Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A teisták miért nem tudnak...

A teisták miért nem tudnak érvelni?

Figyelt kérdés
Képtelenek logikai úton magyarázni valamit, azért általánosítok, mert egy kivétellel sem találkoztam még, várom a jelentkezőket.
2010. ápr. 20. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
92%

azt hiszem félreértettél, azért beszéltem egyes szám második személyben, mert Te tettél fel kérdést, én pedig viszonkérdéssel válaszoltam, belefonva egy kis elgondolkodtató dolgot, ami logikusan van felépítve, hogy láthass más szemszögből is.

magamat tudom idézni.

"Ha gondolkoznál egy kicsit logikusan, tudhatnád, hogy addig, amíg valaki le van ragadva a materializmusnál, azaz a kézzel foghatónál, soha nem fogja az "Isteni" kérdést megérteni, és az mellett szóló érveket sem. De ezen lehet változtatni, elengedni egy kis időre a földi "javakat", hogy tisztábban láthassunk, csak próba gyanánt, nem kell örökre, vissza lehet menni utána arra az oldalra."

próbáld meg úgy felfogni egy kicsit a dolgot, hogy nem az anyag az első, hanem az elme, és le fog tisztulni nagyon sok minden benned, sőt ha okos ember vagy, márpedig annak tűnsz, fel sem fog merülni benned több kérdés e témával kapcsolatban, sőt vitázni sem a "teistákkal" fogsz, hanem az ellenkezőjével. van egy eszme, mentalizmus a neve, olvass bele, ha érvek érdekelnek. Tudományt és vallást von össze e téma.

és szeretnék elnézést kérni, de véletlenül sem ócsárolni akartalak, csupán így próbálom elérni, hogy mélyebben elgondolkodj ezen, és megpróbálj túlmenni azon, amit "érzékelsz". Nem írtam semmi sértőt rád nézve szerintem, csak egy gondolatmenetet vezettem elő.

az pedig hogy általános műveltség, hagyjuk szerintem, mert még midig ugyanott vagyunk, ha a materializmus ellenkezőjét tanítanák az iskolában, attól függetlenül nem biztos, hogy az lenne a való igazság. a mostani tudomány elég alacsony szinten van ahhoz, hogy bármit is megértsen az univerzumban, csak töredékével kapcsolatban vannak elméletek, de ezek csak részigazságok, ami nem teljes sohasem. írod, hogy majd elér egy olyan szintet, amikor több mindent tud majd érzékelni az ember. de szerintem ehhez előbb az "anyaghoz" való kötődést kell feloldani teljesen, hogy ez megtörténjen, hogy "túlláthassunk". Nem te vagy bezárva a testedbe, hanem a tested van bezárva az elmédbe.

és nem azt kérdeztem mi a tömeg, hanem azt, hogy honnan van.

üdv :)

2010. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
Vki írta, de kiegészítem: attól, hogy tudjuk, hogy mindenre van logikus magyarázat, attól még nem biztos, hogy ismerjük is azt
2010. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem tudod a nyelveken beszélés jelentését. Nézz utána légyszíves, nincs kedvem leírni. Egyébként a hitet nem kell magyarázni. A hívőt ezért hívják hívőnek, nem pedig tapasztalónak. A TUDósnak viszont kötelessége bizonyítani, hiszen ő az, aki azt állítja magáról, hogy TUD.
2010. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
Na látod, egyébként erről van szó. Ha én mondom nem hiszed el, ha egy orvos mondja azt sem ha több orvos mondja azt sem, akkor mit akarsz? Nem hiteles a Reality TV, mert? Neked ki lenne hiteles? Egy csomó orvos nyilatkozza az interneten, hogy nincs magyarázat a halálk. élményekre, miután született vakok is látnak a klin. halálukban, ami megmondták, hogy elvileg lehetetlen.
2010. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
20:09 Ha nem is ismered, akkor honnan tudod, hogy van?
2010. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 A kérdező kommentje:

18:45 : nincs lélek. Hová tűnik a lélek, ha különböző agyi központokat stimulálunk? Ugyanis teljesen el lehet érni, hogy a páciensnek ne legyen lelkiismeret furdalása . Vagy a lobotomizálásnál például... Egy ilyen műtét után nem igazán mondod egy emberre, hogy van lelke, csupán egy boilógiai gép, ezek szerint a frontális lebenyben van a lélek? Nem hiszem, mivel hasonló erdeményeink vannak más agyiközpontokkal. a Tudomány már kezdi cáfolgatni a lélek létezését. ( már meg van magyarázva például az a kellemetlen érzés is mikor "összetörik az ember szíve" biokémiai folyamatokkal.) A lélek fogalmára az embernek azért volt szüksége, mert társas lény, növeli az empátia érzését, biztosítja az összetartozást stb.


18:55: Nem kevés igazság van abban amit mondasz de ez a rész " Egyértelműen ésszerű hinni más emberek létezésében, akkor hát miért nem áll ugyanez a teizmusra?" nem tartozik közéjük. Egyértelműen hiszel benne mivel tudatában vagy, hogy rajtad kívül még 6,8 milliárd másik ember él a bolygón. Olvastad már Well Vakok országát? Több generáción keresztül vakságban élő emberek számára már abszolút nem volt evidens, hogy mi van a természetes határaikon túl és hogy léteznek más emberek. Te magad sem tarod annyira hihetőnek a földönkívülieket létezését mivel nincs rá példa, de még valószínűtlenebbnek tartjuk Nessi létét mivel arra még kevesebb volta a példa, hogy látták volna és legvalószínűtlenebbnek tartod egy olyan lény létét amiről soha nem is hallottál még, mivel nem ismered.... Tehát egy nem bizonyított akármi létében való vak hit nem olyan nyilvánvaló számomra, hogy miért lenne annyira "egyértelműen ésszerű".


19:31 nem vádaskodni szerettem volna, elfogadom a bocsánatkérést és engedd meg ,hogy én is bocsánatot kérjek, túl negatív reakcióm miatt. Részben helyesen bólogatok mikor olvasom, amit írsz , egyetértésem jeléül, részben viszont a szellemi világ megfoghatatlanság okozza azt, hogy valóban oly módon kezeli egy hozzám hasonló ember mint a hitet.

Ezen felül köszönöm szépen az egyre értelmesebb és építőjellegűbb hozzászólásaidat, nem jellemezni szeretnélek, csak nekem így tűnik úgy, hogy több értéket képviselnek. : )


20:30 Valóban, viszont nem ez volt a kérdés, de még a tárgytól való eltérés sem ilyen minőségben szólt erről ha érintettük is. De tudom mit jelent az, hogy nyelveken beszél, több emberi nyelven is képes kommunikálni, az, hogy Te hogyan értelmezed ezt a szó összetételt az a Te saját, egyéni problémád, ha meg szeretnéd értetni magad akkor talán nem az én dolgom lenne utána nézni a dolgoknak, hogy miről is beszélsz.


20:37 Nekem nem mondta még orvos, de ha mégis akkor elnézést kérek,hogy nem voltam tudatában ,hogy orvossal beszélek. ezen felül több orvostól lehet hallani, hogy nem így van. A TV sohasem mérvadó információ közlő média, tudom ezt mivel ha egy picit jobban beleásom magamat valamely témába, aztán megnézek róla egy TV műsort, ordenáré baromságok szoktak elhangozni benne, fordítási hiba, vagy egyszerűen csak mert a műsor a teljesség igénye nélkül készült. Manapság a technika fejlődésével pedig már annyira elérhető a telekommunikáció, hogy bármely eszement ember filozófiája ott lebeghet az éterben... a TV-vel sincs ez másképp, egy szó mint száz, mindent feltételekkel kell elfogadni, de a TV elég jelentősen kép görbetükröt állítani a tények elé...


20:09 Tapasztalati módon dolgozik a tudomány, empirikus módon. Arra találnak ki elméleteket ami van, nem pedig olyanra ami nincs, az elméletek megkérdőjelezhetőek de az események nem mivel látjuk, hogy van. Ezekre pedig miért szükséges logikus magyarázat? Mert logikátlan okozat nincs.

2010. ápr. 20. 23:14
 27/82 anonim válasza:
Mert őket nem dugdossák seggbe minduntalan kisördögök,ha valami ellentmondásba ütköznek,hanem hitük segítségével felemelkednek az ilyen jelentéktelen semmiségeken. És mi a logikusabb,a tyúk vagy a tojás? (A tojás,mint művelet.)
2010. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 A kérdező kommentje:
23:39 Szerintem ezt még Te sem érted. :D
2010. ápr. 20. 23:42
 29/82 anonim ***** válasza:
A nyelveken beszélés pont nem emberi nyelveket jelent, de ez hosszú, azért nem akarom leírni. Nem arra várunk tudományos magyarázatot, ami nincs, hanem arra, ami van. És az, hogy bizonyos dolgokban tájékozatlan vagy, az sem azért van, mert nincs olyan dolog. Vedd a fáradtságot és keress ezzel kapcsolatos dolgokat a neten. De ha csak várod, hogy vki odamenjen neked bizonyítani, akkor még el leszel egy darabig. Ezeket a dolgokat neked kell felfedezni. Utána alkothatsz véleményt. Egyébként a neten is olvasható olyan orvosi vélemény (nem is egy), ami cáfolja, hogy a Halálk.é.-t kémiai reakció váltaná ki. És még nagyon sok ehhez hasonló.
2010. ápr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:

19:31 vagyok

"Ezen felül köszönöm szépen az egyre értelmesebb és építőjellegűbb hozzászólásaidat, nem jellemezni szeretnélek, csak nekem így tűnik úgy, hogy több értéket képviselnek. : )"

köszönöm a kedvességet, de nem akarlak megbántani, csak megint egy kis logikát ajánlanék, mivel ez egy vita elviekben, legalábbis te úgy kezeled gondolom, akkor mit értesz az alatt, hogy több értéket képvisel a válaszom?

vita jelentése : 2 vagy több személynek szellemi küzdelme valamely kérdés eldöntésére.

itt nem szerepel érzelmekkel teli megnyilvánulás, és becsmérlés, tehát az az érték, amit te kiszedtél belőlem elsőre, hiába való volt, ha ezeknek tudatban vagyunk :)

a veszekedés, na igen, ott már hasonló dolgok vannak, de tudjuk kik veszekednek...a szellemileg visszamaradottak és a kisgyerekek :)

2010. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!