Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi lehet ez, hogy a főbérlő...

Mi lehet ez, hogy a főbérlő tulaj nem őszinte?

Figyelt kérdés

Másfél éve lakunk albérletbe édesanyámhoz jelentkeztem be mint lakcím aki tőlünk 10 percre lakik, az albérletbe be akartam jelentkezni mikor ideköltöztünk, azt mondta a tulaj, hogy inkább még ne, ha nem baj. Azt mondta, hogy levélcímnek megadhatom viszont. Irtunk egy bérleti szerződést és egy ideig utaltuk a pénzt neki, de azt mondta, hogy inkább eljön minden hónalba leutazik 200 km-t, de készpénzbe adjuk. Számlát sosem ad, de van szerződés.


Nekem van egy bírósági ügyem egy közlekedési összeütközéses baleset ahol én vagyok a bűnös és majd menni kell tárgyalásra. A bíróság tudja, hogy ide kell küldeni a levelet az albérletembe, de amikor telefonon egyszer a bíróságon egy nővel beszéltem, akkor azt mondta jelentkezzek be az albérleteme tartózkodási helyként. Ma voltam bejelentkezni tartózkodási helynek, azt mondta az okmányirodába a nő, hogy kell a tulaj aláírása ehhez is, de ha van olyan bérleti szerződés ami jó akkor nem kell a tulajnak az aláírása, hanem elég a szerződés. A szerződést olvasta a nő, jó volt és amikor ellenőrízte le azt, hogy tényleg az a nő a tulajdonos, aki oda van irva, akkor kiderült, hogy nem is az ő nevén van a lakás amit bérlünk. Azt mondta, hogy ő nem mondhatja el ki nevén van, hanem aki azt irta a szerződésbe, hogy "tulajdonos", vele beszéljek és ő tudni fogja, hogy ki a tulaj valójában és mégis kell az igazi tulajnak az aláírása.

Na én erre összekavarodtam egy kicsit és elgondolkodtam hogy hagyom, nem jelentkezek be tartózkodási helynek sem.


Mi lehet szerintetek ilyenkor, ha nem őszinte a tulaj? Miért nem kellett őszintén elmondani, hogy nem ő a tulaj, hanem más?


Gondoltam megkérdezem itt, mert ha már hazudott, lehet távollétünkbe bejár a lakásba, lehet azt is hazudta, hogy 100 km-re lakik, közbe pedig lehet 500 m-re egy másik panelban.



2020. jún. 19. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy ő a lakás haszonélvezője, nem a tulajdonosa. Attól még kiadhatja bérbe a lakást, hogy nem tulajdonos, hanem haszonélvező, ezt megteheti. Valószínűleg nem adózik, feketén adja ki a lakást, azért akarja, hogy kézbe adjátok a pénzt és ne utaljátok, mert így nincs nyoma a pénzforgalomnak a számláján, a NAV nem tudja ellenőrizni. Nem ártana tisztázni, hogy pontosan mi a helyzet, mert így talán még a bérleti szerződésetek sem érvényes, hiszen ő nem tulajdonos, hanem esetlegesen haszonélvező, de ezt akkor is a szerződésben rögzíteni kellett volna. Ha meg semmi köze a lakáshoz, az még rosszabb. Szóval, nem túl bizalomgerjesztő ez a helyzet!
2020. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Semmiképp ne adj átvételi elismervény nélkül pénzt innentől!

Kérdezd meg a "tulajt" hogy mi is a helyzet.

2020. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%

Elkéstél ezzel, igen.

Szerződéskötéskor kell a személyazonosságát ellenőrizni, hogy tényleg övé-e a lakás és az-e, akinek mondja magát.

Elkérni a személyijét, adásvételi szerződést.

Még az is lehet, a lakásmaffiától bérelsz.

2020. jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

"lehet azt is hazudta, hogy 100 km-re lakik, közbe pedig lehet 500 m-re egy másik panelban."

A szerződésben kéne a címe is szerepeljen szerintem.

2020. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindegy, ki a tulaj?

Egyébként ki lehet kérni a tulajdoni lapot, nem?

2020. jún. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

5: Nem, mert csak a tulaj vagy a haszonélvező adhatja bérbe a lakást.

Ez így illegális.

2020. jún. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Na, ilyen helyre én sem mennék lakni szívesen...
2020. jún. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha én beszélek vele, hogy nem te vagy a tulaj, akkor meglepődik, hogy hogy jöttem rá. Hát úgy, hogy nem lakcím, hanem tartózkodási helynek be akartam jelentkezni, ugye a tudta nélkűl, ami nem lett volna baj, mert ott kéne y lakcímem is legyen ahol életvitelszerűen lakom. A szerződést a nő olvasta és lekérte, hogy ki a tulaj. Meglepődne.
2020. jún. 20. 02:49
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Én nem forszíroznám, hogy kidobnak a kavarásért, feltételezve, hogy más bajod nincs az albival. Te jóhiszeműen laksz ott és kész. De te tudod.
2020. jún. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Osztom a kilences válaszát! Ne foglalkozz a tulajdonviszonyokkal, ha eddig minden rendben volt. A bíróság édesanyádhoz - a bejelentett címedre is küldheti a levelet - megkapod akkor is, nem? Amúgy már te is lekérheted a tulajdoni lapot, ha van ügyfélkapud! Ott látod ki a tulaj, a nő haszonélvező-e, ha érdekel!
2020. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!