Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én miért tiszteljem Isten...

Én miért tiszteljem Isten akaratát, ha ő sem tiszteli, támogatja semmiben az enyémet?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 15:28
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Kérdésed nagyon jó és aktuális. Szerintem igen sok ember feltette már magában.

Én is azt kérdezném, mint egy másik válaszoló: honnan tudod, hogy nem tiszteli, támogatja a te akaratodat? Én azt tapasztaltam, hogy - éppen a szabad akarat által, amit az embernek ajándékozott - igen is tiszteli minden ember akaratát. Az ő szeretete vágtelen, éppen ezért nem tesz keresztbe akkor sem, amikor előre látja a gondolataink, szavaink, cselekedeteimk és mulasztásaink számunkra fájdalmas, szenvedést hozó következményeit. Röviden: annyira tiszteli a gyermekei akaratát, hogy hagyja őket tévedni (is).

Persze ez az én véleményem, nem kell ezzel egyetérteni. De ezeket a gondolatokat tapasztalatból mondtam. S azt is feltételezem (ugyancsak tapasztalatból), hogy ha ilyen kérdés fogalmazódik meg benned, akkor sok lehet a fájdalom, szenvedés az életedben. Kérlek bocsáss meg, ha téves következtetéseket vontam le.

Ha gondolod, folytathatjuk magánlevelezésben. E-mail címem: zszalay@hr.astral.ro

Barátsággal: Zoli

2016. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Bocsáss meg, hogy a 101.-ként válaszolok, de engedd meg.


A kérdésed bizonyára a tapasztalataid szerint jogos. És hozzáteszem, ez természetes, hogy ezt így érzed és jó, hogy őszinte a kérdésed! Imcsizel dolgokért, de nem kapod meg. Nem térnék ki részletekre, csak a lényegre.


A tisztelni szó, annyit takar, hogy Valaki iránt nagyrabecsülést tanúsítasz, még akkor is, ha nem értesz vele egyet. A tisztelet a szeretet egyik kifejező eszköze. (Nem gondolkodtál el még azon, hogy a 10 parancsolatban a "TISZTELD apádat és anyádat" parancsolatra, miért nem "SZERESD" szót használ? Azért, mert ők, kik gondot viselnek rólad, abban érzik, h szereted, ha megadod a nekik járó tiszteletet (úgy beszélsz velük, róluk; úgy viselkedsz velük, úgy gondolsz rájuk), ezáltal azt fogják érezni, hogy szeretve vannak. Ők NEM robotok. És akkor már nem érintse őket a tisztelet, ha nem kapsz meg tőlük mindent, vagy amit akarsz? De, igenis érje őket akkor is.


Isten akarata az, hogy te hasonlóvá válj Hozzá (és most direkt nem a "szenté válj" kifejezést használtam). Tehát, Krisztus téged formálni akar, vmilyen módon. Ha nem tartod ezt a munkáját tiszteletbe, saját magadat sem tiszteled és becsülöd, értékeled épp annyira, hogy olyan emberré válj, amilyenné Ő formálni akar. Látod, az őszinteséged, az már egy jobban kiformált terület az életedben. De biztos van még olyan, amit átadhatnál neki. Tudom, ez nem egyszerű dolog...Sőt. Mindenesetre megéri. Ezt csak azért mondom, mert én is ezen dolgozom. Hagyom, meg teszek is azért, hogy Isten formáljon.


Én őszintén szólva badarságnak tartom, azt, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni. Nem gondolom!

Tény, hogy el lehet érni tiszteletet az embertársaid szemében azzal, h értékeljenek, annyira, h úgy bánjanak veled és úgy tekintsenek rád, ahogy az neked jár. És nem mondom, h ez rossz dolog lenne. DE Isten téged már alapjába véve azért tisztel, mert tiszteletben tartja a te döntéseidet. De vállald is azoknak következményét. Ez lehet jó is és rossz is. Tanácsként, csak még annyit, hogy olvass Timóteusról (Pál levele Timóteushoz), neve jelentése: Istentisztelő! Hátha tanulhatsz egy-két dolgot. :))


Sorry, hogy sokat írtam. Remélem érthető volt és hasznát veszed.


"„Harcold meg a hit nemes harcát, ragadd meg az örök életet, amelyre elhívattál, amelyről vallást tettél szép hitvallással sok tanú előtt." (I. Tim.)

2016. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:
2016. okt. 22. 17:44
 44/53 anonim ***** válasza:

Köszönöm a videót. Látom, szereted a rapper, úgyhogy gondoltam én is megosztok egyet. Szerintem tetszeni fog.


[link]

2016. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 ceri ***** válasza:
32%

" (Nem gondolkodtál el még azon, hogy a 10 parancsolatban a "TISZTELD apádat és anyádat" parancsolatra, miért nem "SZERESD" szót használ? "


Te pedig nem gondolkodtál el még azon, hogy a tórában a szeretet fogalma szinte ismeretlen? Ami persze nem is csoda, hiszen az egy, a környező -többnyire megelőző- kultúrákból, a zsidó népléleknek megfelelő tanok átvétele. Isten nem egyenlő JHVH-val !!!! Ő a zsidók gonosz, büntető, gyűlölködő istene, akit Jézus is a "ti atyátok"-ként fogalmaz meg mikor a zsidókhoz szól. Vagyis elhatárolódik tőle és egészen más szellemiséget tanít annak a népnek -Persze meg is kapja érte a "jutalmát".

2016. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

Chrisful!

Nekem ilyen vegtermeket ne kuldjel,ez nem rap ez egy tingli tangli..es amit kuldtem az igazsag,nem egy reapp!!

2016. okt. 23. 10:02
 47/53 anonim ***** válasza:
32%
Valóban nem vagytok egy súlycsoportban. Mert, Te létezel, ő pedig nem(!)
2016. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Oh Kérdező.


Ez most fájt. Te küldhetsz nekem videót, én nem küldhetek neked? Hogy van ez? Én tiszteljem, becsüljem, a tiéd, te meg rögtön megcsúfolod az enyém, ha valami nem tetszik.

2016. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Biblia :Ésaiás próféta könyve 59. rész 1-2 vers.

Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;

Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orczáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott

2016. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Te csak tűrj, áld a csapásokat, ne feledd: minél jobban ver az isten, annál jobban szeret :) A túlvilágon majd elnyered méltó jutalmadat... Vagy nem.. :)

De ha még időben észbe kapsz és áttérsz mohamedán hitre, 40 szűzlány fog majd kényeztetni (persze ez csak akkor működik, ha pasi vagy...)

(Azért minden baromságot nem kell ám elhinni!!)

2016. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!