Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták mi a véleménye...

Kedves ateisták mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]

2016. okt. 10. 22:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj: ez olyan szinten zavaros, hogy értelmes ember el sem olvassa.

Ha 10-15 mondatban össze tudod foglalni a lényegét, akkor beszélhetünk róla. Ha nem, akkor valószínűleg nincs neki olyan.

2016. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Megpróbáltam átrágni magam rajta, csak azért, hogy véleményt alkothassak. Amit kihámoztam az egész hablatyból, hogy az istenhit létével kívánja bizonyítani isten létezését.
2016. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Még egyszer nekifutottam, de így sem lehet normálisan értelmezni. Arról ír, hogy az istenhit és az istenfogalom létezik, ezért létezik egy bizonyos RENDSZER - de ez egy csalóka kép. Az ember mindenben rendszert lát: ott is, ahol nincs. Bizonyos dolgokat jobban megértünk, ha rendszerbe foglaljuk, de ez nem jelenti azt, hogy ha TOVÁBB gondoljuk, akkor az a része is értelmes és hasznos lesz.

Ez az istenfogalomra is vonatkozik.

2016. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
98%

"azt az utolérhetetlen nagyságot, mely a vallásból - az istenhit és az isteniről való tudás kiterjedt rendszeréből - sugárzik, csupán a lelki fogyatékos nem képes felfogni."


Teccikérteni, aki nem vallásos, az fogyatékos. Erre csak annyit tudok mondani, hogy a tisztelt író egy beképzelt, valláskárosult nyomorék. Lent a kommenteknél lehet is látni ennek bizonyítékát: egy részletes, higgadt, racionális érvelésre személyeskedéssel reagált és gyáván megfutamodott a vita elől.

2016. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Mojjo ***** válasza:
98%
Nekiugrottam, de nem bírtam végigrágni magam rajta - ráadásul elég hamar kiderült, hogy csak a saját időmet rabolnám vele. Ez az iromány kérlek egy borzasztóan alakoskodó, modoroskodó, álintellektuális zagyvaság. Nem igazán érdemel sok szót.
2016. okt. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Mojjo ***** válasza:
98%

Beleolvastam még egyszer. Nem kellett volna. Kiderült ugyanis, hogy a blogger konkrétan nem tudja (!) mi az az ateizmus. Mivel pedig az ateizmusról akart írni (pontosabban azt ekézi fröcsögve a maga modoroskodó stílusában), ez eléggé ciki. Teljesen komolytalan. Mintha valaki a lovak etológiájáról írna, aztán kiderülne, hogy tulajdonképpen nem tudja, mi is az a ló, és összetéveszti a zsiráffal.


Ateista az, aki nem hisz Istenben/istenekben. Ennyi, nem több. Ez a világon semmit nem mond arra nézve, hogy mit is gondol a tudományokról (gondolhatja őket baromságnak), a humanizmusról, sőt arról sem, hogyan ítéli meg a vallásokat.


Csak egy példa a szövegből:

"Az ateizmus az esztétikai érzék csődje. Még ha feltételezzük is, hogy Isten tényleg puszta kitaláció csupán, ez mit sem von le a vallás értékéből: ez esetben a legnagyobb szellemi teljesítményről van szó, amit az ember valaha is elért, egy összehasonlíthatatlan remekműről, mely minden ellenvetést ajkára forraszt a valódi műértőnek. Ha a vallás hazugság, akkor a legzseniálisabb hazugság, amit valaha kitaláltak, és őszinte csodálattal tartozik neki az értelem."


Szegéns blogger azt hiszi, hogy az, hogy valaki ateista, azzal jár, hogy egy darab ürülékként tekint a vallásokra. Pedig egy ateista csodalhatja a vallásokat, mint az emberi kultúra részeit. Én is ezt teszem. Egy ateista tarthatja őket sok tekintetben zseniálisnak, szépnek stb stb. Hogy így látja-e őlet, vagy sem, annak semmi köze az ateizmushoz.


És ez csak egy példa volt. Először talán meg kéne ismerni azt, amit be akarunk sározni. Legalább alapszinten, hogy úgy nagyjából értsük miről szól. Itt még ez sem sikerült.

2016. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Mojjo ***** válasza:
98%

"Azért gyávák, mert nem ismerik be, hogy szívük mélyén valahol valójában hisznek Istenben, és tudomásuk van a transzcendens valóság létezéséről; mert mások előtt megtagadják azt, ami titkon szüntelen a folytatásra készteti őket; látens istenhívők ők"


Na ez, ez a csúcs. Kell ezt kommentelni? A bloggerünk olyan szinten szűklátókörű, hogy el sem tudja képzelni, fel sem tudja fogni, hogy vannak emberek, akik alapvetően máshogy látják a világot, mint ő. Azért ehhez nem semmi szellemi beszűkültség kell.


Azt hiszem, ennyi elég volt, több részletet én már nem rágok át, tegye, akinek van hozzá kedve és türelme. Tényleg csak az időmet vesztegettem. Bár igazából az ilyen uszító, gyűlölködő, alapvető dolgokat sem értő mentalitás megnyilvánulásai ellen fontos harcolni. Egy ilyen írással szemben a jóérzésű hívőknek ugyanúgy ki kell állni - ahogy én is kiállok a gyűlölködő, tudatlan ateista írásokkal szemben. Egyrészt azért, mert rájuk is rossz fényt vethet, és aligha képviseli az ő gondolataikat, érzéseiker másrészt azért, mert a szellemi környezetszennyezéssel és a lenézéssel, gyűlölettel szembeni harc független kell, hogy legyen az ember vallásától.

2016. okt. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
98%

"Még ha feltételezzük is, hogy Isten tényleg puszta kitaláció csupán, ez mit sem von le a vallás értékéből: ez esetben a legnagyobb szellemi teljesítményről van szó, amit az ember valaha is elért, egy összehasonlíthatatlan remekműről, mely minden ellenvetést ajkára forraszt a valódi műértőnek."


Ezek alapján a cikk írója gyakorlatilag állást foglal az mellett, hogy a már az ősidőkben (kábé egymillió (!!!) évvel ezelőtt) is létező vallásnál nagyobb szellemi teljesítményt azóta sem sikerült elérni. Háttőőő... Részemről no comment.

2016. okt. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

Elolvastam és rájöttem, hogy pont ideje lenne összefogdosni az összes ilyen vallási zavarodottat és kigyomlálni az agyukból a baromságaikat, mielőtt még túl sokan lesznek és ők kezdik el ezt csinálni velünk.


A Kádár-rendszernek annyi érdeme legalább volt, ha több nem is, hogy a gyerekeket megpróbálta a tudomány és a művelődés felé terelni és felszámolni a babonákat.

Így történt, hogy édesanyámat és a bátyját sokkal jobban vonzotta a sci-fi irodalom és a csillagászat, hiába próbálta nagyanyám rájuk erőszakolni a templommániáját.


Ezért soha nem lehetek eléggé hálás, mivel így egy értelmes anyukához tudtam megszületni.

2016. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

"így egy értelmes anyukához tudtam megszületni."

Elvileg ez a jövő.

Sajnos mindig vannak, akik vissza akarnak húzni a sötét középkorba... NAGYON NAGY baj, ha pl. magas pozícióban teszik ezt, általában haszonlesésből (lásd: birkákat könnyebb terelni).

2016. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!