Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én miért tiszteljem Isten...

Én miért tiszteljem Isten akaratát, ha ő sem tiszteli, támogatja semmiben az enyémet?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 15:28
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:

Mi történne akkor, ha te szeretnél valakit és percről-percre, napról-napra te tartanád életben; az űtőerén tartanád a kezedet csendben, mert tőled függne az élete; és ez a valaki azt mondaná nyíltan mások előtt, hogy te nem teszel érte semmit és téged semmi nem érdekel, te nem is létezel, s ha létezel is, biztos nem vagy jó? Ugyan7gy rátennéd és odaadnád az életed és mindent ami a legfontosabb, egyszer és mindenkorra és szenvednél érte, csak hogy esélye legyen megmenekülni? Vagy gyorsan megváltoznának az érzelmeid irányába, mert azt tapasztaltad, hogy ez a valaki nem becsüli igazán sokra azt, amit megköszönhetne, s csak a haragját zúdítja rád, mert nem tetszik neki, hogy nem adsz többet és többet, akkor amikor ő akarja és követeli?

Szerintem az ilyen attitűddel élő embernek, körülbelül ilyen kapcsolata van az Istennel éppen. Őszintén te is éltetnél valakit, tovább szőve a szerelmes terveit vele kapcsolatban, miközben ő hálából beléd rúg?


Akkor hogy is van ez most; vajon ki és hányadán áll a másik tiszteletben tartásával és a másik megbecsülésével?

2016. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
56%

"Mi történne akkor, ha te szeretnél valakit és percről-percre, napról-napra te tartanád életben; az űtőerén tartanád a kezedet csendben, mert tőled függne az élete"


Kihagytad azzal, hogy ezt önző szándékkal teszi, és kifejezetten megköveteli, hogy te cserébe istenítsd őt és mindenben legyél csicskása. Itt csap át a jótett zsarolásba.

2016. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:
Utolsónak teljesen igaza van,hozzáteszem még,hogy én nem kértem,hogy éltessen,pláne nem úgy hogy közben átnéz rajtam és az én lényemen,éleemen,sorsomon,úgy hogy megcsak nem is rolam szolnak...az miféle megmentés hogy így megmentem,úgy meg csontá éheztetem...a szeretet és tisztelet nem kiharcolással működik,és nem meggyőzésből,én több esélyt adtam mint amennyit kaptam az életemben..sem lelkileg sem fizikailag nem tudok fejlődni...naprol napra sorvad atestem alelkem..es mara mar nem bírom,pedig minden lehetőség ami adódott bantran mondhatom megragadtam
2016. okt. 16. 19:27
 14/53 anonim ***** válasza:
40%

Miért tiszteld?

Az ERŐ JOGÁN.

Azért, mert különben úgy megbüntet, hogy arról koldulsz.

Érthető?


Amúgy miért akarsz közeledni ehhez az istenhez? Kell ő neked?

2016. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
36%

"sajnos az én tiszteletemet semmivel nem vívta ki akárhogy is viszonyultam hozzá,"


"a szeretet és tisztelet nem kiharcolással működik,és nem meggyőzésből,"


Tehát az első problémád Istennel, amiről beszélsz, az az, hogy Isten nem győzött meg téged, hogy tiszteld, és bármennyi aprót is dobtál az automatába, aminek Istent nézted, ő nem adott neked sport szeletet, amivel "kiharcolhatta" volna a tiszteletedet, ha tényleg érdekli.


A második problémád pedig az, hogy Isten szerinted egy zsarnok, aki ki akarja erőszakolni a tiszteletedet, a szeretetedet, meggyőzéssel és kényszerrel kiharcolva azt; vagyis nem tisztel téged...


Akkor most van az Istenen sapka, vagy nincs rajta sapka? Vagy tők mindegy, mert te neked most éppen lázadni támadt kedved, meg hisztériázni?

Apropó, ez a te tiszteleted kifejezése? Vagy az a sok-sok áldozat volt az, amiről listát készítettél, ami mind-mind nagyobb, mint a létezés, amit Isten az embernek ajándékozott?

És mit akarsz ezzel elérni? Kikényszeríteni a tiszteletet (ami cs7nya dolog szerinted), mert az üditóital automatás módszer nem vált be? Az a meggyőzés volt ugye (ami megint csak csúnya dolog is közben ugyanakkor szerinted...), az eddigi fázis, hogy azért talán mégis érdemes volna téged látványosabban tisztelnie az Istennek?!

2016. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
42%
Az az igazság, hogy az Isten éppen mert törődik veled, ezért éppen tanít téged. Ahogy bármelyik normális és valamire való pedagógus is tenné; vagy szülő. Hogy összeomoljon az a hited, amit az általad gyártott, manipulálható, meg szakállas bácsi, üditőautomata, meg a bosszúálló kis istenkéidbe vetettél. Hogy közelebb kerülhess a valódi teremtő Istenhez, amikor kinövöd ezt a rugdalózó kort és alkalmassá válsz rá...
2016. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

54%-os!

"Tehát az első problémád Istennel, amiről beszélsz, az az, hogy Isten nem győzött meg téged, hogy tiszteld, és bármennyi aprót is dobtál az automatába, aminek Istent nézted, ő nem adott neked sport szeletet, amivel "kiharcolhatta" volna a tiszteletedet, ha tényleg érdekli.


A második problémád pedig az, hogy Isten szerinted egy zsarnok, aki ki akarja erőszakolni a tiszteletedet, a szeretetedet, meggyőzéssel és kényszerrel kiharcolva azt; vagyis nem tisztel téged... "


Tévedésben vagy ,hogy én bármit is elvárnék,vagyis de mégis..aki hangoztatja hogy így szeret,úgy szeret,de mögötte nincs tartalom,se tettek,pont azzal szembe amit hírdet,hogy az igaz szeretet cselekvő..azaz ha már magat álitja be szeretőnek..es ezt akarja tanítani,leginkabb hitelesnek kéne lennie...es ebbe meg elvárás sincs..állítani báeki bármit állithat,ha én személyesen nem éltem át,nem tapasztaltam...továbbá úgy gondolom,ha elvárásként tekintünk rá,ő maga mondta,hogy az apa sem kígyot ad a fiának az enni kér..tehát a saját szavának mond ellent,vagyis a te szavadnak egyben..mert ha bízok valakiben és függök tőle,miértne várnám el ha még szeret is állitólag,az alapvető! létjogokat...felelős vagyok azért,és annak a sorsáért akit megalkotok,ahogy felelős egy szülő a gyermeke jövőjéért és épségért...sport szeletről,automatarol,zsarnoksagrol nem volt szo egyiket sem emlitettem...viszont ha már a zsarnoksagot említed,az elvarás mennyire zsarnoki?,mert inkabb ő az aki elvár tőlünk,mint forditva,vagy mint egy kapcsolat ez is kölcsönös függő viszony,és bizonyár az Isten nem függ senkitől..tehát az én imádatom nem teszi őt kevesebbé ..Ha én nem kérek semmit,ő akkor kér tőlem,tehat akkor most ki is vár el valamit?

2016. okt. 16. 22:06
 18/53 A kérdező kommentje:
Én nem követelek tiszteletet,és nem lázadás az hogy helyére tennem a dolgokat,de nem is állitottam hogy en vagyok a szeretet,a feny,pláne nem közömbösen!És ahogy mar emlittem a sajat életem,és egy aldozat hozatal még nem jelent szamomra szeretet bizonyitast..pont azert mert ha ismerne a teremtmenyeit,ismerne a igenyeit,a let meg az az ajandek ami oromet okoz,nem szenvedest es kinlodast remenytelenul,milyen ajandek az ami robban a kepedbe?
2016. okt. 16. 22:15
 19/53 A kérdező kommentje:
Azaz érzésem Istennek halvány kisegitő fogalma sincs a valódi szeretetről!Megnyerni embereket így sosem fog,akinek van egy szemernyi érzése az pontosan tudja ezt!
2016. okt. 16. 22:22
 20/53 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell tisztelned Isten akaratát.

Én sem tisztelem. Mit tiszteljek rajta?

2016. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!