Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha megnézzük, hogy milyen...

Ha megnézzük, hogy milyen nagy az Univerzumunk, akkor abba hogy lehet beilleszteni a kereszténység istenképét?

Figyelt kérdés

A keresztények Istene túlságosan is Föld- és humáncentrikus egy ekkora nagy térhez.

Teljesen logikátlan, hogy megteremt egy ekkora helyet és akkor azzal foglalkozik, hogy Józsi éppen hazudott vagy Zsófi nem volt vasárnap misén.


[link]


2017. febr. 26. 12:53
1 2 3 4 5 6
 11/56 FundamentaIista ***** válasza:
61%

Oh, én régóta hirdetem már: amint megtalálják a világegyetemben az első nem Földi értelmes életformát összeomlik a kereszténység magja.

Egyébként sok ilyen van, amik összeomlaszthatnák a kereszténységet. Evolúció ténnyé emelése, ősrobbanás teljes mértékű lemodellezése, stb... :)


Szóval röviden: bármekkora is nagy az univerzum, a Biblia alapján egyedül az embereknek teremtetett. Tehát ha van Isten, akkor nincsenek földönkívüliek. Ha vannak földönkívüliek, akkor nincs Isten. ;)

2017. febr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:

FundamentaIista szerintem téves a gondolatmeneted. Mindez nem érinti az emberi lét lényegét: itt és most mit teszek? Morális hozzáállásom a lényeg. Ha becsöngetnek a földönkívüliek - barátságosan fogadjuk őket, teával kínáljuk, s minden megy tovább.

Az evangéliumok NEM tartalmaznak kozmogóniát, eredetmítoszt.

Vagyok, az egész részeként, kiszakadva a teljességből, "világba vetetten" - Heidegger kifejezésével - és miként élhetek úgy, hogy a teljességhez visszakerüljek? A vallások nagy kérdése ez.

Erről szól a Jó Hír, az Evangélium. És az összes világvallás.

2017. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 Mojjo ***** válasza:
88%

@11: izé. Az evolúció már egy jóideje tény. Akkor most mi van? Nem omlott össze a kereszténység, hanem többnyire próbálja befogadni. Ennyit lehet tenni.

Az ősrobbanás lemodellezését meg nem értem. Egyrészt az még sajnos odébb van, de azért 100 éven belül alighanem megtörténik, de az ősrobbanásnál tökéletesebb teremtésaktust el sem tudok képzelni. Márhogy, ha valami, ez inkább meg kéne, hogy erősítse a kereszténységet. Vagy mi nem stimmel vele, miért nem illik össze a keresztény teremtéssel?


Egy földön kívüli élet megtalálása mondjuk tényleg nehezen lesz majd kimagyarázható, de szerintem azt is kimagyarázzák majd a keresztények :) Elvégre is a biblia sehol nem írja, hogy más bolygókon nem lehet élet.

2017. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim válasza:
Ki mondta,hogy konnyu felfogni Isten mindenhatosagat?Isten hatalmas,de a legkisebb dolgokkal is foglalkozik.
2017. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 FundamentaIista ***** válasza:
25%

Mojjo, itt is összekerülünk... Sajnálatos módon ez esetben nagyon meredekek nem fog egyezni a véleményünk. :)


Az evolúció addig nem lesz teljesen bebizonyított és elfogadott tudományos tétel, amíg léteznek vallásos és nem vallásos tudósok akik úgy vélik cáfolni tudják/tarthatatlan elméletnek tartják/jelenlegi formájában elavult elméletnek tartják.

Ha a tudósok aránya, akik elfogadják az evolúciót és azoké akik nem majd meghaladja a 95-5%-ot, abban az esetben is tény szintre emelhetjük majd.

Ez még nem történt meg.


A nevem mint látod Fundamentalista. Ha a Biblia azt írja, hogy Isten azt mondta legyen és lett, akkor nem volt Ősrobbanás. Én nem magyarázni akarok elméleteket és beleilleszteni az Istenképembe, én őszintén úgy gondolom nem történt Ősrobbanás, és amíg az ellenkezőjét tökéletesen lemodellezve be nem bizonyítják, addig ez így is marad.

Jelenlegi formájában, ha választanom kéne józan ésszel, hogy mi történt, az amit a tudósok feltételeznek, vagy tényleg egy Isten természetfeletti erővel megteremtett mindent, akkor inkább az Istent választanám. Ehhez még csak Biblia se kell.


A földön kívüli életet csak azok a keresztény felekezetek/emberek akarják magyarázni a Bibliából, akiknél a cél a fennmaradás, nem pedig az igazság kutatása. Nem róluk beszéltem, hanem a kereszténység magjáról, azokról akik komolyan veszik a Bibliát. Ők mind eltűnnének egy ilyen felfedezés után.

2017. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 Mojjo ***** válasza:
89%

@15: na szuper, akkor szerinted is tény az evolúció, csak még nem tudsz róla. A biológusok körében az evolúció elfogadottsága nem, hogy 95%-nál magasabb, de alighanem 99,999... és sok 9-es. Vegyészmérnökök, fogorvosok, ritkán fizikusok és páran mások, akik NEM az adott tudományágban tevékenykednek, valóban kétségbe vonják. De azt hiszem, hogy ha a szuperfolyékony héliumban történő hullámterjedésről akarsz megtudni valamit, akkor nem egy biológusra hallgatsz - a saját tudományágának képviselői relevánsak.

De egyébként, ha minden más tudományágat egybegyűjtünk, akkor is BŐVEN 95% felett van az elfogadottság. Ami azt illeti, 99% felett. Keresek majd neked hivatkozást erre, de ez a helyzet.


"A nevem mint látod Fundamentalista."


Hopp, valóban, azon az apró tényen, hogy mit sugall a neved, átsiklottam. Sorry, my bad. Mentségemre szolgáljon, hogy úgy tűnik, te vagy eddig a legracionálisabb fundamentalista, akivel találkoztam bármilyen fórumon, szóval ez kissé megkavart. :)


"és amíg az ellenkezőjét tökéletesen lemodellezve be nem bizonyítják, addig ez így is marad."


Ez azt jelenti, hogy hajlandó és képes lennél elvetni a jelenlegi világképedet?


"A földön kívüli életet csak azok a keresztény felekezetek/emberek akarják magyarázni a Bibliából, akiknél a cél a fennmaradás, nem pedig az igazság kutatása."


Ez érdekes. És biztató. Sok jel mutat arra, hogy téged is leginkább az igazság kutatása érdekel. Ugye jól sejtem? (Kissé hasonlatos ez az előző kérdésemhez, mert ha valóban az igazság érdekel, akkor gondolom értelemszerűen a világképedet igazítod az igazsághoz, nem fordítva.)

2017. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 FundamentaIista ***** válasza:

Erőltetetted fenntartani egy világnézetet minden szempontból logikátlan, egyenesen mazochizmus.

Értem én annak a varázsát, ha egy vitában akkor is vitatkozol még, amikor már tudod hogy nincs igazad, csak azért mert ciki beismerni, vagy utálsz veszíteni, de ez itt a saját életedről szól. Ha nem is akarod beismerni, hogy veszítettél, vagy túl büszke vagy, akkor hagyd itt a gyk-t és kezd el élni az életed az új világfelfogásod szerint. Semmi értelme itt maradni és vitatkozni védve valamit, amiben Te sem hiszel.

Nyilván, ilyet én sose tennék. :)


Ez az egyik része: a másik része, hogy én rettenetesen utálok valami olyasmit csinálni, ami felesleges, vagy nincs értelme. Ezt jó sok mindenre ráhúzom (evés, alvás, stb...), és ebből fakad egy jóadag lustaság is, de akkor is tartom ezen elvem. Egyszerűen idegesít az időpazarlás, de ezzel szerintem nem csak én vagyok így.

Ennélfogva alaptermészetem ellen mond az, hogy egy mese miatt úgy alakítsam az életemet ahogy és egy olyan dolog keretrendszerét húzzam rá az életemre, ami emberi kitaláció.

Én tökre szeretnék rájönni az igazságra, ha nem az igazság az, amit én ismerek.

Csakhogy jelenleg nem ez a meggyőződésem. A tények, bizonyítékok a világ és a különböző pozíciók, érvrendszerek vizsgálata alapján arra jutottam, hogy van Isten és Ő a Biblia Istene.

Ez pedig jár bizonyos dolgokkal, amiket az életemben ennek megfelelően alakítok.

Ismét: nem én akartam ezt, de ez az, amit jelenleg tényként fogadok el, ennélfogva nem tudok és nem is akarok ellene tenni semmit. A világ valahogy létezik, attól függetlenül, hogy az nekünk tetszik-e vagy sem, szóval felesleges az ellenállás.

Az már más kérdés, hogy folyamatosan nyitott vagyok a külső inputokra, hogy meggyőzzenek arról nincs igazam. Mert ugye én csak az igazságba szeretnék időt és energiát fektetni. :)

2017. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:

Az a baj FundamentaIista, hogy lebecsülöd a keresztények képzelőerejét.

Hidd el, hogy valamit bele fognak magyarázni. A nyitottabbak megpróbálják majd adoptálni, mint az evolúciót és a természetes kiválasztódást, a begyepesedettek pedig kitalálják majd, hogy a földönkívülieket a Sátán teremtette és igazából démonok, akik a kereszténység ellen szövetkeztek vagy Isten küldte őket, hogy próbára tegye a hitünket, stb.


Ne becsüld le ezeknek az észlényeknek az agyasságát. :))

2017. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

agyasak?:)) agyasak.

The Brain Prize

[link]

riport: Freund Tamás Széchenyi-díjas magyar neurobiológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjával

[link]

2017. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 FundamentaIista ***** válasza:
Sajnalatos modon igazatok van, a legtobb kereszteny tenyleg ilyen. Szerencsere nem mindegyik. :)
2017. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!