Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mit gondolnak a...

Az ateisták mit gondolnak a halálról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 15:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
én azt, hogy a halál tényleg halált jelent, és utána nincs semmi(legalábbis nem valószínű), pláne egy jobb élet.
2010. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%
Ja igen: Ha a hívők annyira hiszik hogy van mennyország, akkor nyugodtan leugorhatnak egy hídról, attól nekik csak jobb lesz nem? Hisz azok jutnak a mennyországba akik hisznek Istenben, vagy akik megbánták a bűneiket.
2010. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%
De az is bűn,ha leugranak egy hídról. S ha bűnben halnak meg,nem kerülhetnek oda. Ki kell várni az Isten által adott természetes halált,úgyis jön az magától.
2010. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
megvallom nekem egyik felem hisz a reinkarnációban, a másik felem pedig a sötétségben, vagyis a semmiben.
2010. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
És mi van az isten által elrendelt erőszakos halállal?
2010. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Én kb úgy képzelem el, mint az elalvást. Akkor is csak onnan tudod, hogy elaludtál, mert reggel felébredsz, csak az ugye itt nincs.
2010. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%

az, hogy az élet termézsetes velejárója, és kár keseregni rajta, hiszen egyszer mindenki meghal...a legtöbb ateista úgy gondolja, a halál után megszűnik létezni minden, a tudatunk, a lelkünk...stb.

én úgy gondolom, ezernyi lehetőség marad a halál utáni életre még Isten vagy menny és pokol nélkül is...de ezeket nem mi döntjük el, hogy pontosan mi legyen és nem is tudhatjuk meg idő előtt...élő embernek nincs lehetősége rá és szerintem agybeli képességei sem engedik meg, hogy bármilyen tudomása vagy sejtelme legyen arról, mi történik a halál után...minden magyarázat (akár a Bibliáé akár a Nirvána vagy a reinkarnáció), ami a földön terjed az emberek között, csak egy fantáziálás eredménye, mely annyira biztos, mint az, hogyha azt állítom, hogy halálunk után kis narancssárga kocka formájú gyömülcsökké válunk az x naprendszer y bolygóján

2010. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

"És mi van az isten által elrendelt erőszakos halállal?"

Isten mért öl, ha ő az életet?

2010. jan. 20. 15:40
 9/35 anonim ***** válasza:
58%

"Isten mért öl, ha ő az életet?"

Ezt talán tőle kérdezd. Hívőként mégiscsak közelebbi kapcsolatban vagy vele, mint én ateistaként. :)

Egyébként ha arra jársz, rákérdezhetnél, hogy miért kellett neki kinyiffantania a 42 kisgyereket csúfolódás vétsége miatt. (Lásd Biblia.)


Egyébként én kigondoltam ám, hogy a hívőknek mit kellene tenniük. A hídról leugrás nem rossz ötlet ám, csak tovább kell fejleszteni!

Mert az ugyan igaz, hogy az öngyilkosság bűn, és az öngyilkos nem kerülhet be a menyországba.

Viszont van egy olyan kitétel is, hogy ha valaki valamit tényleg megbánt, akkor arra van bocsánat. (Egyedül asszem az istenkáromlásra nincs, minden mást meg fog bocsátani Isten, ha őszintén megbánják).


Namármost a villamosszék, pisztoly, stb. nem jó, mert egyből meghal. Nincs ideje megbánni.

Viszont ha felmegy a hídra, vagy valami 20-30 emeletnyi magas építményre, majd leugrik, akkor mire leér, még bőven van ideje megbánni a tettét. És mivel megbánta, ezért a menyországba kerül.

Szóval hajrá keresztények, irány a Lánchíd! :D


(Egyszerűen zseniális vagyok. Több, mint 1milliárd embernek okozhatok ezzel örömet, hogy elérje minél hamarabb a kívánt boldogságot és öröklétet. :) )

2010. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
A halál után megszűnnek az életfunkciók, és mivel ezek miatt vagyunk akik vagyunk, ezért mi is megszűnünk.
2010. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!