Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én miért tiszteljem Isten...

Én miért tiszteljem Isten akaratát, ha ő sem tiszteli, támogatja semmiben az enyémet?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 15:28
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szeretném megkérdezni, hogy ki várja el tőled, hogy tiszteljed Isten akaratát?

Miből vontad le azt a következtetést, hogy Isten nem tiszteli, támogatja semmiben a te akaratodat?


Üdv. Péter

2016. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
0%
"Ha nem tudsz hálás lenni azért, amit Isten adott neked, akkor nézz körül a világban, és légy hálás azért, amitől megvédett."
2016. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
61%
"Ha valaki tökönrúgott, háromszor pofánvert és utána kést mártott a gyomrodba, örülj, hogy nem vágta le a kezedet vagy nem vakított meg."
2016. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 MetalWolfie válasza:
Tudod.. Én is éreztem valami ilyesmit.. Hogy miért kellene hinnem benne stb. De elfogadtam hogy van valami felsőbb hatalom ami irányíthatja az életem.. Bárhogy is alakul az egész kis nyomorult életem mindig mosolyogni fogok mert az életem is egy tiszta vicc.. Létezésem okát se tudom de tudom hogy a létezésemnek van valami célja és Istennek van terve velem.. És mindezek ellenére nem vagyok teljesen hívő.. Néha (hetente olyan 2-3x)szoktam hozzá imádkozni.. Viszont én nem kérek semmit se cserébe.. Nekem nem kell semmi.. Így is boldog vagyok.. Akkor mi kell még? (talán barátnő de lehet hogy az is csak nyűg lenne)és kedves Kérdező.. És gondolj csak bele hogy eddig mit adott neked Isten? Van családod (feleség/férj, gyerekek, szülők stb.)? Esetleg kicsit vagyonosabb vagy? Vagy esetleg megáldott valamilyen képességgel? Gondolkozz el ezen! ;)
2016. okt. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 MartinovHardware válasza:
75%
Azért, mert ugyanolyan kitalált mesefigura, mint a mikulás, vagy batman. Elég rémisztő is, hogy még mindig ilyen sok buta és hiszékeny ember van, akik bármit elhisznek. Mára az oktatásnak és a tudományoknak teljesen fel kellett volna számolnia ezeket a buta vallásokat...
2016. okt. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 harminezer oxigén ***** válasza:
79%

Hali.


Ha van egy képzeletbeli barátom akkor, őrült vagyok. Ha többeknek ugyanaz a képzeletbeli barátja, az már vallás.


Az azért már elég ciki hogy, még a képzeletbeli barátodat sem érdekled.

2016. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim válasza:
Akkor egyáltalán minek tetted fel ezt a kérdést? Egyébként azért mert egyelőre nem észleled az "érdeklődését", nem jelenti azt, hogy valamikor a jövőben nem fogod, és esetleg akkor jössz rá, hogy úgy volt jó. Én már jártam így.
2016. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim válasza:

Az előbb kimaradt, hogy mire reagáltam.

Maradjunk annyiban,hogy egymás életét,környezetét,törekvéseit nem ismerhetjük,így még véleményt formálni is teljesen felesleges...

2016. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 ceri ***** válasza:
Miért tisztelné a mindenség a törvényt be nem tartót? Ennek ellenére szabad akaratot adott neked is. Olyan baromságokat követhetsz el amit csak nem szégyellsz. Az más dolog ha el is követed ezeket -mondjuk belenyúlsz a gázlángba, vagy kiugrassz az emeletről- akkor ezeknek a következményeit neked kell viselni. De ez isten nélkül is így van. Teljesen mindegy, hogy a törvényeket Isten alkotta-e vagy a semmi.
2016. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Azért jó tisztelni Isten akaratát , mert az lenne nekünk a legjobb. Isten tökéletes és mindenkinek jót akar. Mindenből jót akar kihozni.

Mi nem vagyunk tökéletesek , vagyis hibátlanok. Ezért nem mindig tudhatjuk, hogy nekünk, vagy másnak mi lenne a leghasznosabb. Az érzékeink és gondolataink meg tudnak téveszteni minket.


- Isten nagyon is tiszteli a mi akaratunkat, ezért haggya, hogy szabadon válasszunk, döntsünk ő és a világ követése között. Lehet, hogy nem támogatja az akaratod, mert még nincs itt az ideje. Szerintem azt szeretné, hogy először elkezdd hinni, hogy ő jót akar neked és a fontossági sorrendedet akarja helyreállítani.

2016. okt. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!