Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A (zsidó-keresztény) Isten...

A (zsidó-keresztény) Isten létezése kapcsán ti milyen érvelési hibákkal találkoztatok eddig?

Figyelt kérdés

Én személy szerint ezekkel, de gondolom ezek már mindenki számára ismerősek:


- Körkörös érvelés (a Biblia igaz, mert a Biblia azt írja)

- Bizonyítási kényszer áthárítása (nem tudod cáfolni, ezért létezik)

- Közvélekedésre hivatkozás (létezik, mert sokan hisznek benne)

- Nemtudás, mint érv (nem tudom hogyan történt, ezért isten műve kellett hogy legyen)

- Tekintélyre hivatkozás (elismert tudósok is hisznek benne)

- Anekdotikus érvelés (egyszer megjelent előttem Jézus)

- Személyes kétely (én nem majomból fejlődtem ki, engem isten teremtett)


Ti milyen érvelési hibával találkoztatok még? És szerintetek melyik a leggyakoribb?


2015. szept. 3. 18:42
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%

"TEHÁT a sátán egyik tanát hirdeted, az ateizmust."

Nem véletlen ragadtunk le a definícióknál, hiszen szinte minden mondatodból süt az értelmetlen káosz... Az ateizmusnak nincsenek tanai, az ateizmus annyit jelent, hogy nem hisz Istenben, nem vallásos, ennyi. Nincsenek ateista szabályok, ateista elképzelések, ateista törvényeik, az ateista egy gyűjtőnév arra a kismillió különféle világképű emberre, akik nem tartják magukat egyik vallás, sem bármilyen ezzel kapcsolatos lény követőjének sem. A Sátánénak sem.


"Igen, már tudom, hogy a Ti tudományotok"

Mert veled a wikipédiát akartam elolvastatni egy másik kérdés alatt, hogy legalább az alapokkal tisztában legyél? Az alapokkal! Komolyabb vitához messze nem elég amit ott olvashatsz.

De hol itt az összefüggés az én tudásom és a wiki között?


"ha a wikipédia azt írja, hogy az evolúció nem foglalkozik az élet kialakulásával, akkor nektek sem szabad erről gondolkodnotok"

Dehogynem, gondolkodunk. Csak az élet kialakulása az abigenezis tárgyköre. Az evolúciónak ez nem része, sőt, az evolúció létezése teljesen független attól hogy az első élőlények teremtve lettek-e, avagy kifejlődtek.

Még mindig nem látod, miért is rugózunk a definíciókon?


"Tehát nektek nem számít, hogy az élet nem alakulhatott ki önmagától"

Miért is nem?


"Nyilván azért ragadtál le a definícióknál, mert nem tudtad cáfolni az állításaim, ilyenkor tényleg érdemes terelni."

De akkor tényleg állíts valamit! Azt mondod, az élet nem alakulhatott ki önmagától, én azt mondom, de. És ugyanott vagyunk.

Illetve, én rengeteg dolgot fel tudok sorolni, ami arra utal, hogy semmi tervezettség nincs az élőlényekben, mondjuk a repetitív DNS szakaszok, vagy az, hogy egy élő szervezet egyetlen sejtet sem képes mindenféle hibától mentesen reprodukálni, vagy épp felesleges szervek megléte, mint a férfi mellbimbó, vagy épp az a tény, hogy az élőlényeket felépítő szerves molekuláknak sikerült már spontán létrejöttét is kísérletileg igazolni.

[link]

Lehetne még százat meg százat sorolni. Persze, mondhatod, hogy ezek egyike sem egyenlő azzal, minthogy a szemed előtt alakulna ki az élet, de ebből a rengeteg megfigyelésből az összes teljesen illogikus egy teremtett világ esetében. Egy folyamatosan változó világban viszont szükségszerű ez a fajta "működése" az élőlényeknek.

Szóval, én tudok mit felmutatni amellett, hogy az élővilág nem teremtés útján jött létre. Te tudsz bármit felhozni a te állításod mellett? Bármilyen megfigyelést, vagy kísérletet, ami arra mutat, hogy ez csak egy teremtett világban működhetne így?

2015. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!