A keresztényeknek nem azt kéne hinniük, hogy a föld lapos?
"Tehát, ha én teszem azt (mert evolúciónista professzor lennék), kitalálnék egy frissebb és jobbnak bizonyuló elméletet, amit tudósok tömkelege elfogadná, akkor te azt elhinnéd?"
Nem, mert nem hit kérdése. Ha a tudomány elfogadná, akkor valószínűleg én is mint kívülálló elfogadnám az elméletet.
De a tudomány nem hit, még mindig nem érted.
"Tehát szerinted, az jó, ha egy embernek az állása (lehetséges és előfordúlt már ilyen) elúszik csak azért, mert a társai szétszedik, hogy ő mennyire, hülye és összetör lekileg (mert előfordúlnak ilyen emberek is, akik gyengébbek)."
Nem érted te ezt. Ha egy tudós egy forradalmian új ötlettel áll elő, akkor fel van készülve a kritikára, amely az ő érdeke is. Mert ha tévedett, léphet tovább. A kritika megerősíti a helyes elméletet.
Csak a dogmákat követők viszolyognak a kritikától.
"Ha nem hiszünk, nem jó, hanem rossz. Kárhozatra jutsz."
Vagy nem.
"Dehogy, majd meglepődik, amikor ott találja magát. :)"
Vagy te, ha nem ott találod magad amire számítottál.
Kedves HakapesziM!
A tudomány elfogadása is hiten múlik.
Addig,míg magam nem győződtem meg,egy adott kisérletsor lefolytatásával,s egyben a kísérlet eszközei hitelességében,addig csak kísérletező,és következtetéseket levonó"tudósok"szavában hiszek,vagy nem hiszek.
Ameddig nem folytattam le Arkhimédész kísérletét,adig csak hiszek,vagy nem hiszek törvényében.
A tudományban nagyon fontos a megismételhetőség. Ha egy jelenség működik, akkor mindig működik.
Tehát mondhatod te, hogy nem hiszel a gravitációban, de 100 kísérletből - leugrasz egy magas helyről - 100 alkalommal összetöröd magad. Ha hiszed, ha nem.
Ha egy áramkörbe kerül a tested, áramütést kapsz, ha hiszel benne, ha nem.
Az egy dolog, hogy mi laikusok nem értünk sok területhez, de mindenki számára ott van a lehetőség, hogy meggyőződjön egy - egy tudományos eredmény valódiságáról.
Ezek megismerhető, megtanulható stúdiumok.
Persze a tudomány még nem tud mindent, tovább kell kutatni a világunkat. A vallásnak és az ezotériának könnyű, ők már rég mindent tudnak.
Amellett nézz körül, napi szinten használod a tudomány eredményeit, itt van mindjárt pl. az internet.
Balinhun, szerintem te nem érted a tudomány lényegét. Ahogy azt sem, mennyiben különbözik a hit a tudástól.
Attól, hogy az emberek zöme nem ért a tudományokhoz, az még a hozzáértők számára valós tudás és megtapasztalás. Kísérletileg, esetleg matematikailag is igazolt elméletekről van szó, melyek elfogadásához nem hit kell, elég pusztán jól utánajárni a bizonyítékoknak. Isten létét igazolta már valaki? Vagy csak egy épeszű, józan ember is tapasztalta már meg a létét minden kétséget kizáróan? Nem mondhatni, ugye?
"Balinhun, szerintem te nem érted a tudomány lényegét. Ahogy azt sem, mennyiben különbözik a hit a tudástól.
Attól, hogy az emberek zöme nem ért a tudományokhoz, az még a hozzáértők számára valós tudás és megtapasztalás. Kísérletileg, esetleg matematikailag is igazolt elméletekről van szó, melyek elfogadásához nem hit kell, elég pusztán jól utánajárni a bizonyítékoknak. Isten létét igazolta már valaki? Vagy csak egy épeszű, józan ember is tapasztalta már meg a létét minden kétséget kizáróan? Nem mondhatni, ugye?"
Kérdeznék valamit kedves Ákos13, Nem kevés emberrel beszélnek a keresztények, és az ateisták sem kivételek! Egy átlag keresztény sokszor beszél arról, hogy Jézus még ma is él, és rád vár, vagy hogy Isten teremtette a Világot és az embert is. Foglalkoztok ti ezzel? Látszólag nem, mivel azt mondod, hogy eddig senki nem bizonyította a létét. Nos, de! Közbe megkérdezném még azt is, hogy rendben, sokak valóban nem értenek a tudományhoz, de vannak akik értenek, csak keresztények és inkább Istenhez vezetik az embereket, mitsem egy fogalomhoz. :) Az, hogy hit kérdése-e a tudomány. Mint mondtam: "Így van!" A tudományban is hinni kell, bárhogyanis próbáljátok megmagyarázni, hogy az más. Nem más. A tudomány is elhiszik az emberek és hiszik, hogy az úgy is van. A tudományban is hinni kell, bármilyen meglepő is ez számotokra. A HIT meggyőződést jelent, meggyőződés valaminek az igazáról, TI azt hiszitek, hogy a tudomány magában foglalja az igazságot és a valóságot is, tehát megvagytok győződve ennek igazáról. Hisztek tehát? Igen, a fogalom szószerinti értelmében hisztek vagyis van hitetek. :) A másik dolgot pedig Hakapeszinek mondanám: Valóban a Bibliában MINDEN benne van, levan írva és soha nem változik. :) Ezzel ellentétben úgy ahogyan az ezotérikusok is, úgy az ateisták is folyton folyvást változtatnak valamin, de ezt már leírtam neked. :)
"A tudományban is hinni kell"
Nem kell, és a tudomány el sem várja, hogy higgyenek benne.
"bárhogyanis próbáljátok megmagyarázni, hogy az más. Nem más. A tudomány is elhiszik az emberek és hiszik, hogy az úgy is van"
Nem hit kérdése. Ha egy tudományos eredmény igazolható - ezek közül te is számolatlanul sokat használsz az életed során - akkor az a meggyőződésünktől függetlenül is működik.
Előfordul hogy módosítani kell az elméleteken. Pl. kiderült, hogy a newtoni mechanika nem minden esetre alkalmazható, pl. nagyon kicsi és nagyon nagy objektumok esetében, akkor jöttek Einstein és mások akik lerakták az új elméleteket alapjait.
De ha a fejedre esik az alma, tehát hétköznapi mozgások során, Newton elméletei ugyanúgy igazak.
"A tudományban is hinni kell, bármilyen meglepő is ez számotokra."
Nem kell hinni. Miért kéne? Ne higgy pl. az Ohm törvényben vagy a Bernoulli - egyenletben, attól még a villamosság és az áramlástan köszöni jól van - te is nap mint nap használod mindkettőm eredményeit.
Egyebekben, ha holnap vagy jövőre, tudományos módszerekkel bebizonyítod Isten létét, akkor a tudomány kész azt tudományos tényként elfogadni.
A tudománynak nincsenek "elvei", hanem módszerei vannak, ezen módszerekkel kell leírni a világ egyes folyamatainak a működését és feltárni a törvényeit. Ha az derül ki, hogy egy isten van a fizikai törvények mögött, akkor a tudomány azt pókerarccal el fogja fogadni.
De még nem derült ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!