Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok vele? Cigányok!

Ti hogy vagytok vele? Cigányok!

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, hogy ti is úgyvagytok vele mint én? És ti fel is vállaljátok!

Személy szerint mindegyikkel előítéletes vagyok! Hiszen mégiscsak ugyanolyan vér!



2012. júl. 23. 23:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem vállalom fel mert nem lenne bölcs dolog. Gondolom érted mire gondolok. De amúgy úgy vagyok vele mint te, meg elég sokan ebben az országban, hiába leplezik hogy M.o.-on nincs rasszizmus.

Sajnos pont ettől erősödnek hogy elhitetjük velük hogy nekik mindent lehet ebben az országban, azzal hogy se a kormány sem a polgárok nem mernek tenni ellenük semmit.

2012. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Csalódást kell okoznom, én nem vagyok úgy vele, mint te. Egy időben önkéntes voltam egy programban, a létező legdurvább putrikba jártunk ki az iskolás/óvodás korú gyerekekkel foglalkozni, és nagyon szerettem csinálni, annak ellenére, hogy kemény volt, meg sokszor nem könnyű, de engem az összes nehéz óráért kárpótolt az, amikor legalább egy gyereken azt láttam, hogy talán sikerült elindulnia valami értelmesebb jövő felé. Alapvetően minden ember jónak születik, ezt ott meg is tapasztaltam. Ezek a kisgyerekek nem azért ültek az ölembe, ölelgettek, nem akartak hazaengedni, ígértették meg velem minden alkalommal, hogy jövő héten is jövök, mert kaptak tőlem/tőlünk valami kézzel foghatót, hiszen tényleg semmit nem tudtunk nekik adni azon kívül, hogy ott voltunk és foglalkoztunk velük. Persze nem is a gyerekekkel volt a legnehezebb, hanem a szülőkkel megértetni, hogy mi jót akarunk.

Szóval ezer bocs, de nem tudom osztani a nézeteidet. Én a cigányokban nem egy bűnöző hordát látok, hanem elsősorban egyes embereket. Sajnos tényleg sok van közöttük, aki nem tud(ott) beilleszkedni, azt is megértem, hogy ez a környezetüknek problémát okoz, ami nagyon nincs jól, de pl. mi a munkánkkal épp azt próbáltuk elérni, hogy a későbbiekben legalább egy kicsit csökkenjenek ezek a feszültségek. Hogy a telepi gyerekek ne úgy kerüljenek be az iskolába, hogy "na a hülye cigánygyerek még azt se tudja, hogy kell egy ceruzát kihegyezni", hogy ne legyenek annyira lemaradva a többiektől csak azért, mert olyan családból származnak, amilyenből.

2012. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és az első válaszoló utolsó gondolatára reflektálva, én nem ELLENÜK szeretnék tenni, hanem a szegénység és a deviáns magatartásformák ellen, viszont ezt mindenki érdekében. A cigányok érdekében is, és azok érdekében is, akik körülöttük élnek. Úgy gondolom, igaz, hogy ez lassabb folyamat (ami mondjuk lehetne hatékonyabb is, ha állami szinten, ésszel működne ennek a finanszírozása, de hát látod, én is csak önkéntes voltam), viszont hosszú távon sokkal eredményesebb lenne.
2012. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Vannak kivételek csak sajnos 1000ből 1db!

Viszont ízlések és pofonok, csak megkérdeztem!

Én így!

2012. júl. 24. 02:18
 5/18 anonim válasza:
36%
Ezért tart itt az ország mert iyen kis buta emberek vannak mint a kérdező.
2012. júl. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
17%

Ausztria határ menti településein nagyon sok bolt bejáratán kint a tábla: MAGYAR, NE LOPJ!


Mégiscsak ugyan olyan vér?

2012. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pietrosol ***** válasza:
48%

Szia!


Ha egyszer előítélet nélkül és érdeklődve figyelnéd a cigányok életvitelét,felfedezhetnél benne akár számodra is szimpatikus vonásokat!Kevés etnikumnál található meg az az életigenlés és örömkeresés,mint náluk!


Igaz,hogy sokan közülük nem tudnak integrálódni és megfelelni a társadalmi elvárásoknak,de az már megint más kérdés,hogy vajon érdemes-e?Nem egy nem cigány embert ismerek,aki dolgozik és ennek ellenére nem tudja még szerény körülmények közt sem eltartani a családját és belekényszerül olyan dolgokba,amiket korábban elítélt!


Mi,nem cigányok hibátlanok vagyunk?Nem lehet,hogy saját vétkeinket is rájuk vetítjük ki?

2012. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Én felvállalom, mivel sajnos elég cigó lakta környéken élek és pokol az életem tőlük!
2012. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Nekem sem a kedvenc népségem a cigány,de volt szerencsém közülük ritka normális emberekkel is találkozni,akik még értelmesebbek voltak,mint a település egész magyar lakóssága együttvéve.És ez most komoly.Persze ez nem változtat azon,hogy a többségük olyan,hogy nem lehet mellettük normálisan elmenni az utcán,mert beléd kötnek.Amúgy sokszor a magyar embereket sem szeretem jobban,mint a cigányokat,mert ugyanolyan görények tudnak lenni,csak éppen máshogy.A cigány verekszik,a paraszt meg pletykákkal és szavakkal bánt.A szándék ugyanaz:(
2012. júl. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Ausztria határ menti településein nagyon sok bolt bejáratán kint a tábla: MAGYAR, NE LOPJ!"


Mármint cigányok, mert főleg ők lopnak. Ha elkapják és igazoltatják mi van a személyin, az hogy magyar.

Emlékszik mindenki a (Két főnél nagyobb kisebbségi csoport belépését rablótámadásnak tekintjük) matricára? Egyből ment, hogy rasszizmus, bezzeg Ausztriában megtehetik, hogy ilyen táblákat raknak ki.

2012. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!