, ezert nem tette,ergo fű alatt laktunk itt(emiatt pl en BP-i lakoskent fogorvosi szolgáltatás se vehettem igénybe). Mindemellett hitelre vette ezt a lakast, aminek pontosan annyi a berleti díja, mint a havi részlet(úgy tudom igy lakast kiadni cseppet sem legális, talan a bank engedelyevel igen).


Szerintetek ebből lehet baja a főbérlőnek? Remelem igen, ugyanis fenyegetőzik mert hatarozatlan ideju szerződést keptelen ertelmezni, es meg van sertodve hogy nem szóltunk elore hogy 1 honap mulva koltoznenk el.


Köszi a válaszokat!



2020. aug. 8. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Értelemszerűen adóznia kellett volna ha bejelent"

Miért is? Ha bejelentek valakit a lakásomba azért miért kellene adóznom?? Honnan tudja azt bárki, hogy akit én bejelentek az bérlő-e, fizet-e? És úgy egyébként szerinted a NAVnál van aki azzal foglalkozik, hogy azt nézi hova kit jelentenek be és akkor rohan ellenőrizni, hogy az illető bérlő-e és majd az adóbevallásban szerepel-e a bérleti díj?


"úgy tudom igy lakast kiadni cseppet sem legális, talan a bank engedelyevel igen"

Rosszul tudod, legális kiadni. A bank engedélye kellhet, de honnan tudod mi van a szerződésében? És honnan tudod, hogy nincs engedélye?


Nem védem a bérbeadót, mert igazából azon kívül, hogy zsarolással fenyegeted itt a bérbeadót, nem tudni, hogy most mi is a probléma, akár még igazad is lehet, de mi köze van az egésznek ahhoz, hogy a bérbeadó/tulaj adózik-e vagy sem a bérleti díj után? Ha igazad van, ott a szerződés amit aláírt a tulaj, ti és 2 tanú, az számít mi van abban. Ha nincs igazatok, akkor ez van. De hogy ehhez mi köze ahhoz, hogy a tulaj adózik-e, nem tudom ahogyan te se tudod, hogy adózik-e.

2020. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mivel az o nevere jon minden számla, semmilyen szolgaltatast nem irt a mi nevunkre, illetve szóban tobbszor is mondta hogy azert nem jelent be mert adoznia kene utánunk, ergo ez adócsalás.
2020. aug. 8. 13:37
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy az ő nevére jönnek a számlák. Miért lenne az neked jobb, ha a te nevedre érkezne?

És ha adót csal? Annak mi köze ahhoz, hogy abban a vitában, amiről semmit nem tudni, kinek van igaza??

Mellesleg a 1,5 év alatt bármikor elmehettél volna és bejelenthetted volna magadat a bérleti szerződéssel, nem kell hozzá a bérlő.

2020. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
mármint nem kell hozzá a bérbeadó.
2020. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

FŐBÉRLŐ??????

Itt jogászkodsz, de még arról sincs fogalmad, hogy TULAJDONOS!

Akkor figyelj:

- Csak akkor nem adhatná ki a hitelre vett lakást, ha az a lakás zálogfedezetül szolgál a hitelnek. Ha nem zálogfedezet, akkor kiadhatja a bank engedélye nélkül is.

- Ameddig a törlesztőket rendesen fizeti, addig a bankot nem érdekli, hogy kiadja vagy sem.

- Mi tart vissza, hogy irigykedés helyett kövesd a példáját?

- Hogy adózik e utána vagy sem, azt te nem tudhatod, ez csak őrá és NAV-ra tartozik, de semmi kapcsolat nincs a lakcímbejelentés és e között.

- PONT HOGY a határozatlan idejű szerződésnél van felmondási idő, a határozott idejűnél csak szerződés lejárta, vagy annak meghosszabbítása van.

- Fentiek értelmében ti vagytok képtelenek a szerződést értelmezni, ugyanis...

- ...a vonatkozó rendelkezések értelmében a felmondási idő 30 nap (ennél lehet több is!) ha ezt nem tartottátok be, a kauciót visszatarthatja.

2020. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

akkor maradjunk annál, hogy a bejelentés alatt azt értettem, hogy bejelenti hogy kiadja ezt a lakást albérletnek :))

Illetőleg irigykedés?? Az irigység milyen formáját vélted felfedezni az általam írottakban? :) Valószínűleg ennek az egésznek vastagon írt OKA van, amit most nem fogok leírni ide, ugyanis szerintem a felét se olvasná el senki.

Végezetül pedig ha a főbérlő helyett írtál tulajdonost, akkor bőven átjött amit mondani/kérdezni akarok, tehát teljesen feleslegesen javítottál ki.


A továbbiakban megköszönöm ha nem kapok szedetenkénti kioktatást, hanem egy választ a kérdésre.

2020. aug. 8. 13:52
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A felmondási idő a lakásbérleti szerződéseknél, ami akár írásban, akár szóban köttetett minimálisan 30 nap.

Ha ezt nem tartottátok be, akkor arra a hónapra jár még a bérleti díj, ami a kaucióból levonható.

A többi rizsázásnak (főbérlő, bank, bejelentkezés, NAV) semmi értelme.

2020. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
10.etol kezdodik a felmondasi idő, de keri igy is a berletit, mert a kauciobol vannak az elromlott dolgok fedezve
2020. aug. 8. 14:05
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#8

Már miért ne kérné a bérleti díjat? Miből gondoltad, hogy a felmondási idő alatt nem kell bérleti díjat fizetned?

2020. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Megzavart a valaszom elotti komment😅
2020. aug. 8. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!