Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy vagytok vele? (Többi lent)

Hogy vagytok vele? (Többi lent)

Figyelt kérdés

15/f

Én személy szerint hiszek Istenben és járok is misére...

(Elöre le szögezném hogyvez CSAK A KERESZTÉNY EMBEREKHEZ SZÓL és azon belul is aki gyakorolja a hitét )

Én római katulikus vagyok és probálok "jól" élni.

DE vannak olyan dolgok amikkel nem értek egyet és megkéne reformálni.

Veletek már nem volt ilyen?

Nektek erröl mi a véleményetek?

(Kérem hogy a helyesirást ne nézzétek)



2016. dec. 9. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Le vagy maradva, a reformáció már megtörtént :D


Egyébként meg nehéz úgy véleményt írni hogy valójában semmi érdemlegeset nem írtál. Mégis min és hogyan szeretnél változtatni?

2016. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt leírhatnád, hogy mi nem tetszik.
2016. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A reformációról hallottál már (Luther, Kálvin)? Amikor mwg akarták reformálni a katolikus egyházat, akkor alakult ki a református es az evangélikus irányzatok.

De egyébként milyen változtatásokra gondoltál?

2016. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát töki... XD
2016. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy sok mindent meg kellene reformálni a római katolikus egyház Magyarországon haldoklik,de szerintem európai szinten is. Aki ismeri Holzcer József atyát az tudja miröl van szó. Jóformán még tudott misézett, sokat belehibázott, beszédbe olvasásba.Ha nem tudott,helyettesítette egy börtönlelkész,nem volt vele gond,csak éppen nem volt a nyájnak pásztora. Felvett még József atya egy rakat kölcsönt amit nyögve fizetett vissza, elvett egy játszóteret,helyére épített közösségi házat a semminek. Ja ott jártam haláláig misézett, mert nem jutott ide fiatal pap, mert csak szinte erdélyiek mennek magyar papneveldébe. Unokatesómék felé falukon sok az üres paplak helyettesítenek össze vissza. De a nagyon nagy templomokban Miskolc esetén Minorita Mindszenti egymás fején ülnek a papok. Görög egyházé a legelitebb ovodák ált iskolák szakközepek nagy része.
2016. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!