Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mit gondolnak a...

Az ateisták mit gondolnak a halálról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 15:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
15%

Szeretni az életet nem bűn! A Hívő embernek Isten vezetését kell követnie, /szerencsére/ és nem önjelölt zsenik utasításait követni. Bár magán az íráson jót mosolyogtam, mert éreztem, ezt te is csak viccnek szántad, nem szeretnéd ha komolyan vennénk. A halált nem kell siettetni, jön az amikor kell, a lényeg, ha eljön az ideje tudj menni, ha eljön az ideje valamelyik szeretted életében tudd elengedni, és teljesen mindegy hogy mikor és hogyan jön a halál az örökkévalóság szempontjából. Amikor még ateista voltam, én sem féltem a meghalástól magától, csak a szenvedéstől féltem. Ha tudtam volna úgy meghalni, hogy biztos nem fájt volna, és nem szenvedek, már 17 évesen öngyilkos lettem volna. Szerencsére nem tettem.



A Jézusba vetet hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
58%

"A Jézusba vetet hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit."

Mindenhol ez? Nem olyan jó szöveg ám, hogy ezt kelljen aláírásként használnod. Pláne, hogy az ateisták többsége nem is hisz az evolúcióban.


Jézus meg főként nem ad semmit, mert valószínűleg nem is létezett. A történetei más vallásokból lettek átvéve:


[link]


Persze hinni lehet benne is. A kisgyerekek is ezt teszik. De max. szaloncukrot ad majd karácsonykor. :)

2010. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Halál. Az élet vége. Semmi többet.


Egy életed van, tehát a lehető legtöbbet kell kihoznod belőle. Ez azonban a közhiedelemmel ellentétben NEM EGYENLŐ a féktelen élvhajhászással, önzőséggel, erkölcstelenséggel, stb., mivel az neked sem jó és másoknak se: töknreteszed saját magad is, és másokat is megakadályozol vele abban, hogy ők is a legtöbbet hozhassák ki magukéból.


Ez egyszerűen annyit jelent, hogy éld a lehető legemberibb, legemberségesebb életet, tanulj, alkoss, ismerd meg a világot, amennyire lehet, hogy ha majd eljön az időd, akkor abban a boldog tudatban nyugodhass bele a végbe, hogy igen, ez egy jó élet volt, megtetted, ami tőled telt, és nincs miért sajnálkoznod.

2010. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem gondolok róla.

Minek foglalkozzak vele? Ráérek majd 80 évesen, ha közlik, hogy nincs sok hátra...

Tudom, lehet, hogy már holnap meghalok. És akkor mi van? Akkor se érdemes foglalkozni vele. Amúgy miért érdemes bármiben is hinni a halál utáni élettel kapcsolatban? Majd meglátod, mi lesz. A hit meg semmin nem változtat. A teóriák gyártása meg csak elvonja a figyelmet az élettől.


De az egyetlen ilyen, amit el tudok fogadni, az a reinkarnáció.

2010. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
78%

Hö, sok buddhista...


Én most megmondom, hogy miért nem lehet valós a lélekvándorlás, vagy a mennybekerülés: Azért, mert ha meghal a tested, akkor a lelked maximum energiaként távozhat (mert ugye nem lesz az ember könnyebb 17 g-al közvetlen a halála után...)és mivel az energia csak akkor hordozhat információt (tehát a dolgokat a buksidban) ha azt valami fel tudja fogni, ezért:

a., A mennyországnak egy fizikailag is létező valóságnak kellene lennie, hogy az információt ami "lelkeddel" érkezik feldolgozhassa, majd azt egy másik, esetleg számítógépes, avagy időtálló testbe sugározza, ahol az a tudat (ami ugye mint információ átáramlott a mennyországba) tovább tud működni. Viszont állatokba ez kétséges, hogy átplántálódhatna, mert az ő agyuk biztosan nem lenne képes egy emberhez fogható tudatot befogadni. Viszont ekkor máris felvetődhetne egy idegen civilizáció gondolata, amely ezzel foglalkozik, de megintcsak nem lenne értelme nekik ilyenekkel bajlódni...

b., A "lelked" elveszik, és azt felfogókörnyezet híján elnyelik a különböző környezeti anyagok, és ezért egyáltalán nem lesz belőle információ. Ez esetben kérdéses, hogy az evolúció, vagy más miért alakította volna ki ezt az úgynevezett "lelket".


Evolúcióról jut eszembe! Nemrég felvetődött egy idézet (?) az egyik kommentben a Jézusban való hit, és az evolúcióban való hit ellentétéről, miszerint a Krisztusba vetett hit reményt ad, az evolúció meg semmit:

Te nagyon önző lehetsz! Mivel a saját reményedben hiszel, ahelyett hogy a gyermekeid testi-lelki fejlődésének a jólétével törődnél, azért tennél, és hinnél benne. Mert körülbelül ez az evolúció. (Az emberi evolúció már-már csak a szellemi szinten fejlődik, a testi szinten pedig hanyatlik. Így a helyett, hogy ide írogatsz, mehetnél keresni egy kellően okos, és megfelelő testalkatú nőt/férfit, akivel majd szaporodva egy erősebb fokon álló egyedet [vagy többet] hozhatnátok létre, aki ha jól nevelitek még nálatok is jobb lehet. Én ebben hiszek!)

2010. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%

-Képzeld, reinkarnációs tanfolyamra járok.

-Ne mondd, te hiszel ebben?

-Nem, de hát egyszer élünk!

2010. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
98%
A halál a legtöbb, amit az élet adhat!
2010. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
Az összes vallás a gyenge elkeseredet vagy csak a haláltól félő emberek támasza semmi konkrét bizonyíték sincs egy vallás hitelességére sem.nincs szerintem se isten se halál utáni élet.Meghalsz vége... ez az én személyes véleményem.
2010. jan. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
100%

Az öngyilkosságos kommentekről jutott eszembe, hogy egyszer már gondolkoztam azon, hogy miért bűn eldobni a saját életed az egyház szerint? Hisz, saját test mellé saját akaratot is kaptál szerintük, hát miért ne kezdhetnél magaddal amit akarsz. Lefogadom hogy a Ne, ölj! parancsolat régebben öngyilkosságra nem vonatkozott. Csak valószínűleg pár rabszolga tartó nemes szólt az egyháznak, hogy

-Figy, szép meg jó amit oktattok, de nem támogatlak titeket, ha a rabszolgáim többsége öngyilkos lesz a jobb élet reményében, úgyhogy most már valamit találjatok ki de nagyon gyorsan, mert a sokbarom öldösi magát.

2010. jan. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
95%
Semmit nem gondolunk, mert a NAGY SEMMI következik. Ahogy fogantatásod előtt is egy semmi voltál, úgy biológiai halálod után is. Nem híszünk a klf. vallások, egyházak népbutító meséiben, ami csak kihasználja a halálfélelmeteket és ad valami túlvilági reményt a halált elfogadni nem tudó embermillióknak és ezt alaposan ki is használja.
2010. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!