Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én miért tiszteljem Isten...

Én miért tiszteljem Isten akaratát, ha ő sem tiszteli, támogatja semmiben az enyémet?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 15:28
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
91%
Mert finoman szólva nem vagytok egy súlycsoportban.
2016. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy az 1-es mondta. Egy diktátor ellen nincs mit tenni - be kell hódolni, vagy meg kell dönteni, szó sincs kölcsönös tiszteletről.
2016. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
44%

Miből gondolod, hogy nem tiszteli? Pontosan hogy tiszteli, ezért tudnak az emberek kicseszni egymással.

Veled azért van kicseszve, mert a másik ember így akarja, a másik emberrel meg azért van kicseszve mert te valami olyasmit akarsz, ami neki keresztbe tesz.

2016. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
57%

Hát ez jó. :(


Tudod kedves Barátom, először is neked kell az első lépést megtenni felé, és nem fordítva.

Sok áldozatot hozott az emberekért, s még mindig az emberek követelőznek, de Isten egyetlen kérését sem veszik tudomásul.


A tiszteletet pedig ki kell érdemelni, nem kikövetelni kell.

Isten pedig hűséges, és kedves támogatásra kész azokkal, akik Ők is így viszonyulnak hozzá.


Vajon, személy szerint, milyen áldozatot hoztál azért, hogy bizonyítsd, tiszteled és szereted, Őt, és kész vagy alázatosan együtt működni vele?

2016. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

"A tiszteletet pedig ki kell érdemelni, nem kikövetelni kell.

Isten pedig hűséges, és kedves támogatásra kész azokkal, akik Ők is így viszonyulnak hozzá. "


Na pontosan ezt mondom én is Istennel szembe..a tiszteletet kikene erdemelnie..nem elvárni,sajnos az én tiszteletemet semmivel nem vívta ki akárhogy is viszonyultam hozzá,márpedig az életemről és a hozzá fűzödő viszonyomrol az ég világon semmit nem tudsz kedves utolsó!!

Ahogy azt sem én mennyi és milyen áldozatokat hoztam,és mennyit,és hányszor kezdeményeztem... még mielött itt osztanád az észt!

2016. okt. 16. 17:17
 6/53 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban,hogy egymás életét,környezetét,törekvéseit nem ismerhetjük,így még véleményt formálni is teljesen felesleges...
2016. okt. 16. 17:19
 7/53 anonim ***** válasza:
33%

"Na pontosan ezt mondom én is Istennel szembe..a tiszteletet kikene erdemelnie..nem elvárni,sajnos az én tiszteletemet semmivel nem vívta ki"


Hidd el, Istennek az nem fáj, hogy te épp be vagy rá rágva. Te kattogsz ezen a témán, őt - legalábbis emberi értelemben - nem különösebben izgatja. Úgyhogy döntsd el, megéri-e.

2016. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Vettem észre,hogy izgatja,nem különösebben izgatja bármi is..nem izgat különösebben,csak mint kérdést tettem fel!
2016. okt. 16. 17:31
 9/53 anonim ***** válasza:

"Maradjunk annyiban,hogy egymás életét,környezetét,törekvéseit nem ismerhetjük,így még véleményt formálni is teljesen felesleges..."


Ha te nem ismered mások életét, az a te szegénységi bizonyítványod.

Attól függetlenül a másik embernek is van élete, és a te életed is sokban függ mások életétől.


A pékeknek azért kell éjszakai műszakban dolgozniuk, hogy neked legyen friss kakaóscsigád reggelire. Akár tudsz róla, hogy mikor dolgoznak a pékek, akár nem. És ha egyszer sztrájkolnak a pékek, neked nem lesz kakaóscsigád, ha meg a vasutasok sztrájkolnak, akkor emberek tízezrei nem jutnak el a munkahelyükre.


Mondd csak, hány éves vagy, hogy ezt neked külön el kell magyarázni?

2016. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

#17:39



"Ha te nem ismered mások életét, az a te szegénységi bizonyítványod.

Attól függetlenül a másik embernek is van élete, és a te életed is sokban függ mások életétől. "


Ki beszélt arról,hogy engem mások élete nem érdekel??El vagy tévedve...arról volt szó,hogy felesleges ítélkezni mások életét nem ismerve..legalább próbálj értelmezni,ha feltétlenül úgy érzed,neked hozzá..(bele) kell szólnod...

A pékek meg végképp nem értem mit keresnek itt..ezt a munka kategoriába szántad szerintem!

2016. okt. 16. 17:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!