Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem jelentett be minket a...

Nem jelentett be minket a főbérlő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A főbérlőnk az itt tartózkodásunk kb másfél éve alatt nem szándékozott bejelenteni se engem se a páromat. Értelemszerűen adóznia kellett volna ha bejelent, ezert nem tette,ergo fű alatt laktunk itt(emiatt pl en BP-i lakoskent fogorvosi szolgáltatás se vehettem igénybe). Mindemellett hitelre vette ezt a lakast, aminek pontosan annyi a berleti díja, mint a havi részlet(úgy tudom igy lakast kiadni cseppet sem legális, talan a bank engedelyevel igen).


Szerintetek ebből lehet baja a főbérlőnek? Remelem igen, ugyanis fenyegetőzik mert hatarozatlan ideju szerződést keptelen ertelmezni, es meg van sertodve hogy nem szóltunk elore hogy 1 honap mulva koltoznenk el.


Köszi a válaszokat!



2020. aug. 8. 13:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#10

Akkor most mi is a gondod?

2020. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A felmondasi ido elkezdodott, es hianytalanul be is tartanánk, erre te írtad, hogy amennyiben nincs betartva fizetni kell az utolso hónapra is. Ebbol szurtem le hogy ellenkező esetben pedig nem kell
2020. aug. 8. 14:47
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nagyon félremagyaráztad.


Eleve az alapkérdésed érthetetlen a válaszaid függvényében, mert eredetileg ezt írtad:

"...meg van sertodve hogy nem szóltunk elore hogy 1 honap mulva koltoznenk el."

Ez azt jelenti, hogy nem tartjátok be a felmondási időt, hanem csak egy hónap múlva összecsomagoltok és szevasz! A csúnya-gonosz bérbeadónak ez meg nem tetszik.


Most meg azt írod, hogy a felmondási időt betartjátok.


Ne haragudj, de én belefáradtam, biztos jön majd egy jobb felfogású mint én és elmagyarázza neked, ... a mit is?

2020. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 xswerdy ***** válasza:
100%
bejelenteni nem kell a bérbeadás tényét, csak adózni kell. A lakcímbejelentés pedig a lakó kötelessége, nem a tulajdonosé. A kaució nem lelakható, a felmondási idő alatt is kell fizetni a bérleti díjat, azzal majd kiköltözéskor számoltok el egymással.
2020. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"kb másfél éve alatt nem szándékozott bejelenteni se engem se a páromat."


Ő nem jelenthet be, te tudsz bejelentkezni csak.


"Értelemszerűen adóznia kellett volna ha bejelent"


Nincs ilyen összefüggés.

2020. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"akkor maradjunk annál, hogy a bejelentés alatt azt értettem, hogy bejelenti hogy kiadja ezt a lakást albérletnek :))"


Nem létezik ilyen bejelentés.

Adóelőleget kell fizetnie negyedévenként, de nem kérdik, honnan származik a bevétele.

Az éves adóbevalláskor kell bejelölni, hogy ingatlankiadásból, de a lakás címe ott sem szerepel.

2020. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Fiuk lanyok, ertelmetlenul írtam, ezert tisztaznam magam: bejelentes alatt ugy ertettem, hogy az állam/nav tud róla, hogy kiadja ezt az ingatlant alberletbe. Az hab a tortan hogy most szembesultem vele en is, hogy a lakcim bejelentest a bérlőnek kötelessége intézni
2020. aug. 8. 19:23
 18/23 anonim válasza:
96%

A te szempontodból semmilyen jelentősége nincs, hogy adózik-e a bérleti díj után. Legfeljebb annyi, hogy ha igen, az adó összegét beépíti a bérleti díjba, tehát többet kell fizetned. Bejelentkezni te tudsz, de nem kötelező. A bérleti díjat általában a felmondási idő végéig kell fizetni, de legalább addig, ameddig ott laksz. Ha felmondod a szerződést és másnap elköltözöl, akkor jogosan kéri el a következő 29 nap bérleti díját, vagy amennyi a szerződésben meg van határozva. Ha ezt a szerződésben nem kötöttétek ki máshogy, akkor a kauciónak semmi köze a lakbérhez. A kiköltözés után kapod vissza az összeget, vagy ha valami kárt okoztál, akkor az azzal csökkentett részt. Ez a biztosíték a tulajnak, hogy a lakást hibátlan állapotban hagyod el. Ha lelakhatnád a kauciót, semmi nem biztosítaná, hogy felelősséget vállalsz az okozott károkért.


Szerintem olvasd át alaposan a szerződést mielőtt ítélkezel, mert a leírásod alapján sok részlet nem tiszta. Szerintem sokan szívesen segítenek értelmezni, de így nem egyértelmű, hogy mi a helyzet.

2020. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Na erre vártam a tucat masik komment elotz.. Köszönöm!!
2020. aug. 8. 21:15
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ezt már korábban is leírták mások, miért kellett erre várnod? Milyen új információval gazdagodtál?
2020. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!