Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én miért tiszteljem Isten...

Én miért tiszteljem Isten akaratát, ha ő sem tiszteli, támogatja semmiben az enyémet?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 15:28
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Irén20

"Akkor egyáltalán minek tetted fel ezt a kérdést? Egyébként azért mert egyelőre nem észleled az "érdeklődését", nem jelenti azt, hogy valamikor a jövőben nem fogod, és esetleg akkor jössz rá, hogy úgy volt jó. Én már jártam így."


Azért tettem fel akérdést mert kìvàncsi vagyok,màsok érzéseire,de attòl még senki nem ismeri a màsikàt,hogy bàrmilyen elôjoggal,ismeret nélkül véleménytformàlhat,plàne nem tudatlanul személyeskedve...és mert ez a kérdések helye,azert...


Chrisful

"Azért jó tisztelni Isten akaratát , mert az lenne nekünk a legjobb. Isten tökéletes és mindenkinek jót akar. Mindenből jót akar kihozni. "


Én egyàtalàn nem ezt tapasztaktam,és nem ezt tapasztaloma a vilagot nézve sem..bàrmennyire tiszteled,vagy nem tiszteled a helyzeteken,a körülményeken ez mitsem valtoztat..és nekem semmivel nem jobb az életem se vele se nélküle,ha létezik Isten ahogy egyszer màr valaki mondta,csak a sajat akaratat ervényesiti mindenen keresztül,senkit és semmit nem kìmélve,mert az Isteni tervnél nincs erôsebb,magànàl az Istennél sem,ìgy teljesen mindegy hogy miként allunk,tekintünk a dolgokra,az életre,rà,nem mérvadò neki,semmit nem jelentesz se te se a gondolataid,akaratod...

2016. okt. 18. 15:55
 32/53 A kérdező kommentje:
Jah és abban kételkedem,hogy majd a kozel vagy tavoli jövôben vàltozàs lesz,ez egy üres szöveg,egy elhintés,olyan mondok valamit,hogy kicsit jobb legyen..miközben mindenki pontosan tudja,hogy ami eddig nem vàltozott az nem fog ezutàn sem..ezzel tulajdonképpen nincs kimondva az igazsàg,de lezàrni sem merik a valòsagot,mert félnek szembesülni vele!
2016. okt. 18. 16:04
 33/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Isten valóban sok mindent eltűr, ami a világon történik. És valóban vannak olyan álmaink amik soha nem válhatnak valóra itt a Földön. De ez nem azt jelenti, hogy akkor most csüggedjünk el és kezdjünk kételkedni Isten jóakaratában. Én legalábbis nem adom föl hitem. És hiszem , hogy ha hiszek Isten ben akkor sok-sok álmom valóra válik.

Én mint egy parányi alkotása hiszem hogy mindent tud . És mindent helyre fog rakni egy nap. Nem kérdőjelezem meg őt, hiszen ő még a Fiát Jézust is feláldozta, hogy megmentsen engem. Ezeknek valamilyen magasszintű igazságtartalom miatt meg kellett történniük.

2016. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Akkor elj boldogan a hazug,kepmutato vilàgodban,nekem megfelel a realitàs...nem vagyunk egyformàk...
2016. okt. 18. 20:46
 35/53 anonim ***** válasza:
Oh nem barátom , ha a vallásos, képmutató hitre gondolsz akkor én sem aszerint akarok élni. Hanem csak a Teremtő Istennek a hite szerint, amely őszinte , gyermeki hit, Krisztusi elszántsággal van övezve. Ez a sok vallás csak csűri csavarja a Bibliát, azért sincsenek összhangban egymással. Ha igazán hinnének Istenben, akkor megkeresnék őt és vele élnének , aminek volna is látszata, mert az Isten természetfölötti. Dehát sajnos nekik elég az erőlködés. Persze vannak őszintén hívő gyülekezetek, csoportok is. De ők nem vallásosak, hanem igazán hívők.
2016. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
35%

"Én miért tiszteljem Isten akaratát, ha ő sem tiszteli, támogatja semmiben az enyémet?" - kérdezte Hitler, majd aláírta a zsidók kivégzésének parancsát.


Ah, még egy akarat-ego-bajnok. Azt gondolod, hogy jogod van azt akarni, amit csak kigondolsz. Ugyanezt hiszik a gyilkosok, a pedofilok, a házasságtörők, az irigyek, a gonoszok és a többi.

És nekem ne is válaszolj, mert nem nézek ide többet vissza, ez is tucat kérdés, ahol hisztériás ego az úr.

2016. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

Alias!


"Ah, még egy akarat-ego-bajnok. Azt gondolod, hogy jogod van azt akarni, amit csak kigondolsz. Ugyanezt hiszik a gyilkosok, a pedofilok, a házasságtörők, az irigyek, a gonoszok és a többi.

És nekem ne is válaszolj, mert nem nézek ide többet vissza, ez is tucat kérdés, ahol hisztériás ego az úr."


Ha màr vetted faradsàgot,hogy betévedtél,hadd valaszoljak,az illem csak meg kìvanja..ha meg nem érdekel a vàlasz,akkor miért reagàltàl?Mi bajod az akarattal?Mindenkinek van akarata,ahogy neked is,akkor most mindenki egoista?Nem gondolnàm...a kérdésembe semmi egoista megnyilvànulas nincs,esetleg a te a indulatos reakciod figyelemfelkeltôbb mint az én altalànis kérdésem!Kissé el vagy tévedve,az akarat nem féltetlen jàr bûncselekmennyel,negativ gondolatokkal,aki ennyit lat belôle azzal komoly bajok vannak,ezek szerint neked ennyit jelent az akarazkerdes..szamomra letezik jo szolgalatot tevo akarat is,ami hasznos,es elorrbb viszi az embert...sajnalom,hogy Istennek mit sem ernek ezek...es teged is csak sajnalni tudlak,ha neked ezek jelentik az akaratot..


Chrisful!

Senki sem beszelt a vallasrol,vallasrol nem tettem emlitest,en a te Istenedrôl beszelék...aki azokat a szavakat hasznalja mint,gyermeki,meg hit,az nagyon naiv es megrekedt a gyerek szintjen,vagy egy elvont vilagban van,mint a drogosak,nincsennek tudataban a dolgoknak,nem latnaka szemuktôl,atmostak az agyàt...a helyzeteken,körülményeken nem vàltoztat kar ide bàrmilyen hit,aki hisz,az nem mer szembenézni a vilàggal,csak keres valami kapaszkodót,miközben az Istene àtnéz rajta..és ha létezik az Istened nem hagyna hogy masok dontéseinek kovetkezményeit artatlanul viselje barki is egesz életében,ez megcsak nem is sors,életut,ez pusztàn egy felsobbrendu dontes amit nemtorpedozhatsz meg,a jo emberek hordozzak masok hibait,gondjait,donteseit,azok akik erejukon felul probalnak elni,es ezenfelul a problemak is ezeket az embereket talalja meg,Istenek nyoma sincs..hit ide,hit oda...hala id,hala oda..eze az egesz nem er semmit,aki megerdemelne a problemas,nehez eletet az mind jol el,megussza a bunozest is,makk egeszseges,nincsennek terhei,gyakorlatilag barki elpusztithat bamrit,barkit,akar egy ember egy vilagot..mert szabad avasar..na nem is folytatom kar ide a szo is..aki elfogult az ugyis csak magat ismetli...

2016. okt. 19. 17:11
 38/53 A kérdező kommentje:

"hiszem , hogy ha hiszek Isten ben akkor sok-sok álmom valóra válik.

Én mint egy parányi alkotása hiszem hogy mindent tud . És mindent helyre fog rakni egy nap. "


Csak egyszer nehogy csalodj a hitedben,a hitnek semmi koze a almokhoz..aki ebbe bizik az koppani fog...a helyre rakasrol annyit,hogy vannak dolgok az életbe amiket soha nem lehet helyrehozni...orokke nyoma lesz,kovetkezmenye ha nem is az emlekeztben,de a lelek nem felejt soha,es annak nyomai mindig kovetik,nem felejti az igazsagtalansagot,es annak minden nyomat sem...meg megbocsatas utjan sem,de a lelek nem kepes megbocsatani egy dontesre,ennel joval bonyolultabb a lelek...

2016. okt. 19. 17:25
 39/53 anonim ***** válasza:

Csak gondold egyszer végig.

Ha van Isten és egy isteni terv egy isteni akarattal,miből gondolod,hogy az a sajátod?

Bármennyire is tagadják,de akkor az egész dolog determinált és pont.

Nincs saját akaratod.

Ha mégis van,akkor nincs isteni előre tervezettség (ergo nem látja előre mit cselekszel,tehát nem mindenható,szóval akkor meg tök mindegy mit csinálsz,az a saját főztöd...).

Egyszerűen nincs mit/kit tisztelni,mert ha lenne mit/kit,az ellent mondana a ráruházott tulajdonságoknak.

2016. okt. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Sajnálom tisztelt Kérdező felebarátom, hogy a hitetlenség felé hajlasz. Pedig ez élet neked is egy választás , hogy az Isten gyermeki hitét választod-e amely egyébként bölcs, elszánt, öszinte hit vagy az ördög hitetlenségét. A természetfölötti pedig bizony ám valóság nem véletlen voltak régen is, és vannak ma is megszállottak. Az Istent is meg lehet sőt kéne állandóan tapasztalni természetfölötti módon, ha teljes, szabad életet akarunk élni. De ez a mi döntésünk. Mi dönthetjük el, hogy jó-e nekünk az az életmód amiben vagyunk. A bűnök, a hitetlenség, stb. És persze ezekért van felelősség, van következménye. És mi dönthetjük el azt is, hogy Istent keressük, mert ez így nem jó nekünk. Ez így, kevés hiányos, tökéletlen, ezért Istenhez fordulunk és elkezdjük keresni a jelenlétét. Úgyhogy e kettő között kell választanunk. Nem vallások között hanem e két ellentétes irány között. A Teremtő hite és az ördög hitetlensége között. Szomorú de az információhiányok sem mentek fel felelősségünk alól. Úgyhogy kívánom neked, hogy higgy és lásd a láthatatlan Istent, hogy a végén fizikailag is láthassák őt, és hogy ezen a világon is jó vagyis a legjobb életed legyen, amelyet Isten is szeretne neked adni.
2016. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!