Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mit gondolnak a...

Az ateisták mit gondolnak a halálról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 15:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
4%

Nekem szemely szerint eleg az amit a Biblia mond a halal utani eletrol, de Isten ezekrol a gyakorlatban is meggyozott. De sokan vagytok akik nem hisznek "semmiben", s azt gondoljatok nincs a halalon tul semmi. El mondok ket tortenet(nem velem tortent), ami valoszinu sokatokon semmit sem valtoztat, de remenykedem abban, hogy egyeseknek segithet.

Egyik testvernonk a korhazban volt, epp mutottek, amikor beallt nala a klinikai halal. Nehany percig volt odaat. Felupulese utan elmeselte, hogy mi tortent vele odaat. Amikor megszunt erezni az addig gyotro fajdalmat, azt vette eszre, hogy lebegve emelkedik fel mutoasztalrol, kulonos volt ez szamara mivel ilyesmi nem tortenik normalis korulmenyek kozott. Akkor lepodott meg igazan amikor visszatekintett a mutoasztlra, s ott latta a sajat addigi testet. Aztan tovabb folytatta utjat a muto falain kivul is, haladva elora a korhaz folyosoin, mig valami vissza nem kenyszeritette a testebe.

Egy masik tortenet, amit viszont mar nekem szemelysen meseltek(masodkezbol), az illeto edesapja mondta el nekem egyik beszelgetesunk soran.

Az ileto ket gyerekes csaladanya betegsegebol kifolyolag ketszer elte at a klinikai halalt, o viszont a korhaz folyosoitol tavolabbra jutott. Eleteben hivo Krisztuskoveto volt es ennek megfeleloen elte eletet. Apjanak elmeselte aztan mit "elt" at. Elmondasa szerint betekintest nyert a menyorszagba, ele jott valaki valaki es megszolitotta(megkerdezte), hogy akar e ott maradni, de o vissza jott a csaldjahoz, hogy mindezekrol bizonysagot tegyen.

Gondolom sokatok szamara rohejes az egesz, de ha szamadaskor oda kerulsz majd a biro ele, mar nem mondhatod azt, hogy senki sem mondta, hogy letezik menyorszag-pokol, s a tobbi.

2010. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Valójában az ateizmus csak azoknak való, akik fel tudják DOLGOZNI (nem felfogni, mert a kettő más) hogy nincs semmi és kész. A biblia, a Buddhizmus, a halál utáni élet azoknak való akik ehhez nem elég erősek lelkileg. A többség ilyen, szerencsére, és szerencsétlenségre. Mert így a jó érdekében lehet őket manipulálni, viszont ugyanez igaz a rosszra is. Tehát ahelyett, hogy lenéznénk az istenhívőket, hitessük el velük, hogy magunkhoz hasonlónak tartjuk őket, és tanítsuk meg nekik a jót. Így lehet a legjobban uralkodni, Nagy Sándor, és a mostani politikusok is így csinálják! Nekik bevált...
2010. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Nem értem azt a válaszolót, aki sajnálkozott egy másik gyerekein. Én is ateista vagyok, de nem találok kivetnivalót abban, hogy a gyerekeit vallásosan nevelte. Ha a gyerekeknek az jó, akkor neked mi közöd hozzá? Ha meg nem tetszik nekik, akkor elvesztik a hitüket, és ennyi.
2010. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

szerintem ezt nem lehet ráhúzni az összes ateistára, hogy ők ezt meg ezt gondolják a halálról. az ateizmus nem egy vallás, hogy valaki megmondja, hogy mit kell gondolnunk, épp az ellenkezője. nincs hitünk, ezért azt gondolunk, amit akarunk.

én ateista vagyok, és azt gondolom hogy valaminek kell lennie. nem ilyesmire gondolok hogy menny meg pokol, de nem szűnhetünk meg csak úgy. a lélek ugyebár energia, és mint tudjuk, az energia nem vész el, csak átalakul. szóval bármilyen formában jelen lehetünk a világban a halálunk után. van nagyon sok elméletem, hogy miként használódik fel a testből kiszabaduló energia, de nagyon hosszú lenne a lista, ha elkezdeném sorolni, és lehet hogy rajtam kívülállóknak talán értelmetlen is, szóval mindenkinek a képzeletére bízom. gondolkozzatok el, mármint azon túl, hogy menny-pokol/újjászületés...vegyétek számba a legapróbb dologig az összes lehetőséget, amivé válhat az energia. érdekes utazás lesz :)

2010. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Hogy nrm marad mas utanunk csak por es hamu
2010. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!