Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok vele? Cigányok!

Ti hogy vagytok vele? Cigányok!

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, hogy ti is úgyvagytok vele mint én? És ti fel is vállaljátok!

Személy szerint mindegyikkel előítéletes vagyok! Hiszen mégiscsak ugyanolyan vér!



2012. júl. 23. 23:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Magamfajta miatt tart ott az ország ahol tart??? Csak nevetek!

5 éve voltam 9.-es, 28tanuló között 4 cigány osztálytársam volt!

Mostani 9.-ben kb. 5 Magyar 25 cigány! és a Magyarok közül sokan mennek ki külföldre dolgozni, stb. Cigányt ismertek aki külföldön akar dolgozni? én nem! Családi, segélyek csak a Rézműves Eleméreknek, Kanalas Albereknek, Lakatos Ármándóaknak jár! Szinte elkerülhetetlen hogy sokan átveszik a cigány szlenget és szájról szájra terjed! Nah mindegy! Kicsit belemélyedtem csak a .... kivan ezzel a helyzettel.


14 éves csigánycsaj 2 pulya! Ennyi!

2012. júl. 24. 13:30
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

"Családi, segélyek csak a Rézműves Eleméreknek, Kanalas Albereknek, Lakatos Ármándóaknak jár!"

Gondolkodj már egy kicsit azzal a híres eszeddel! A családi pótlék egy univerzális ellátás, mindenkit megillet, aki gyereket nevel. Gyermekgondozási segély is alanyi jogon járó ellátás a három évnél fiatalabb gyerekek után. Az ennél magasabb összegűhöz, a Gyermekgondozási díjhoz viszont munkaviszony kell (hallod, mun-ka-vi-szony), azaz pont azok járnak jobban, akik dolgoznak, és minél jobban kerestek, annál jobban járnak.

Gyermekvédelmi támogatás az egy főre eső jövedelem alapján jár vagy nem jár, óvodáztatási támogatás szintén, plusz a szülők iskolai végzettsége számít még bele.

És akkor ezek még csak a családtámogatási ellátások voltak, ne haragudj, ha nem írom le az összes többit. De ha te tudsz nekem mutatni olyan ellátást, aminél feltétel, hogy az igénylője cigány legyen, akkor azt megköszönöm, és közölni fogom az összes valaha volt szociálpolitika tanárommal, hogy valamit rohadtul kihagytak a tananyagból.

2012. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Jaj na azért bizony hallottam már olyat én is a saját fülemmel ügyintézésnél mikor megkérdezte a hölgy az emberkétől a rendkívüli segély megigénylésénél hogy "Maga romának vallja magát?" Mondta a férfi hogy nem. Akkor el lehet menni a bánatba mert ez csak nekik jár. Erről ennyit. Lehet hogy ez csak helyi intézkedés volt de akkor is elgondolkodtató.


Te meg kedves 86%-os cigány patronáló annyira véded itt őket hogy nem is értem miért nem fogadsz örökbe vagy tizenhatot belőlük.

2012. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Én már lassan ott tartok, hogy betöltöm a 18-at és húzok a redvába innen! Nem igaz, hogy a SAJÁT országunkban félünk ezektől a szennyektől. Cigányokkal éltem együtt 6 éven keresztül, kb összesen 6 fehér volt abban a putriban(sajnos akkor csak ennyire telt, mert apám elhagyott minket), persze velük jó barátságba voltunk/voltam. Minden este rendőrök jöttek, egész este csak a cirkuszt lehetett hallani amiket ezek leműveltek. Volt amikor a wc-be bemásztak hozzánk, petárdát dobtak be, benyitogattak hozzánk, betörték az ablakunkat, nem mellesleg a hátsóudvarban rendszeresen volt nyúl, őz, kecske, és egyéb állatok. Egyetlen egy 'normális' cigány lakott ott, méghozzá a legzajosabb, legijesztőbb cigány hapsi. Mindenki ráhallgatott, ő volt a főnök. Ő volt képes leteremteni simán 10-12 cigányt, aki körbeállta őt, de minket szeretett, nem is tudom miért, nagyon normális volt velünk. De folytatom a negatív dolgokkal. :) Ugye én kb csak olyan 6 éves lehettem, és a cigány gyerekek mindig azt mondogatták, hogy szökjek ki, öljem meg az a macskát, stb... Anyámnak kellett ilyenkor mindig rendetraknia. Folyton bemutogattak nekem, és fehércigánynak hívtak. Csomószor próbáltak megkéselni. A telefonom ellopták, amit anyum azért vett nekem, hogy mindig tudja, hogy jól vagyok a suliba menet-jövet. Sőt, igazából csomó dolgot elloptak tőlünk, megpróbálták ölni az én egyetlen kiskutyámat, a macskámat meg meg is ölték... Én nem fogok itt cenzúrázgatni, meg lekicsinyíteni a dolgokat, mert a cigányok szemét dögök. Életemben az a 6 év kész rémálom volt, amikor elköltöztünk, mintha 50 kg teher esett volna le a vállamról... Sose lakjatok cigányokhoz közel, szinte minden cigányból hamar kibújik az ördög! :( Sajnálom, ha hosszúra nyúlt a mondandóm, de én egyetértek veled kedves kérdező!
2012. júl. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

76%-os, azért az sokat elárul erről az országról, meg erről a nemzetről is, hogy még én vagyok leszólva azért, mert próbálok tenni érte, hogy változzon a jelenlegi helyzet. Azt meg, hogy mikor és hány gyereket nevelek, majd én eldöntöm, ha megengeded, szerintem már így is többet teszek, mint mondjuk te, mert neked csak a kicsi szád jár, attól meg nem jutunk előbbre. De megértem a reakciódat, elé sz*r felismerés lehet, amikor szembesülsz vele, hogy csak a szájtépéshez van tehetséged :)

Azt meg nem tudom, hogy milyen rendkívülis segélyről beszélsz, fogalmazz pontosabban, mert több ellátásból is van rendszeres meg rendkívüli. Ellenben olyan nincs, hogy csak ennek vagy annak jár, a feltételeket nem származás alapján szabják meg. Ha nálatok ilyen mégis előfordult, ott az ügyintézőt kellett volna kivágni a p*csába, de gondolom annyira azért nem zavart a dolog, hogy ezt jelezd is valaki illetékesnek, viszont annál jobban lehet vagdalkozni vele, ugyebár.

2012. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Osztom a kerdezo nezeteit. Volt nehany cigannyal dolgom, es sajnos azt kell mondjam, egyet leszamitva mind atvert. Loptak, csaltak, es hazudtak. A szomszedunkban is lakott egy, es betorte az ablakunkat, es egyszeruen nem ertettuk miert, mi sosem bantottuk, de amugyis agressziv ferfi volt. Megmergezte az egyik kutyankat is. Aztan beteg lett es elkoltozott. Amikor kicsi voltam mashol laktunk, ott is volt nehany a kozelben, az egyik jatszott a magyar baratjaval, akinek veletlenul baltaval levagta a kezet...engem meg ugyanaz a srac az oviban mindig megakart... :SD Es meg tudnam sorolni a torteneteket, ugy, hogy jo helyen laktam mindig is. Ezen nem akarnak dolgozni. Talan 1% aki normalis munkara vagyik. Miert? Mert megszoktak azt amit csinalnak, nincs munkaido, nincs magyar fonok, tobb a fizu igy, nem kell hozza vegzettseg stb... Mas orszagokban , ahol jobb a gazdasag, a ciganyok megsem fejlodtek. Miert? Annyi ido alatt amiota itt elnek, miert nem illeszkedtek be? Ha nem akarnam is beilleszkednek ennyi ido alatt, mert eleve tolerans vagyok masokkal szemben. Veluk szemben is az voltam, amig nem volt meg a sajat szemelyes negativ tapasztalatom tobb izben. ES ez nem itelkezes (az valosagos ok nelkuli), hiszen a tapasztalat jogot ad arra, hogy ovatosak legyunk. Ennek ellenere sajnalom is oket, es azokat meg jobban, akik veluk egyutt kenyszerulnek elni. Nagyon keves a jo cigany, barcsak tobb lenne.
2012. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Kittycica94 válasza:
Van néhány ember, aki olyan, hogy próbálja megváltoztatni a megváltoztathatatlant! Majd más nézete lesz ezeknek az embereknek, ha később a gyerekét egy cigány megtámadja, lehúzza, kirabolja stb. Nyilván nem avval van a gond ha valaki cigány, hanem ha cigány a mentalitása. De itt jön a gebasz, hogy általában a cigánynak cigány mentalitása is van. És attól lesz cigány mentalitása mert a felmenői "követendő" példát mutatnak neki. 10 éves korára a cigány gyerek már tudja, hogy kell svindliznie, ahhoz hogy ő jól járjon. Szeretnék végre olyat látni, hogy egy cigány ember nem úgy beszél mint egy buta tanulatlan proli. Szeretnék olyat látni hogy egy cigány lesegít egy idős embert a buszról. Vagy hogy elmegy tűzoltónak és bemegy az égő házba egy emberért hogy kimentse. Az ilyenek miért nem láthatóak sehol a médiában? Azért mert szinten ilyen nincs. Arra kódolják a nagyok a kis cigány gyerekeket, hogy neki jó legyen! Az, hogy kialakult egy sztereotípia, hogy a cigányok milyenek, ez nem véletlen, tettek érte az elmúlt pár száz évben. Miért nincs a cigányoknak egy saját országuk? Minden rassznak megvan a maga országa, a 2. vh után megalapították Izraelt, mert zsidóüldözés volt, stb stb. A cigányok miért ennyire életképtelenek hogy nem voltak képesek kétezer év alatt egy országot összehozni?
2012. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

tegnap 20 neger mellett setalva biztonsagban ereztem magam Parizs-ban

Pesten 3 cigany mellet csak ovatosan merek elmenni.... Miert is?!

2012. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!